GROLSCH en CANNON Winnaars AVTennistoernooi UNIVERSAPRESSE b.v. Al meer dan 20 jaar gespecialiseerd in het afdrukken van foto's in kleur en zwart/wit van:- beelden uit akte of trailer - dia's - foto's - en natuurlijk van negatieven Ouderwets lage prijzen en een hoge kwaliteit Snelle levering; prijzen op aanvraag 2 oktober 1984 - hij was toen dus 51 - werd hij wegens rugklachten afgekeurd. Niet lang voordien, al lijkt het veel korter geleden, zijn mijn vrouw en ik Harry voor het laatst tegengekomen in de foyer van het Alfa-com plex in het Hirschgebouw, waar hij ons de cabines demonstreerde. Als altijd hield hij ons in zijn onvervalste Amsterdams met zijn poker face onophoudelijk voor de gek. En merkte hij daarin geslaagd te zijn, dan kon hij zijn lol niet op en schaterde zijn holle lach door de ruimte. Griezelfilms vormden zijn favoriete genre en niet zelden transfor meerde hij zich tot figuren als Dracula, het Spook van de Opera en de Gebochelde van Notre Dame, om er enige te noemen. In kleine kring bleek hij ook een verdienstelijke Sinterklaas. Toch ambieerde hij geen toneelloopbaan. Wel vertrouwde hij mij, toen ik eens vroeg waar zijn uiteindelijke ideaal lag, toe dat hij het liefst 'cameraman in Holly wood' zou willen worden. Hij zou vast een heel goeie zijn geweest. Nadat Harry was afgekeurd en hij dus niet meer aan Amsterdam was gebonden, huurde hij - samen met zijn vriend Ton Braster met wie hij 25 jaar lief en op het laatst voooral leed deelde - een appartement op het eiland Cyprus, waar zij de rest van hun leven van het subtropisch klimaat zouden genieten. Ton werkte bij de Amsterdamse G.G. G.D., eerst als ambulance-broeder, naderhand op de meldkamer. Maar het liep anders. Op Cyprus kreeg Harry tuberculose die hem naar Amsterdam terugdwong, maar waarvan hij genas. In oktober 1987 openbaarde zich bij Ton de ziekte aids. Een half jaar lang omringde Harry hem met alle zorgen die Ton zich maar kon wen sen. Ton stierf 10 maart 1988. Aan het begin van 1990 ging Harry het zelfde ziektebeeld vertonen. Op hun beurt ontfermden de familie Stevens, inmiddels naar Heerhugowaard verhuisd, en Jan Klomp maker zich over Harry. Echte familie had hij niet meer. Het einde kwam 3 maart jl. Wat hij bezat is naar de Dierenbescherming gegaan. Harry was een van de hartelijkste mensen die ik heb gekend. Zijn stem verdwijnt maar niet uit mijn geheugen. P. Hans Frankfurther De Grolsche Bierbrouwerij Nederland B.V. en de bioscoopgroep The Cannon Group Nederland B.V. hebben een landelijke overeenkomst gesloten, waarbij Grolsch de exclusieve bier leveranties in de tot de Cannon groep behorende bioscopen zal verzorgen. Tevens zal Grolsch de enige brouwerij zijn die doekreclame in de bioscopen kan verzorgen met zijn vier hoofdmerken. Grolsch is aktief betrokken bij de filmwereld, blijkens hun deelname aan de Nederlandse Filmdagen in Utrecht, het Rotter damse Filmfestival, het International Documentary Filmfes tival Amsterdam in 1989/1990 en de sponsoring van de films Amsterdamned, De Avonden en de Gulle Minnaar. Het door Peter Kanters PR en Nieuws Tribune georganiseerde AV Tennistoernooi, dat plaatsvond op 24 maart jl., is gewonnen door Ingrid Truijens van de Wereldomroep en Studio Sport. Bij de dames behaalden in de respectievelijke categorieën begin ners, gevorderd en competitie Elish van Eijk (Mazzo Video), Dorine Harm (HCS Visual Services) en Ingrid Truijens een eerste plaats. Bij de heren waren dat H. Korkmaz (Symax), Bas Douwstra (ACiné) en Mark Valkenhof (Connections Films). Gezien het sukses zal er ook volgend jaar weer een AVTennis toernooi georganiseerd worden. (dus niet verknippen) Jan van Nassaustraat 40 2596 BT 's-Gravenhage Tel. 070-3.24.42.42 Apollo Kaatsheuvel, een dolfijn theater, geheel gerenoveerd en verbouwd. Wilt u het resultaat zien? Peperstraat 25 Kaatsheuvel 04167-72100 Architectuur en inrichting door de samenwerkende buro's: Bart Kerkhofs architekt avb bna Tuinstraat 73 Tilburg 013-430774 Boerrigter van Cauteren Stuyvesantplein 4 Tilburg 013-440096 Bart Kerkhofs renoveerde eerder de tilburgse bioscopen Harmonie I &2 (I983) en Cinecitta I (I988) 24

Film | 1990 | | pagina 27