DE COMMISSIES (4) VAN DE N.B.B. BIO-AANMOEDIGINGSPRIJS VOOR COLUMBIA/TRI-STAR FILMS De lijst van N.B.B.-commissies, welke in voorgaande nummers van FILM gepresenteerd zijn, zal in het onderstaande worden ge completeerd. In de volgende FILM zal een overzicht worden overgenomen van alle commis sies, die de revue zijn gepas seerd, alsmede van de diverse (afdelings)besturen die nog niet ter sprake zijn geweest. 1. Adviescommissie Marketing Communicatie Op initiatief van Wil van Domme len (Jogchem's Theaters) en in samenwerking met de publici- teitsmanagers van diverse film verhuurkantoren en theatercon cerns is in november 1986 een overleggroep in het leven geroe pen, welke zich ten doel stelde, n.a.v. de huidige ontwikkelingen binnen de branche, inzicht te krijgen in de informatiebehoefte van de potentiële bioscoopbe zoeker en initiatieven te genere ren om de communicatie naar de consument toe te optimalise ren. Daarnaast stonden de uit wisseling van ervaringen en on derzoek op het gebied van public relations centraal. Inmiddels is deze groep uitge groeid tot een binnen de N.B.B, gestructureerde commissie die het Bondsbestuur kan adviseren m.b.t. bovengenoemde zaken, zodat een afgewogen en onder bouwd p.r.beleid tot stand kan komen. De commissie bestaat uit: W.van Dommelen, voorzitter F.de Haas (Holland Film Promo tion) J.van Heyningen (Associatie van Ned. Filmtheaters) J.M.van Heyningen (speelfilm producent) Th. de Ruiter (Cinescope) J.Th.van Taalingen (Holland Film Promotion) H.J.A. Tijssen (Algemeen Secre taris N.B.B.) Namens het Nederlands Genoot schap voor Filmtechniek (NGF) wonen de heren R.A.Boulogne en L.CIaassen de vergaderingen van de commissie als waarne mers bij. 2. Filmhuurschuldcommissie Deze commissie is ingesteld in gevolge artikel 11 van de Bonds- voorwaarden en heeft als taak klachten te behandelen van le- den-filmverhuurders m.b.t. het tijdig betalen van filmhuur. Aan gezien de afhandeling van aan vragen voor sommaties, de zgn. "rode" kaarten, en uitsluitingen wekelijks op het Bondsburo plaatsvindt (volgens een duide lijk omschreven procedure) be staat er voor de commissie zel den of nooit de noodzaak bijeen te komen. De commissie bestaat uit: R.Wijsmuller, voorzitter J.Arkenbout vacature 3. Selectiecommissie De commissie is bij overeen komst tussen de N.B.B, en de Associatie van Nederlandse Filmtheaters in het leven geroe pen om films van filmhistorische en -culturele aard te selecteren, die voor vertoning in bij de Asso ciatie aangesloten filmtheaters in aanmerking komen, d.w.z. door leden-filmverhuurders on der bepaalde, nader omschre ven, voorwaarden mogen wor den geleverd. Zij bestaat uit: R.Rienstra, voorzitter R.Bakker, namens de N.B.B. M.van Praag, namens de N.B.B. H.Camping, namens de Associa tie J.van Heyningen, namens de As sociatie. 4. Stichting Film transport N.B.B. Hoewel niet echt in de rij N.B.B.- commissies thuishorend, ver noemen wij haar hier toch. De samenstelling van het be stuur is: J.Nijland, voorzitter Mevr.Drs.M.L.WoIff, secretaris J.Arkenbout, penningmeester Naast de genoemde commissies zijn nog een tweetal colleges ac tief op het gebied van filmfinan- ciering en -stimulering, zonder dat deze als zodanig tot de N.B.B, behoren; wel zijn de se cretariaten gevestigd op het Bondsburo. Bestuur Stichting Produktie- fonds voor Nederlandse Films J.A.Blokker, voorzitter J.Th.van Taalingen, secretaris Mevr.C.Habbema K.Hin Drs.M.Sanders J.van Willigen Stichting Fonds voor de Neder landse Film FONDSBESTUUR: Drs.C.G.G.Spaan, voorzitter Mevr.O.Madsen, vice-voorzitter Mevr.Drs.D.M.Verdaasdonk- Hüwel, sekretaris M.J.Haks,penningmeester J.Stelling B.G.M.Verbong FONDSRAAD: Drs.C.G.G. Spaan, voorzitter vakature Stichting Holland Ani- mation RH.Frankfurther, N.B.B.afd. Speelfilmproducenten resp. Au diovisuele produktie G.Kuipers, N.B.B.afd. Filmver huurders resp. exploitanten Mevr.S.de Leeuw, Raad voor de kunst H.Pauwels, Beroepsvereniging van film- en televisiemakers NBF H.Petiet, Nederlandse film- en televisie akademie FRasker, Raad voor de kunst Mevr.D.Sinke, Raad voor de kunst H.SIager, N.O.S. vakature N.O.S. W.Tijssen, Genootschap van Ne derlandse speelfilmmakers H.Tijssen, Raad voor de kunst B.Verbong, Raad voor de kunst D.Wigman, waarnemend lid voor de Associatie van Neder landsefilmtheaters vakature Stichting Productie fonds voor nederlandse Films ADVIESKOMMISSIE: Chris Brouwer, producent Hans van Dongen, editor Hans Eksteen, distributeur Ad 's Gravesande, festivaldirek- teur Heddy Honigmann, filmmaak ster Ruud Keers, programmamaker televisie Erik de Kuyper, filmmaker/film- historikus Janny Langbroek, filminkoop- ster VPRO Televisie Jurriaan Schrofer, vormgever Jonne Severijn, filmmaker OrlowSeunke, filmmaker Gerard Soeteman, scenario schrijver Wimv.d.Velde, filmmaker Jean v.v. Velde, filmmaker Wim Verstappen, filmmaker Lon de Vries Robbé, kunsthisto- rika Léon de Winter, filmmaker/auteur Net op tijd! Drie dagen voordat het veelbesproken Oriental Palace te Breukelen in staat van faillissement werd gesteld, ontvingen de me dewerkers van COLUMBIA/TRI-STAR FILMS BV daar de jaarlijkse aanmoedigingsprijs van de Stichting BIO-Kinderrevalidatie (Arn hem). De directeur van de Stichting, W.L.A.van Tuyll van Seroosker- ken, dankte tijdens een diner, dat kosteloos door Oriental Palace werd aangeboden, de directie en medewerkers van het filmverhuur kantoor voor hun inzet en gulle gaven, waardoor weer een aanzienlijk bedrag voor de Stichting werd opgebracht. Het werd een bijzonder boeiende avond voor beide 'partijen', een enthousiaste ontmoeting tussen enerzijds de filmgarde en anderzijds zij die zich dagelijkse be zig houden met kinderrevalidatie. Tijdens een personeelsbijeenkomst van de Cannon Group werd een tombola georganiseerd ten behoeve van BIO, welke f 3.500,- op bracht. BIO dankt Cannon zeer voor deze aktie. W.L.A. van Tuyll van Serooskerken (re) verwelkomt een deel van de Columbia/Tri-star delegatie. 33

Film | 1988 | | pagina 33