Cincscopc Verzorgt voor u de bioscoopreclame d.m.v. reclamefilms en commercials en voorts een optimale diaprojectie, nu met een speciaal voor de bioscoop ontwikkelde projector met overvloei-systeem. Ook verzorgen wij trailerbanden voor uw video monitoren omlijst met reclame, "Combivision" lichtkranten met 8 grootbeelddia's, commercieel of voor eigen promotie. En wij bemiddelen t.b.v. kassa-automatisering. Kortom, Cinescope biedt u een volledige service voor een perfecte bioscoop-exploitatie. Oude Gracht 154, Utrecht Postbus 773, 3500 AT Utrecht Telefax: 030 - 315227 Member of Screen Advertising World Association (SAWA) Van woedende telefoontjes van auteurs die moeite hebben met kri tiek blijkt geen sprake. Angela: "Ik probeer zoveel mogelijk opbou wende kritiek te leveren en bovendien stel ik altijd heel duidelijk waarom !k het niet goed vind en niet waarom het niet goed !s." Angela leest gemiddeld zo'n vijftien scenario's per maand, waaruit ze een selectie maakt. Die scenario's geeft ze ter beoordeling aan een of meerdere collega's. Dit om te voorkomen dat haar persoonlijke voor keur de doorslag zou geven, honderd procent objectief zijn is nu een maal onmogelijk. Vervolgens is er één keer in de twee maanden een vergadering met Laurens Geels en Dick Maas, waarin de beoordelin gen besproken worden. "We werken bij First Floor met acht mensen in een goeie sfeer; een persoonlijke mening, eigen initiatief en goede ideeën worden niet alleen gehonoreerd, maar ook zeer op prijs ge steld. Het feit dat ik, terwijl ik niet bepaald commercieel gericht ben, op deze plaats zit binnen een commercieel bedrijf als First Floor Fea tures zegt al genoeg!" "Op grond van de beoordelingen", zo gaat Angela verder, "lezen Laurens en Dick de scenario's en wordt na een gesprek met de auteur eventueel tot samenwerking overgegaan. Ook gebeurt het wel dat het ingestuurde scenario onvoldoende bruikbaar is, maar dat First Floor mogelijkheden ziet in de ontwikkeling van het talent van de auteur. In dergelijke gevallen wordt besloten de scenarist financieel te ondersteunen". Een voorbeeld dat het volgen waard is! EENZAAM, MAAR NIET ALLEEN Angela neemt binnen het team van First Floor Features, zo blijkt uit haar verhaal een wat uitzonderlijke plaats in. Hoog boven in het ge bouw werkt ze het grootste deel van de tijd alleen. Ze houdt zich be zig met wat in feite de basis is van een filmproduktiemaatschappij. Dit voor sommigen misschien wat 'eenzame' vak bevalt Angela uit stekend. Het geeft haar een grote mate van verantwoordelijkheid en onafhankelijkheid. Haar voorkeur voor een onafhankelijke positie heeft - in ieder geval voor zover het First Floor Features betreft - wei nig te maken met het feit dat ze een 'vrouw in het vak' is. Angela: "Binnen First Floor is er voor wat mij betreft geen sprake van vaste rolpatronen, maar ik blijf altijd alert." Ook in haar vrije tijd blijft ze met haar vak bezig. De boekenbijlagen worden uitgeplozen op titels die mogelijkerwijs te verfilmen zijn. Ge zien de beperkingen van de tijd een frustrerende bezigheid! Naast le zen brengt Angela graag haar vrije tijd door met bezoeken aan bio scoop, filmhuis en theater. Is de verleiding niet groot om zelf eens een poging tot het schrijven van een scenario te doen? Angela: "Nee, niet echt. Ik schrijf de laat ste tijd wel eens een artikel, maar aan het schrijven van een scenario heb ik me nooit gewaagd." Ik geloof dat je - tenminste voor het soort films datk mooi vind - heel veel levenservaring opgedaan moet heb ben. Ik voel me daar (nog) niet toe in staat". Voor wat betreft recente films behoren Agresti's 'Secret Wedding' en 'Mauvais Sang' van Leos Carax tot haar favorieten. "Ik hou van films waarin een levensverhaal wordt verteld, films die stof tot nadenken geven zoals 'Wings of Fame'. Voor de oudere films geldt dit bijvoor beeld voor "Der Blaue Engel", het meesterwerk van Von Sternberg, met Mariene Dietrich in de hoofdrol en Fassbinder's "Die Ehe der Maria Braun". Angela is er zich terdege van bewust dat dit genre films lang niet bij iedereen bovenaan het verlanglijstje staat. "Voorop staat het publiek een goeie film te bieden, dat kan soms een film zijn die tot denken aanzet, soms een film die puur amusement en ontspanning biedt". Annita Dekker 22

Film | 1990 | | pagina 22