STICHTING INSTITUUT VOOR OPLEIDING VAN TECHNISCH BIOSCOOPPERSONEEL UITSLAG OPERATEURSEXAMENS 1990 (I) OPEN DEUR VOOR DE OPERATEUR (III) Zoals reeds in de vorige editie van dit blad werd aangekondigd, is de derde en laatste operateursbijeenkomst die onder bovengenoemde titel werd georganiseerd, op 13 februari in een der zalen van het Cine rama complex te Rotterdam gehouden. De opkomst viel hier wat tegen met 32 deelnemers, tegen 30 in Eindhoven voor Utrecht en de Zuidelijke provincies en 22 in Zwolle voor het Noorden en Oosten van het land. De organisatoren hadden gedacht dat uit de Randstad en Zeeland wel rond de 50 belangstel lenden zouden verschijnen. Maar goed, ook in Rotterdam ontstond na de inleiding door het be stuurslid, de heer H. Berg, een geanimeerde diskussie over praktijk problemen op het technische vlak. Evenals in Zwolle en Eindhoven baarde ook hier de toestand van de filmkopieën en de filmbehandeling in het algemeen de meeste zorgen. Er bestond veel interesse voor het continueren van dit soort perio dieke bijeenkomsten, met dien verstande dat zij in het vervolg gewijd zouden moeten worden aan een specifiek onderwerp per sessie, bij voorbeeld geluid (Dolby), licht of storingen. Het bestuur van het opleidingsinstituut heeft al deze wensen - waar het positief tegenover staat - in beraad genomen en hoopt binnen kort te laten weten wat er in het komende najaar kan worden georga niseerd. Daarbij wordt ook aandacht geschonken aan het combine ren van de behandeling van een technisch onderwerp met een excur sie naar bijvoorbeeld een titel-laboratorium, het filmdistributie centrum in Nieuwegein of een filmstudio. Voorts is de ook in Rotterdam geregistreerde wens voor een eigen technische pagina in FILM een onderwerp van bespreking met de redaktie van het blad. Er zal namelijk en redelijke zekerheid moeten zijn dat de pagina ook regelmatig 'vanuit het veld' wordt gevuld, al thans voor een deel. De prima verzorgde broodjeslunch na afloop van de bijeenkomst werd veel eer aangedaan en er is bij die gelegenheid nog geruime tijd nagepraat. Daarbij bleek opnieuw duidelijk de behoefte aan perio diek kontakt tussen de vakgenoten. Behalve de heer Berg waren in Rotterdam van het Stichtingsbestuur aanwezig de heren G.B. de Graaft en L. Claassen, terwijl de heer D. Swart, direkteur van Cannon Cinemas, als gastheer optrad. Ook langs deze weg gaarne nogmaals onze dank aan de Cannon direktie voor de prima ontvangst en het ter beschikking stellen van de nodige faciliteiten. OPERATEURSEXAMENS 1990 (I) Voor de operateursexamens die op 27 maart jl. zijn gehouden, had den zich meer dan 52 kandidaten aangemeld, waaronder een groot aantal voor het nieuwe examen in de vakken basiskennis electro- en lichttechniek, ter verkrijging van het Diploma-A. Hoewel de examendatum valt na de deadline voor de kopij van dit blad, worden de uitslagen toch nog onder het 'laatste nieuws' op genomen. Gelet op het relatief grote aantal gegadigden lijkt er duidelijk be hoefte te bestaan aan 2 examens per jaar, waarmee in 1989 een begin is gemaakt. L. Claassen Van de 52 kandidaten, die zich hadden aangemeld, slaagden er in totaal 30, waarvan 14 het Diploma A behaalden en 2 het Diploma B. 14 Kandidaten slaagden gedeeltelijk. Wij feliciteren de onderstaande personen van harte!! Anslijn, Debbie Tivoli, Apeldoorn Van Buuren,W. Grand, Amersfoort Coenen,W.M. Royal/Tivoli/Maxim, Heerlen Van Duuren, H. Grand, Breda Van Haeften, A. Rembrandt/Palace, Arnhem Heuckeroth De Kriek, K.M.R. Tuschinski, Amsterdam Izarin, E. Palace, Utrecht Jager, A.W. Odeon, Den Haag Kaaijk, F. Rembrandt/Palace, Arnhem Kooijman,Th. Camera/Studio, Utrecht Van Mourik, R. Odeon, Den Haag Ockhuysen,A. City/Euro, Hilversum Overberg, D. 't Hoogt, Utrecht Pieters, Ph.Chr. Euro, Dordrecht Van de Pol, Marieke Christine Rialto, Amsterdam Rangazas, M. Thalia/Corso/Lumière, Rotterdam De Ruyter, M.B.Th. Euro, Spijkenisse/Dordrecht Schouten-Tromp, Jessica Promenade, Zoetermeer Schrevelius, M. 't Hoogt, Utrecht Theunissen, L.M.J. Movies, Amsterdam Theijn, R. Museon, Den Haag DeVooght,A.J. St.Plaza Futura, Eindhoven Luinge, V. Cinerama, Rotterdam Moldoveanu-Lamberigts, Brigitte Cinerama, Rotterdam Bijl, J-A. City, Utrecht Van Oost, R Euro, Dordrecht Want, M.A. Alhambra, Rotterdam Wong, Kw.K. Asta, Den Haag Van Liefland, CD. Rialto, Amsterdam Arsenijevic, M. Rialto, Amsterdam 11

Film | 1990 | | pagina 11