OPERATEURSEXAMENS 1989 Od 24 januari zijn in Amsterdam opnieuw operateursexamens afgenomen. Er meldden zich 71 kandidaten, tegen 42 in 1988 en 56 in 1987. Van deze kandidaten zijn er 28 geslaagd voor de beide praktische vakken, 14 voor een van beide en 12 voor het vak hchttechmek, 8 voor electrotechniek, 4 voor voorschriften NEN1010 en 2 voor versterkertechniek. De hierondergenoemde kandidaten zijn geslaagd. Wij feliciteren hen met het behaalde resultaat. Reeds in het Mei-nummer van dit blad maakten wij melding van ophanden zijnde wijzigingen in de operateursopleiding, in de ex amens en in de diploma's. Intussen zijn de voorbesprekin gen afgerond en heeft het be stuur van de Stichting Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel besloten met ingang van 1 januari 1989 al leen nog A en/of B-diploma's uit tp rpiken Dit betekent dat het Praktijk Cer tificaat niet meer kan worden be haald, evenmin als het diploma C. Het A-diploma krijgt, ten op zichte van de vroegere situatie, een andere betekenis. De leer stof voor dat diploma zal de kabi- nepraktijk en de brandbeveili gingsvoorschriften omvatten (voorheen Praktijk Certificaat), aangevuld met de nodige basis kennis op het gebied van de elec trotechniek en de lichttechniek. Voor het B-diploma zal, evenals vroeger, een grotere mate van kennis van deze vakken vereist zijn, evenals van de onderwer pen voorschriften electrotech niek (NEN1010) en electronica (versterkertechniek). De cursussen worden aan de nieuwe situatie aangepast en zijn in de nieuwe vorm met ingang van september 1989 beschik baar. Het examen van januari 1989 werd nog in de oude vorm afge nomen (voor de laatste maal dus!), met dien verstande dat zij die voor de beide praktische vak ken slaagden, geen certificaat meer kregen, maar ditmaal een schriftelijke bevestiging dat zij met sukses in die vakken exa men deden. Het A-diploma kon ditmaal nog behaald worden door, naast de beide genoemde praktische vak ken, met sukses examen te doen in het vak lichttechniek of elec trotechniek. Het vorenstaande houdt dus in dat het diploma A na 1 januari 1990 een uitgebreid praktijkdi ploma wordt en het diploma B het volledige diploma inklusief het vroegere diploma C (automa tisering) blijft. Anslijn, Debbie Hamminga, J.J.H. van de Pas jr., L. Tivoli Apeldoorn City Groningen Heuvelpoort Tilburg van Beek, AngelaChr. van Haren, D.RA.J. van Peperstraten, J.E. Camera/City Utrecht Tivoli Apeldoorn Filmh. Appelmarkt Amersfoort Beetz,A. J.M.M. Hartjes, A.W.J. Rangazas, M. Filmhuis Krabbedans Euro Arnhem Corso/Thalia/Lumière Eindhoven Hisschemöller, M. Rotterdam Bestebreurtje, Chr.A. Filmhuis Amersfoort 't Hoogt Utrecht Hoevenaars, R. Romeijn, A. Brinkmann Haarlem Bos, J. Lumière Maastricht de Ruyter, M.C. Arcade Gouda Jalving, H. Euro Spijkenisse Buster, M.M.W.R Scala/Select Utrecht Scheffers, J.L.L. Heuvelpoort Tilburg Jerphanion-Notenboom, A.E. City Groningen van Buuren,W.T.O. Promenade Zoetermeer Schilling, R. Cinema Amersfoort Kaaijk, F. Filmhuis Amersfoort Bovenkerk, Johanna I. Rembrandt Arnhem Schilthuizen, M.G. Jeroen Den Bosch Klein, L. Promenade Zoetermeer Broekhuisen, E.F.N. Bellevue Cinerama/Calypso Schoenmakers, W.J. Luxor Leiden Amsterdam Lumière Maastricht Coenen, W.M. Kooien, A.C.W.M. Schouten-Tromp, J. Royal Heerlen Casino Den Bosch Promenade Zoetermeer Cowgill, RS. Koolstra, W.A. Theijn, R. Camera/Studio Utrecht Asta Den Haag Museon Den Haag Dehen,J.H. Koopmanschap, Th.A. Tromp, M. Metropole Den Haag Alhambra Vlissingen Calypso Nijmegen Delsink, J.H. Kooijman,Th. deVooght,A.J. Royal Oss Camera/Studio Utrecht Filmhuis Krabbedans Eindhoven Dillmann, H.W.F. van Looy, RR. Tuschinski Amsterdam De Filmschuur Haarlem de Vries, F.H.G.A.J. Metro Heerhugowaard Dijs.W.J. Löw, F.M. Alhambra Enschede Calypso/Carolus Nijmegen Wage, L.J. Euro Hilversum Everhardus, J. Luinge, V. Tivoli Apeldoorn Cinerama Rotterdam van Winkel, A.H. Cinema Amersfoort Fernhout, A.M. van der Meulen-Bruseker 't Hoogt Utrecht 't Swaentje Meppel Witmond,A. Rembrandt Eindhoven Gies, S.R. Molenkamp, R Euro Alphen a/d Rijn Lido Leiden Wong, K.K. Asta Den Haag Grol, J. van Oost, R Lumière Enschede Euro Dordrecht de Groot, W.H. van Ooyen, R.J. Alhambra Enschede Buitenhof Den Haag 19

Film | 1989 | | pagina 19