BIO NIEUWS GABY Junior Kamer Apeldoorn Op 29 oktober j.l. organiseerde de Junior Kamer van Apeldoorn in sa menwerking met Columbia/Tri- Star Pictures een Nederlandse Gala-première van de film GABY ten bate van Bio-Revalidatiecen- trum voorkinderen. Het doel van deze première was om fondsen te werven voor een onderzoeksproject naar Osteoge- nesis Imperfecta. Het feit dat er in Apeldoorn zelden of nooit een Nederlandse première van een film wordt georganiseerd, droeg ertoe bij dat er een behoor lijke belangstelling was, waarbij het enthousiasme van de organi satoren duidelijk afstraalde op de aanwezigen; het gevolg was een zeer sfeervolle en geslaagde avond. Naast de filmvoorstelling had de Junior Kamer voor het publiek op tredens in petto van o.a. Lenny Kuhr en het Deep River Quartet. Qua sfeer werd het een première- avond zoals die in de Randstad nog maar zelden voorkomt. Het doel van de avond werd bij dit alles niet uit het oog verloren; de totale opbrengst bedroeg bij het ter perse gaan van dit nummer ruim f58.000,-!! De Junior Kamer heeft naast de opbrengst uit de kaartverkoop ook een aantal bedrijven en particulie ren gemobiliseerd om fondsen te werven. De meest opvallende prestatie werd geleverd door een lokale dansschool die meteen dagje Mara thon-dansen f 38.000,- ophaalde! Een en ander betekent dat Bio in samenwerking met de Universiteit van Nijmegen een onderzoeks project kan starten naar Osteoge- nesis Imperfecta, een aangeboren ziekte die grote breekbaarheid van het skelet en botafwijkingen bij ba- bies veroorzaakt; een van de ver schijnselen van deze ziekte is ge- hoorverlies bij zeer jonge kinderen. Gezien de onverwacht grote op brengst van de avond wordt het Bio zelfs mogelijk gemaakt om in Mexico een fonds te stichten dat zich zal bezighouden met het ver strekken van apparatuur aan ern stig gehandicapte kinderen en de begeleiding van een en ander. Bio heeft dit fonds vernoemd naar de hoofdpersoon en auteur van de film GABY, de ernstig gehandi capte Gabriela Brimmer, die heden ten dage nog leeft en werkt in Me xico: "The Gabriela Brimmer Foun dation". Bio hoopt dat het in de toekomst vaker mogelijk zal zijn om dit soort evenementen samen met het bios coop- en filmbedrijf te organise ren. Nogmaals heel veel dank aan de Junior Kamer van Apeldoorn en aan Columbia/Tri-Star Pictures voor alle inzet en medewerking. Fred de Haas, HOLLAND FILM PROMOTION. BIO AWARD NAAR ROERMOND Royal Theater/Royaline is glorieus winnaar geworden van de Bio- award. Zij behaalden de hoogste gemiddelde opbrengst per bezoe ker tijdens de zomercollecte 1988. Inmiddels heeft deze onderschei ding plaats gekregen in de foyer van het theater. De zomercollecte is (voorlopig) af gesloten met een bedrag van f 198.484.71. Hoewel het bedrag wat lager is dan de vorige zomercollecte zijn er toch zoveel positieve ontwikkelin gen dat wij u met een gerust gewe ten enkele cijfers kunnen laten zien. - Er namen 14 "nieuwe" theaters aan deze zomercollecte deel. - 721.196 toeschouwers kregen de gelegenheid iets in de bus te doen. Hoewel beduidend minder pu bliek dan vorig jaar steeg de ge middelde opbrengst per bezoe ker naar 27,5 cent. - Euro Cinema te Arnhem had met f 10.703,70 de hoogste op brengst. Met een gemiddelde van 53,6 cent per bezoeker behaalde zij ook nog een plaats in de top 10. - Ruim 300.000 bezoekers kre gen geen gelegenheid iets in de bus te doen. Aan dit aantal wordt gewerkt... De volledige uitslag van de zo mercollecte is: 1. Royal Theater/Royaline, Roermond 2. Midi Theater, Tilburg 3. Roxy Theater, Bergen op Zoom 4. Camera 1-4, Groningen 5. City 1-4, Hilversum De aanmoedigingsprijs gaat deze keer naar Cannon. Zij kregen deze prijs voor hun po sitieve bijdrage ten aanzien van onze fondswerving (zie: Bio col- lectefilm op videoband). De prijzen werden tijdens de con tactdag van 6 december jl. uitge reikt. OOK BIO KOMT NAAR U TOE.... Bioscopen in een aantal regio's hebben reeds kennisgemaakt met onze PR.