UNITED INTERNATIONAL PICTURES (NETHERLANDS) BV Deze film speelt zich af in Baltimore in de vijftiger jaren. De stoe re Wade "Cry Baby" Walker, lid van de 'Drapes' wordt verliefd op de tuttige Allinson Vernon-Williams, lid van de 'Squares'. De 'Drapes', herkenbaar door hun leren jacks en tatouages, zijn voornamelijk afkomstig uit het arme milieu, de 'Squares', de rijkeluiskinderen, onderscheiden zich door hun mooie kleding en dure auto's. Tussen deze twee groepen woedt een hevige strijd. Door haar relatie met Wade komt Allinson terecht in een wereld van sex, drugs en rock 'n' roll. In deze film speelt de muziek uit de jaren vijftig een belangrijke rol. De belangrijkste rollen worden gespeeld door Johnny Depp ("21 Jump Street"), Amy Locane, Ricki Lake en Iggy Pop. De film werd geregisseerd door John Waters. "Cry Baby" gaat op 20 juli a.s. in Nederland in première. De soundtrack wordt op 8 juni a.s. in Nederland door WEA Re cords uitgebracht. Rick Jarmin (Mei Gibson) was ooit getuige in een zaak tegen zware criminelen. Dat dit van grote invloed is op de rest van zijn leven, blijkt wel uit het feit dat hij onder voortdurende bescher ming van de overheid staat. Desondanks zitten ze hem op de hielen, waardoor hij genoodzaakt is regelmatig van identiteit te veranderen. Zijn laatste identiteit valt echter in duigen als hij oog-in-oog komt te staan met een vroegere vriendin, Marianne (Goldie Hawn), inmiddels een succesvol advocate, die dacht dat haar oude vlam al lang dood was. Helaas wensen veel mensen hem dat ook toe, en snel. Naast Mei Gibson wordt de andere hoofdrol gespeeld door Gol die Hawn. De regie was in handen van John Badham. De Nederlandse premièredatum staat gepland voor 20 juli a.s. 20

Film | 1990 | | pagina 18