STICHTING INSTITUUT VOOR OPLEIDING VAN TECHNISCH BIOSCOOPPERSONEEL OPEN DEUR VOOR DE OPERATEUR (II) Onder deze benaming werd de in het decembernummer van FILM aangekondigde tweede bijeenkomst gehouden op 16 januari in het Euro Cinema complex te Eindhoven. De derde operateursbijeen komst is geprogrammeerd voor 13 februari in Cinerama Rotterdam. Daarover hoort u meer in de volgende editie. In Eindhoven gaven ca. 30 operateurs en andere technisch geïnte resseerden acte de presence. Evenals tijdens de eerste bijeenkomst in Zwolle was ook hier de stemming uitstekend en werden heel wat goede vragen gesteld. Wat opviel was dat uit het circuit van geasso cieerde bioscopen relatief veel operateurs naar Eindhoven waren gekomen. Namens het Bestuur van het opleidingsinstituut hield de heer H. Berg een inleidend gesprek. Tijdens de discussie werd een en ander nog met dia's toegelicht. Naast vragen over technische zaken die dikwijls lagen op het gebied van de filmbehandeling, kwamen er ook suggesties, waaronder de wens om een vaste technische rubriek in FILM; het houden van pe riodieke bijeenkomsten gewijd aan een bepaald technisch onder werp en een verkorte uitgave van de praktijkcusus voor nieuwkomers en parttimers. Ook werd gepleit voor het uitgeven van een halfjaarlijkse nieuwsbrief naast de cursus zodat de cursisten en afgestudeerden op de hoogte kunnen blijven van nieuwe ontwikkelingen die zij in de dagelijkse praktijk vaak veel te laat te horen krijgen. Al met al opnieuw een bijeenkomst waarmee zowel de deelnemers als de organisatoren zeer tevreden waren. Nadat ook de derde bijeenkomst is gehouden - zoals gezegd in Rotterdam - zal het geheel worden geëvalueerd en zal het bestuur bekijken welke van de gedane suggesties in de naaste toekomst ge realiseerd kunnen worden. Van het Stichtingsbestuur waren op 16 januari, naast de heer Berg, aanwezig de heren C. Kessler en L. Claassen, terwijl ook de heer H.J. Swart van de Cannon Groep, gastheer op 13 februari in Rotter dam, de bijeenkomst bijwoonde. Gaarne ook op deze plaats onze dank aan Jogchem's Theaters voor de prima ontvangst en het ter beschikking stellen van de nodige faci liteiten in Eindhoven. OPERATEURSEXAMEN Zoals bekend is in 1989 besloten, bij voldoende belangstelling, twee maal per jaar operateursexamens te houden en wel in het voorjaar en in het najaar. Het eerstvolgende examen wordt gehouden op dinsdag 27 maart, wederom in Amsterdam. De aanmelding is inmiddels opengesteld; inschrijfformulieren zijn bij het Bondsburo verkrijgbaar. Door het met sukses afleggen van het desbetreffende examen kan het operateursdiploma A of B worden behaald. Voor het A-diploma is nodig de kennis voor het vroegere Praktijk Certificaat, aangevuld met praktische basiskennis van de electro- en lichttechniek. Deze onderwerpen zijn in de nieuwe praktijkcursus verwerkt. De desbetreffende leerstof is ook los verkrijgbaar. Houders van het praktijkcertificaat die dat niet langer dan 3 jaar geleden hebben behaald, kunnen alsnog in het bezit komen van het diploma-A door met goed gevolg deel te nemen aan het "basiskennis examen" electro- en lichttechniek. Dit examen telt echter niet mee wanneer men later het diploma B wil behalen. Dan moet examen worden gedaan in de "grote" vakken lichttechniek, electrotechniek, voorschriften electrotechniek (NEN 1010) en versterkertechniek (electronica). Ook kan men het A-diploma verwerven door, naast de beide praktijkvakken, met sukses examen te doen in de volledige vak ken licht- en electrotechniek. Voor het B-examen resteren dan nog slechts twee vakken. Nadere inlichtingen kunnen tijdens de kantooruren bij de afdeling op leidingen van het Bondsburo worden verkregen. De heer H.J. Swart aan het woord in Eindhoven. De bestuursleden H. Berg (li) en C. Kessler zijn kennelijk tevreden met het resultaat van de operateursbijeenkomst. GELUIDSTESTFILM Zoals reeds eerder werd aangekondigd heeft het NGF (Nederlands Genootschap voor Filmtechniek) naast de reeds lang bestaande beeldtestfilm, nu ook een testfilm voor geluid gerealiseerd. Deze film is o.a. geschikt voor de controle van stereo Dolby geluidsweergave, inklusief die volgens het SR-systeem. Er wordt nog gewerkt aan een gebruiksaanwijzing/handleiding die waarschijnlijk in maart 1990 beschikbaar zal zijn. De film krijgt een flinke lengte, namelijk ruim 10 minuten vertonings duur en de verkoopprijs zal ca. f 1.500,- bedragen. Nadere inlichtingen bij het secretariaat van het NGF dat op het Bonds buro is gevestigd. L. Claassen 29

Film | 1990 | | pagina 29