-medewerker Simon Steenstra, die een rondreis maakt langs alle Nederlandse theaters om zich voor te stellen en zich te oriënteren. Bio hoopt dat ook u, ondanks zijn vaak niet aangekon digde komst, tien minuten tijd voor hem heeft. Langer mag na tuurlijk ook..,. BIOPLAY, EEN NIEUW PROJECT... Was de afgelopen collecteperiode de Biocar het middelpunt van de belangstelling, de komende kerst en zomercollecte zal worden ge bruikt om speciaal speelgoed op de markt te introduceren. Dit speelgoed, ontworpen door Dirk Bulsink, student aan de Techni sche Universiteit Delft, sluit aan op het al eerder genoemde Biocar- projekt. Op deze manier komt er een speelgoed-lijn met een zeer ei gen "film-gezicht". Nu gaat het nog om slechts drie verschillende stukken speelgoed, maar de be doeling is om met de opbrengst van de collectes meer speelgoed te laten ontwerpen, nl. speelgoed dat in eerste instantie wordt ge maakt voor kinderen met een han dicap, eventueel samen te gebrui ken met de Biocar. Het speelgoed zal zo aantrekkelijk zijn, dat ook niet-gehandicapte kinderen het bovenaan hun verlanglijstje zullen zetten. De aantrekkelijkheid schuilt vooral in de uitvoering en de kleur van de attributen, waar voor een uitgebreide research heeft plaatsgevonden. Henny Huisman, bekend van de Mini-play-back-show en de Sur prise-show, zal dit jaar te zien zijn in de nieuwe Bio-collecte film. Bio streeft er naar dat deze film, welke door Joop van der Ende Produc- tions belangeloos wordt geprodu ceerd, medio december bij de theaters af te leveren, opdat met de kerst het startschot kan worden gegeven voor dit unieke project. Het is echt de moeite waard.... BIO COLLECTEFILM OP VIDEO BAND Op 10 november jl. werd in de Bio- Mytylschool de eerste videoband van HONNEPONNETJE, waarop ook de Bio-collectefilm als voor programma staat, door hoofdrol speelster Nada van Nie aangebo den aan de waarnemend voorzitter van de N.V.P.I., Ruud Lamers. Dit idee werd eigenlijk geboren tij dens de lunch, aangeboden op 6 oktober van het vorig jaar aan le den van de N.B.B, in het kader van het 60-jarig bestaan van de Stich ting Bio-Kinderrevalidatie. De Heer V.N. Reumer (Luxor-Olden- zaal) fluisterde de toenmalige voorzitter van de N.V.P.I., Rob Jongmans, in het oor, datzo'n col- lectefilm eigenlijk thuishoorde als voorfilm op de videocassettes van een bekende speelfilm. In de tus senliggende periode heeft Rob Jongmans zich ingespannen dit idee met succes te realiseren, waarvoor Bio hem zeer dankbaar is. De collectefilm zal uitsluitend op video gekoppeld worden aan die films, welke de distributeurs ge schikt achten voor vertoning aan kijkers van alle leeftijden of mini maal twaalfjarigen. De N.V.P.I. beoogt met deze sa menwerking een positieve bij drage te kunnen leveren aan de ac tiviteiten van Bio. Per slot van reke ning kijken - naast de 15 miljoen bioscoopbezoekers - meer dan 80 miljoen Nederlanders jaarlijks naar films op video. De relatie tussen het medium film en Bio wordt weer eens benadrukt. Nada van Nie ("Honneponnetje") overhandigt aan de heer R. Lamers de eerste video film met de bekende Bio-bioscoopspot. 81

Film | 1988 | | pagina 79