OPENING - VERBOUWING DE KONING VAN ENGELAND FIRST FLOOR FEATURES-STUDIO'S TE ALMERE METRO BIOSCOOPCOMPLEX Op 22 februari jl. verrichtte burgemeester Stuifbergen van de ge meente Heerhugowaard de officiële opening van de nieuwe zaal, toe gevoegd aan het Metro bioscoopcomplex van de heer J.M. Punt. De nieuwe zaal heeft een capaciteit van 407 stoelen en beschikt over het grootste filmdoek van Nederland, t.w. 100 m2. Verder is er een geheel nieuwe entree gekomen met een grote, behaaglijke foyer, voorzien van een open haard, en een extra bar. De bestaande bar werd geheel gerenoveerd. Beide bar's zijn uitgerust met automatisch buffet. Het publiek kon op 23 februari van dit alles genieten op de gala avond, waar de première-film "Koko Flanel" werd vertoond en Anita Meyer de pauze opluisterde. Burgemeester Stuifbergen tijdens het 'plechtige moment' samen met de heer en mevrouw Punt. Onlangs werd de verbouwing voltooid van één der zalen van "De Koningvan Engeland" van de HeerW.A.R. Cattoirte Hulst. De op smaakvolle wijze ingerichte zaal - de comfortabele stoelen en het voorgordijn zijn in lila uitgevoerd, de achterkant van de stoelen en de lambrisering in een prachtige houtsoort - biedt plaats aan 180 be zoekers en is voorzien van Dolby Stereo. Eveneens werd een nieuwe bar en keuken aan de zaal toegevoegd. De verwezenlijking van een droom van Laurens Geels en Dick Maas: in Maart is de eerste paal geslagen in de bodem van Almere-Buiten voor de bouw van een groots studio-complex. Het filmcomplex wordt volledig uitgerust met alle faciliteiten die de beide producenten op grond van hun ervaring nodig achten. Er zullen twee studio's gebouwd worden. Studio A heeft een afmeting van 1600 vierkante meter waarvan de nok 18m hoog is. In deze stu dio bevindt zich een 3m verdiept gedeelte dat als waterbassin ge bruikt kan worden. Studio B krijgt een oppervlakte van 900 vierkante meter en een hoogte van 12m. Kortom, de filmstudio zal zich kunnen meten met de grootste stu dio's van Europa zoals de Bavaria studio's in München en de Pine- wood-studio's in Londen. Naast de studio's is er uiteraard rekening gehouden met een dekor- werkplaats, een ruimte ten behoeve van de lichttechniek, produktie- kantoren, een geluidsstudio, een viewingruimte, make-up-ruimten, kleedkamers en een restaurant met buitenterras. Het totale gebied rond het complex is 4,2ha (42.000m) groot, waar van circa 3ha zal worden gebruikt voor buitenopnamen. De bouwkosten zijn geraamd op tien miljoen gulden. De studio's zullen in de eerste plaats in dienst van de eigen produk- ties van First Floor Features staan en mocht er daarnaast nog ruimte zijn, dan is het voor andere produktiemaatschappijen ook mogelijk de studio's te huren. Nog dit jaar zal een gedeelte van de spectaculaire nieuwe speelfilm van Dick Maas "The Missing Diaries" in de studio's te Almere worden opgenomen. In de loop van 1991 zullen dan de "Noordelingen" van Alex van Warmerdam en "Edwin Meyer en de Aqanoknok" van Ineke Houtman in het nieuwe studio-complex gedraaid worden. 22 55 55

Film | 1990 | | pagina 25