EXPORT VAN NEDERLANDSE KORTE FILMS DOOR DE R.V.D. 1985 f365.954,- 1986 153.987,- 1987 312.605,- 1988 115.895,- 1989 392.473,- m 1989 WERDEN DE VOLGENDE FILMS VERKOCHT De afdeling Film van de Rijksvoorlichtingsdienst houdt zich niet alleen bezig met het verstrekken van opdrachten tot het maken vanfilms maarsteltzich ookten doel de Nederlandse (opdracht)film in het buitenland af te zetten, waarbij men zich voornamelijk richt op verkoop aan televisiestations. Gé van Leeuwen is degene die zich hiermee intensief bezighoudt en televisiebeurzen als MIPTV, MIPCOM en Montecarlo bezoekt. De verkoop van voornamelijk korte (opdracht)films bedroeg Op het eerste gezicht geen indrukwek kende bedragen, maar als men bedenkt dat televisiestations voor een korte tilm het maximale minimum betalen dan kan men spreken van een behoorlijke omzet. Daarbij gaat het in de eerste plaats om de verspreiding van het Nederlandse pro- dukt en pas in tweede instantie om de geldelijke opbrengst. Aanmelding Aanstelleritis Afstand tot dichtbij Animation has no borders Anna Bella Balancière, La Beatrix Koningin Beelden en gezichten Bewaarde landschap, Het Borderline Bouwen aan een schonere toekomst Brainwash Cannot run away Chiloscylium Griseum Chimps onder elkaar Dak van de walvis Day in the life of a child: Ghana Day in the life of a child: Rwanda Dear Kitty December maand van het kind Delta finale '88 Die kleine wereld Die paar zinnetjes Drie generaties Dutch bulbs Dutch national park Femme fatale George Hendrik Breitner Gifted with ups and downs Glas Golven Goodturndaily, A Ijsvrij Inhuldiging van H.M. Koningin Beatrix lonic currents Johan Barthold Jongkind Justadiary Kast Klaar met leven Klana Topeng Kleine Klaas en grote Klaas Kleur van Nederland Engeland Zweden W.Duitsland Frankrijk, België U.S.A., België, Spanje, Oostenrijk U.S.A., België Australië Bulgarije, Engeland Frankrijk Frankrijk, België België Oostenrijk Zweden U.S.A. U.S.A., Bulgarije, Australië, W.Duitsland U.S.A. Maleisië,Finland, Singapore, Zweden Zweden Zwitserland, U.S.A. U.S.A. Zwitserland, Canada, België Turkije, Spanje Turkije, Noorwegen Bulgarije U.S.A. U.S.A. U.S.A., Bulgarije, België, W.Duitsland Bulgarije Singapore, U.S.A. U.S.A. Turkije Frankrijk, België Zweden Zwitserland U.S.A. Bulgarije Canada Denemarken, Zweden U.S.A. Singapore Albanië België Kloof Man in de war Membrane potential Mondriaan, van figuratie tot abstractie Monument voor een gorilla Museum Ned. architectuur door de eeuwen Nederland Nieuwe ijstijd, De Oh my darling Oh what a knight Ooops Ordening van Nederland Pas a deux Portret van Frans Hals Punki en Ganshyam Quartet Recht op muziek Rembrandt, schilder van de mens Restauratie van de Nachtwacht Rightto know Sacrifice area Samen alleen Scheppen van een koe Schijn van twijfel Schoon genoeg Schoorsteenveger Schrijver en de dood Selfportrait Snellius II: Partners in science Stem der vermisten Stuiter Sunny side up Te land, ter zee en in de lucht Tepito si Terbeschikkinggesteld Theo van Doesburg Tijd, De Tijd zal het leren Tovenaarsleerling Verhaal van kleine yoghurt Vervaardiging van een fiets Vincent Vincent van Gogh Vrouwen in Turkije Waddenzee vogelland Wadlopers Way to the top Wayang Golek Wonder van de bloembol Wording Worstelaar Zoo Zuster Lydia zoekt het geluk België, Frankrijk Kenia U.S.A. Singapore, België U.S.A., Engeland U.S.A., Bulgarije, België Bulgarije, Tsjechoslowakije Zwitserland Frankrijk W.Duitsland, België Oostenrijk, Frankrijk Frankrijk, België U.S.A., België Albanië Turkije, Frankrijk, België, W.Duitsland, Zwitserland, Finland Oostenrijk, Engeland, Denemarken Spanje, Tsjechoslowakije Zweden Turkije, Albanië Engeland, Bulgarije Tsjechoslowakije Bulgarije Finland Engeland Bulgarije U.S.A., Frankrijk, België Engeland Denemarken, Zweden, Australië, Frankrijk, IJsland, België, U.S.A. Bulgarije, Zweden Bulgarije Frankrijk, België Finland U.S.A. Turkije U.S.A. Oostenrijk, België, Frankrijk België Engeland, Frankrijk België, W.Duitsland Engeland, Bulgarije, Tsjechoslowakije Frankrijk België, Ierland U.S.A., Turkije Engeland Albanië Spanje Turkije Turkije Bulgarije, Frankrijk U.S.A. Engeland Singapore U.S.A. U.S.A., België U.S.A. Noorwegen Zweden 37

Film | 1990 | | pagina 37