OPERATEURSEXAMENS 1990 UITSLAG OPERATEURSEXAMENS 1990 (II) (II) Op 23 oktober 1990 is het tweede operateursexamen van dit jaar afgenomen, ditmaal in het Tuschinski Theater te Amster dam. Er hadden zich 50 kandidaten aangemeld, waarvan er vier afvielen die het examengeld niet op tijd hadden betaald. Drie kandidaten verschenen wegens ziekte of om andere redenen niet op het examen. Van de resterende 43 gegadigden slaagden er 7 voor het diploma B en 15 voor het diploma A. De overige 21 kandidaten moesten geheel of gedeeltelijk worden afgewezen. Dit betekent dat net 50% van de kandidaten is geslaagd, hetgeen een matig resultaat moet worden genoemd. De namen van de geslaagde kandidaten treft u hierbij aan. TOEKOMSTIGE EXAMENS Het voorjaarsexamen 1991 wordt afgenomen op 19 maart en het najaarsexamen op 22 oktober, beide in Amsterdam. Nu de proefperiode van de omschakeling van de examens voorbij is, waarbij het Praktijk Certificaat is verdwenen en het A-diploma een andere betekenis heeft gekregen, zullen bij de komende examens enkele nieuwe regels worden geïntroduceerd. A. De examenkosten worden gesteld op f 50,-, onverschillig of de kandidaat in 1 of in 6 vakken wordt geëxamineerd. B. HetexamenterverkrijgingvanhetdiplomaAomvat4vakken, te weten Cabinepraktijk, Brandbeveiligingsvoorschriften, ba siskennis Licht- enElectrotechniek. In deze 4 vakken dient in het vervolg tesamen examen te worden gedaan. Aanmelding voor een gedeelte van deze vakken is dus niet meer mogelijk. Alleen indien men bij een van de voorgaande examens (niet- langer dan 5 jaar geleden) voor een of meer van deze vakken werd afgewezen, kunnen de desbetreffende vakken bij het komende examen worden overgedaan. Mocht men dan op nieuw worden afgewezen vooreen of meer van deze vakken, dan dient bij een volgende gelegenheid in alle vier vakken opnieuw examen te worden gedaan!! Het is dus zaak dat men zich bij het 'overdoen' van een of enkele vakken zo goed mogelijk voorbereid. C. Ter verkrijging van het diploma B, moet naast het examen in de praktijkvakken (cabinepraktijk en brandbeveiligings voorschriften) met sukses examen worden gedaan in de vakken Electrotechniek, Voorschriften Electrotechniek, Licht- techniek en Versterkertechniek. Ook hier is het niet langer mogelijk per vak examen te doen,maar moet de kandidaat zich voor tenminste 2 vakken aanmelden. Als regel zal dat een bepaalde combinatie moeten zijn, zoals Electrotechniek/Voorschriften Electrotechniek of Lichttechniek/ Versterkertechniek. Ook hier wordt een uitzondering gemaakt voor 'losse vakken' overgebleven van voorgaande examens. Bij het B-examen geldt (nog) niet dat vroegere examen resultaten vervallen, indien een kandidaat opnieuw voor een bepaald vak wordt afgewezen. Wanneer echter mocht blijken dat te veel kandidaten zich onvoldoende op het examen voorbereiden, dan zullen ook hier de regels aangescherpt moeten worden. Het zich voorbereiden op het examen kan o.a. blijken uit het regelmatig inzenden van correctiewerk door hen die de operateurscursus volgen. De laatste tijd komthet steeds vaker voor dat dit niet gebeurt. De kans van slagen neemt hierdoor sterk af, zeker bij de B-vakken, en men betaalt bovendien eigenlijk te veel lesgeld omdat daarbij het correctiewerk is inbegrepen! L. Claassen Totaal aantal geslaagden: 22, waarvan 15 het diploma A behaalden en 7 het diploma B. 13 Kandidaten slaagden gedeeltelijk. Wij feliciteren de onderstaande personen van harte!! Geslaagd voor het diploma A: Berkelder, J.P. Cinecenter/Desmet, Amsterdam Coppée, M.W. Euro, Alphen a/d Rijn Everhardus, J. Tivoli, Apeldoorn Gjaltema, P. Grand, Amersfoort Hankers, A.M. Alfa, Amsterdam De la Horra Calomarde, L Lumière, Enschede Jerphanion-Noteboom, A. Promenade, Zoetermeer Kolijn, R.N.LM. Roxy, Bergen op Zoom Kreukniet, P.G. Rembrandt, Eindhoven Labijt, M.M. Ned.Filmmuseum, Amsterdam Martens, J.M.P Lumière, Maastricht Taheij, J.J.G.H. Rembrandt, Eindhoven Verwoerd, E.R. Rembrandt, Eindhoven Vollgraff, C.W. Melkweg Cinema, Amsterdam Wong, K.K. Asta, Den Haag Geslaagd voor het diploma B: Van den Berg, F.X.C.M. Rembrandt, Utrecht Jager, A.W. Odeon, Den Haag -► Kaaijk, F. Rembrandt/Palace, Arnhem Van der Klip, R. Euro, Alphen a/d Rijn Van Mourik, R. Odeon, Den Haag -> Van Ooyen, R.J. Asta, Den Haag Scheffers, J.L.L. c ritu ftmnirman Sommige mensen zijn bijgelovig. Llty, Groningen Vandaar maar twee foto's! 39

Film | 1990 | | pagina 39