Sla geen nummer over van het meest actuele filmblad van Nederland. Krijg 'm iedere maand thuis. Stort 30,— (of meer) op giro 5393395 of banknummer 43.86.55.370 t.n.v. Stichting Fuurland, Amsterdam o.v.v. "donateur De Filmkrant". U krijgt De Filmkrant dan minstens een jaar toegestuurd. Studiezaal/bibliotheek en viewingcabines Stg. Film en Wetenschap/Audiovisueel Archief. voor logistieke en inhoudelijke ondersteuning bij de organisatie van studiedagen en congressen. Om tot een beter op elkaar afgestemd beleid op het gebied van con servering van historisch beeld en geluid te komen, vervult SFW/AVA een belangrijke rol binnen de Nederlandse Vereniging van Audiovi suele Archieven. Om wetenschappelijk onderzoekers in de gelegenheid te stellen in alle rust de door hen gewenste films, videobanden of geluidsbanden te consulteren, zijn in de nieuwe huisvesting in Amsterdam - officieel geopend op 3 november 1989 - vier kijk- en luistercabines ingericht. Om de noodzakelijke documentatie snel bij de hand te hebben is voor de bezoekers een kleine handbibliotheek ingericht. In dit ver band is het verder belangrijk te vermelden dat SFW/AVA sinds juni 1987, in samenwerking met het eerder genoemde Memo in Utrecht, alle televisieprogramma's van Nederland 1, 2 en 3 integraal opneemt op VHS-videocassettes, en in haar videodepot bewaart. Om een beter inzicht te krijgen in de ontwikkeling van het filmbedrijf in Nederland, heeft SFW/AVA recentelijk het initiatief genomen tot een meerjarig onderzoek naar de geschiedenis van een groot aantal filmproductiebedrijven. Onder haar leiding is een aantal geschiede nisstudenten de bedrijfsarchieven en de handelsregisters van de Ka mers van Koophandel ingedoken, om daar informatie omtrent het reilen en zeilen van de Nederlandse filmbedrijven boven water te krij gen. De resultaten van dit onderzoek zullen te zijner tijd in de vorm van een brochure worden gepubliceerd. In deze zelfde publicatiereeks zal binnenkort een brochure verschij nen met daarin een overzicht van alle vanaf het begin van deze eeuw in Nederland verschenen filmtijdschriften. De aandacht, ook in de media, voor oude films en televisie- en radio programma's als een belangrijk onderdeel van het culturele erfgoed in Nederland, heeft de afgelopen twee jaar een hoge vlucht geno men. De Stichting Film en Wetenschap/Audiovisueel Archief heeft daar in belangrijke mate toe bijgedragen. Stichting Film en Wetenschap/Audiovisueel Archief Zeeburgerkade 8 1019 HAAMSTERDAM tel. 020-665 2966 geopend (na afspraak): maandag t/m donderdag 10.00-17.00 uur. 1. Zie bijv.: Bert Hogenkamp, "De Nederlandse documentaire film 1920-1940", (Amsterdam/Utrecht 1988). Tevens: Marcel Linneman, "Loet C. Barnstijn, van bioscoopexploitant tot studiodirecteur." Aspecten van filmondernemerschap in Nederland in de jaren dertig, Doctoraalscriptie EUR (Den Haag, 1988). Apollo Kaatsheuvel, een dolfijn theater, geheel gerenoveerd en verbouwd. Wilt u het resultaat zien? Peperstraat 25 Kaatsheuvel 04167-72100 Architectuur en inrichting door de samenwerkende buro's: Bart Kerkhofs architekt avb bna Tuinstraat 73 Tilburg 013-430774 Boerrigter van Cauteren Stuyvesantplein 4 Tilburg 01 3-440096 Bart Kerkhofs renoveerde eerder de tilburgse bioscopen Harmonie I &2 (I983) en Cinecitta I (I988) 56 DE FILMKRANT IN DE BUS!

Film | 1989 | | pagina 55