IS ONS VAK Fibrocit, daar zitten ze van te kijken. n.v. /o. Fibrocit laat per jaar honderdduizenden zitten. In bioscopen en theaters. In congrescentra en collegezalen. Voor ontspanning of inspanning. Fibrocit is al meer dan 75 jaar dominant aanwezig in de betere bioscoop. Fibrocit, niet te filmen hoe goed dat zit! Fibrocit levert een veelzijdige kollektie bioscoop-, theater- en auditorium stoelen. Eigen design, produktie en installatie/ onderhoudsfaciliteiten. f f j m waar een bestelling gewenst is. Het publiek reageert zeer enthousiast op deze service-verlening. Jos en Gery noemen als voorbeeld het geven van persoonlijk advies. Gery: "Laatst kwamen er mensen voor een film die al was uitver kocht. In de andere zaal draaide ook een uitstekende film. Ik heb ge woon gezegd: Ga daar nou naar kijken. Niet goed, geld terug!" En..? "Ze waren gelukkig dik tevreden", zegt ze met een lach. Ook Jos ziet graag tevreden klanten. "Een paar weken geleden kwam er een bejaard, chique echtpaar binnen, dat persé naar 'Back to the Future' wilde. Zij bleken geen idee te hebben van de inhoud van de film. Om teleurstelling te voorkomen gaf ik het advies in de andere zaal naar 'Valmont' te gaan kijken." "Je hoort zo vaak negatieve be richten over het bioscoopbedrijf", vult Anneke aan,"dat ergert me wel eens. Dan denk ik, ze moeten eens bij ons komen kijken!" Met name Gery besteedt aandacht aan extra promotie-aktiviteiten; met Kertmis, Sinterklaas of carnaval wordt er altijd iets speciaals georganiseerd. Ook ontwierp ze een 'Ghostbusters'-puzzle voor de plaatselijke krant met als hoofdprijs vrijkaartjes. "Ik ben overal in voor, maar de tijd ontbreekt vaak!" Zowel Stadskanaal als Hulst kennen het systeem van de film-strip- penkaart, d.w.z. het tiende kaartje is een vrijkaartje. Een promotie- aktiviteit die naar de verhalen te oordelen sukses heeft. Is er een bepaald genre film dat het in de diverse regio's goed doet? Jos: "We hebben wel te maken met het karakter van de regio. Een film als 'Koko Flanel' zal het bij ons wat minder doen, terwijl hij in Hulst loopt als een trein." In Stadskanaal ligt dat weer anders. Daar is niet zo zeer een specifiek genre film populair. Bovendien maakt de Filmliga één avond in de week gebruik van een zaal om de meer kunstzinnige films te verto nen. Jos: "Op die manier is het een prima zaak, maar bij ons heeft de Filmliga een eigen zaal, waar zeker niet alleen films worden gedraaid, die je in de bioscoop niet te zien krijgt. Het is een bepaalde vorm van konkurrentie. Dat steekt me wel eens. Z!j worden gesubsidieerd, ter wijl w!j het zelf moeten zien te rooien!" Erg veel tijd om film te zien, hebben ze niet. Meestal alleen de films die ze zelf draaien. Favorieten? Anneke vond 'Die Hard' een prima film, Gery was onder de indruk van 'Always' en Jos is een groot lief hebster van films met Chevy Chase. EEN MICROBE We keren terug naar de naam van deze rubriek 'Vrouwen in het vak'. Hebben zij het gevoel dat ze voor al het werk dat zij verrichten de waardering krijgen die hen toekomt, of moeten ze, omdat ze vrouw zijn, er een extra schepje bovenop doen? Anneke en Jos hebben daar geen last van, ook omdat hun echtgeno ten de kontakten naar buiten toe, zoals bijvoorbeeld met de verhuur kantoren, onderhouden. Gery formuleert haar mening kort en bon dig: "Ze kennen me al 25 jaar!" En dat zegt genoeg! De verhalen horend over hun drukke werkzaamheden, de problemen van een eigen bedrijf, weinig vrije tijd, de bioscoop als de spil van het leven, komt de vraag op: Wat is er zo leuk aan dit vak? Op dit punt zijn ze het roerend met elkaar eens: ze zouden niets anders willen. Hun hobby is hun werk. "Het gaat in je bloed zitten." En juist het samen met echtgenoot en kinderen werken in een eigen bedrijf, het eigen baas zijn, is één van de aantrekkelijke kanten. Of, zoals Gery het uitdrukt: "Het is een microbe. Je komt er niet meer vanaf!" Annita Dekker ■■iïG5SBËÊS£'ó\ '■Ax?*** contract furnishing seating nv Fibrocit sa - tel. 09.32 - 56 - 22 56 99 Voor Nederland 020 - 46 33 97 H. Jurissen, 14 ZITTEN $$S$?8§p§$$?

Film | 1990 | | pagina 14