VERLATE NIEUWJAARSBORREL VAN FILMMAKERS 2 februari 1990 Het was de moeite waard de Nieuwjaarsborrel wat op te schuiven naar begin februari. Het jaarlijkse filmfestijn van de Beroepsvereni ging van Film en TV makers, het Genootschap van Speelfilmmakers en de N.B.B., Afdeling Speelfilmproducenten kreeg dit jaar zijn ver toon in Theater Tuschinski in Amsterdam. Na de start in de voormalige Cinetone Filmstudio's was deze over gang naar Europa's mooiste bioscooptheater een vooruitgang van wege de aardige ambiance. Voorzitter Hans Klap van het Filmfonds hield een toespraak waarin hij harde woorden uitte in de richting van de Nederlandse televisie in verband met hun weerbarstige deelname aan Nederlandse speel films. Hij hoopte dat die samenwerking tot betere resultaten zou gaan leiden. Zo'n vijfhonderd filmers, van allerlei pluimage, een aantal verhuur ders en ook enige videodistributeurs, aangevuld met een aantal be kende gezichten uit Nederlandse films hadden zich in de hal van Tuschinski verzameld om het laatste nieuws uit te wisselen of kon takten te leggen. Zo'n middag blijkt daar de juiste plek voor te zijn. Van. vier uur tot ruim na achten s'avonds was de hal geheel gevuld met de gasten. Voorbijgangers in de Reguliersbreestraat dachten dat er een grote filmpremière plaats vond. Opnieuw kon geconstateerd worden dat verhuurders en bioscoop exploitanten in geringe mate deze middag bezochten. De drie organi saties spreken de hoop uit dat dit volgend jaar zal veranderen. Zij zijn van harte welkom Jan Bruinstroop (li) en Robbert Wijsmuller. Drs. J. Ph. Wolft (li) en Hans Klap. Man met shawl: Matthijs van Heijningen. 12

Film | 1990 | | pagina 12