ROY ROGERS, KING OF THE COWBOYS "Het paviljoen is in de loop der jaren voor vele doeleinden ge bruikt", vervolgt Hoos, "met als gevolg dat de originele ruimten praktisch onherkenbaar geworden waren. Tijdens de verbouwing stuitten we dan ook regelmatig op onverwachte zaken, zoals het authentieke cassette-plafond in de vergaderzaal, dat om restaura tie smeekte, hetgeen opnieuw financiële problemen opleverde. Het streefbedrag werd uiteindelijk bereikt met medewerking van Grolsch Bierbrouwerij, Stichting VSB Fonds, European Academy of Film Television en bijdragen van een aantal fondsen en stich tingen." Het Filmmuseum zal voortaan de beschikking hebben over twee tentoonstellingsruimten, een viewingzaal, een vergaderzaal en twee filmzalen. In de reeds bestaande filmzaal werd het originele interieur van Cinema Parisien ingebouwd. Deze zaal zal voorname lijk gebruikt worden voor het vertonen van stomme films en oude geluidsfilms. De nieuwe zaal is voorzien van de meest recente technische snufjes. In de pers is veel kritiek geuit op het feit dat de filmzalen de ko mende jaren de naam zullen dragen van twee van de bedrijven die de verbouwing en restauratie financieel mogelijk maakten, name lijk Grolsch en VSB. Hoos: "Voor mij is er geen sekonde sprake geweest van een wer kelijke keus. Temeer daar het hier geen sponsoring betreft van aktviteiten die een structureel karakter dragen. In geval van de Parisien-zaal bijvoorbeeld, die voorlopig de VSB-zaal zal gaan he ten, kregen we de mogelijkheid aangereikt dit unieke interieur te bewaren en toegankelijk te maken - de taak van het museum. Voor.mij is de beslissing dan in feite al gevallen. Bovendien... tien jaar hypotheek duurt veel langer!" Een reaktie die tekenend is voor het doorzettingsvermogen en de voortvarendheid waarmee Hoos Blotkamp de afgelopen vier jaar het Filmmuseum geleid heeft! Voor eenieder die zich op welke manier dan ook met film bezig houdt, is een bezoek aan het museum een 'must'. Willen we anderen de liefde voor het medium film - naar ik hoop de basis van dit vak - bijbrengen, dan zullen we zuinig moeten zijn op het verleden! De redaktie van FILM wenst het Nederlands Filmmuseum in de vernieuwde entourage veel sukses toe bij de verwezenlijking van haar doeleinden. A.D. Regisseur Thijs Ockersen werkt momenteel aan een film over zijn jeugd-idool Roy Rogers, in Nederland vroeger beter bekend als Rooie Roggers. Roy Rogers is thans een bejaarde cowboy die in november tactig wordt. Thijs Ockersen zocht hem op in zijn mu seum in Victorville - Californië en deed een onderzoek naar het fenomeen van Roy's beroemdheid. Nog altijd is Roy Rogers een gevestigde naam in Amerika en fans verzamelen zich ieder jaar in Portsmouth - Ohio om vier dagen lang de western-sfeer van de jaren 40 en '50 opnieuw te beleven. Thijs voerde gesprekken met vroegere tegenspelers van Roy, o.a. Ruth Terry, Pierce Lydon, Linda Hayes en Terry Frost. In de vijf kwartier durende documentaire is tevens een optreden opgenomen van The Sons of the Pioneers', de band die nooit ontbrak in Roy Rogers-films. 'Roy Rogers, King of the Cowboys' zal op het Rotterdams Film Festival van 1992 zijn première beleven en in roulatie gaan gekop peld aan de oude Roy Rogers speelfilm. Thijs Ockersen en Roy Rogers in 'Roy Rogers, King of the Cowboys 22

Film | 1991 | | pagina 22