;sars U bent Groseille ALS: U geen autosleutels nodig hebt om een auto te starten. U uw onderbroekje omdraait in plaats van het uit te wassen. U ervan overtuigd bent dat uw Arabische buurman uw kat heeft opgegeten. U denkt dat als uw dochter toch met iedereen slaapt, ze het aangename aan het financiële kan koppelen. U er wel eens aan gedacht hebt om uw groot moeder op de autosnelweg achter te laten. U diepvries handiger vindt, maar moeilijker om te pikken. U denkt dat uw oudste te mager werd tijdens zijn laatste verblijf in de gevange nis. U denkt dat men eigenlijk niet moet kiezen tussen drinken of rijden. U denkt dat het allemaal z'n gangetje gaat, immers 'het leven is een lange rustige stroom': dan bent u een echte GROSEILLE U bent Le Quesnoy ALS: U altijd uw broodkorstjes opeet. U de jeans van uw oudste afknipt tot een bermuda voor de tweede. U vindt dat die immigranten nogal ver van hun land wonen. U acht maanden een goede wachttijd vindt tussen verloving en huwelijk. U denkt - maar u durft het niet te geloven - dat uw huishoudhulp af en toe iets wegneemt. Uw lievelingsboek is: 'Hoe verwerk ik het best restjes'. U niet alleen stemplicht, maar ook het tellen van de stemmen tot uw vaderlandse deugden rekent. U zelfs op de achterbank veiligheidsgordels noodzakelijk acht. U denkt dat 'het leven een lange rustige stroom' is, met hier en daar een addertje onder het gras: dan bent u een echte LE QUESNOY A'R'G'U'S* F'I'L'M Test uw opvoeding postbus 18269 1001 ZD Amsterdam 020-254585

Film | 1989 | | pagina 47