Automatisering kassa's 1 11 1 In FILM nr. 6 hebben wij het een en ander geschreven over de mogelijkheden welke de diverse aanbieders van kassa-automati sering kunnen bieden. Inmiddels zijn er vergevorderde plannen om binnen Cinescope Automatisering B.V. een service-bureau op te zetten waarvan in principe alle bioscoopexploitanten gebruik kunnen maken. Dit bureau kan volledig onafhankelijk functioneren zodat per bioscoopcomplex de beste hardware-oplossing gezocht kan worden afhankelijk van de grootte, de drukte en het beschikbare budget. Cinescope zorgt dan voor installatie en implementatie en kan tevens het hardware-onderhoud verzorgen. Aangezien Cinescope zeer nauw samenwerkt met de software- aanbieders zijn kleine software-problemen door ons op te lossen. De software-leverancier garandeert dat de programma's altijd up- to-date blijven en zo nodig worden er in nieuwe versies verbete ringen doorgevoerd. Voorts wordt het aantal toepassingen flink uitgebreid. Zo komen er programma's voor buffetadministratie, uren verantwoording, afrekenstaten/statistieken enz. Het voordeel voor de exploitanten is duidelijk. In principe is er één aanspreekadres voor alle mogelijke vragen die dan ook meestal direct, telefonisch dan wel ter plekke, kunnen worden opgelost. Voorts regelt Cinescope dan centraal de inkoop van tickets en andere benodigde zaken en zal zo mogelijk reserve- apparatuur in voorraad houden. Of deze plannen definitief doorgang vinden zal onder meer afhankelijkzijn van hetfeit of het aantal te installeren configuraties voldoende zal zijn om een dergelijk service-systeem in stand te houden, doch gezien de interesse van vele exploitanten en de voordelen die een centraal service-bureau biedt is de kans dat deze opzet wordt gerealiseerd vrij groot. Uiteraard zullen wij u in deze rubriek nader op de hoogte houden. Fo.J.WIELINGA IZN II1 il

Film | 1990 | | pagina 87