Dejarige Bioscoopbond trakteert Ook in 1989 staat voor de Filmcentrale Nieuwegein bv de juiste tijd en de juiste plaats centraal. alle gedrukte media gaat echter zeker niet op: evenals bij de andere media is er geen sprake van een kwalitatief criterium, de leesge woonten zullen niet veranderen als boeken enkele procenten goedko per worden, en bij toepassing van het draagkrachtbeginsel lijkt de uitgeverswereld bepaald niet als eerste voor een financiële tegemoet koming in aanmerking te komen. Belangrijker nog dan deze overwe gingen is, dat zowel de aanwezige Euro-parlementariërs als direc teur-generaal voor Culturele Zaken Riezenkamp de kans op het nul tariefvoor de uitgeverijen nagenoeg afwezig achten. Het zou dan ook verstandig zijn en van een realistische kijk blijk geven, als de cultu rele sector ten aanzien van het na te streven BTW-tarief op één lijn komt. Dit is te meer van belang, omdat de deskundigen het juist met het oog op de betekenis van de gedrukte media niet onmogelijk ach ten, dat cultuur onderin het lage tarief, dus dichter bij 4% dan bij 9%, zal worden geplaatst. Resumerend kan worden gesteld, dat het bereiken van een redelijke regeling op het gebied van de BTW weliswaar niet direct, maar op een wat langere termijn zeker tot de mogelijkheden behoort. De om standigheid, dat zowel minister Brinkman als de aanwezige Euro parlementariërs zich daarvoor willen inzetten, is verheugend. Naar mate duidelijk zou worden, dat cultuur in het lage E.G.-tarief ge plaatst zal worden, is het wellicht mogelijk, dat er ook in ons land niet tot na 1992 met een verlaging gewacht zal worden. Duidelijke en zo eensgezind mogelijke standpunten van de betrokken belangen-orga- nisaties, wat de film betreft dus van N.B.B, in Nederland en van C.I.C.C.E., U.N.I.C, F.I.A.D. en F.I.A.P.F. in de E.G., zijn daarbij zeer belangrijk. Drs.J.Ph. Wolff Zie bijv. W.J. de Langen, "De grondbeginselen van het Nederlandse belastingrecht - Deel II" (Alphen aan de Rijn, 1958), blz. 344 e.v. Van 7 t/m 21 november 1968 ontvangt elke 100ste bezoeker van elk theater een gratis bioscoopbon ter waarde van 3galden. Let dus scherp op het staartnummervan Uw kaartje. 50 Is het magische getal. 50 jaar Bioscoophond. 66

Film | 1988 | | pagina 64