UNIEKE GALA-PREMIRE VAN BACKDRAFT i L? Op 21 augustus j.l. vond in Amsterdam de gala-première plaats van BACKDRAFT, de nieuwe film van Ron Howard. De opbrengst van deze benefiet Gala-avond kwam ten goede aan de Nederlandse Brandwonden Stichting. Alle aanwezigen waren het er over eens: dit was weer eens een bijzondere filmpremière zoals er lang niet in Amsterdam is ge weest. De wegblijvers hebben inderdaad ongelijk gekregen. Lang voor de voorstelling begon was het in de Reguliersbreestraat voor het theater een drukte van belang, hetgeen deed denken aan de James Bond premières van de afgelopen jaren. Tegenover Tuschinski voor de ijssalon stond de Enige Vrijwillige Brandweerharmonie in Nederland opgesteld. De muzikale klanken gaven uiteraard een extra feestelijk tintje aan dit geheel. De Amsterdamse brandweer was met groot materieel uitgerukt en toonde de aanwezigen op spectaculaire manier de mogelijkheden van het materiaal. Het première-publiek was bijzonder ingenomen met de limousine service die de organisatoren van de avond hadden verzorgd ten einde de mensen van de Stopera-parkeergarage naar het Tuschinski theater te brengen, waar men in Hollywood-stijl werd voorgereden. De avond werd opgeluisterd door de aanwezigheid van tal van prominenten zoals o.a. de Amerikaanse Ambassadeur, Mr. C. Howard Wilkins jr. en hoofdrolspeler Scott Glenn. Verder waren er vele hoge brandweer- en politieautoriteiten van het Ministerie van Binnenlandse Zaken en de stad Amsterdam. LI dB De film is een sentationele gewaarwording waar men tijdens de première-party vol 'vuur' over sprak. Die première-party werd verzorgd door BACCHUS uit Den Haag, die nog niet eerder bij een filmpremière betrokken was geweest. Het ijs met vuurwerk was een verrassende belevenis waar een ie der na de 'warme' film zich tegoed aan deed. Verder waren er culinaire specialiteiten in de vorm van cocktail hapjes en vers fruit die door het talrijke personeel van BACCHUS op elegante wijze werden uitgeserveerd. Ook de medewerkers van het Tuschinski waren op zeer voorkomende wijze aanwezig. Tijdens de première-party werd de swingende muziek verzorgd door de uit acht mensen bestaande band THE GROOVEMENT. Deze muziek was zo aanstekelijk dat zelfs de Consul Generaal van het Verenigd Koninkrijk en zijn vrouw niet stil konden blijven staan. De direkteur van de Nederlandse Brandwonden Stichting, de heer J.F.G.Th. van Nassau, kreeg uit handen van Scott Glenn een cheque van 25.000,= overhandigd. De algehele presentatie was in handen van TROS presentatrice Tineke Verburg die dat op voorbeeldige wijze deed. De premièregasten kregen bij het weggaan per paar een voor deze avond toepasselijk kado uitgereikt: Een zeer praktische FIRST ALERT rookmelder voor huiselijk gebruik en CD. met de sound track van de film en een handige waaier met wenken in het geval van eventuele brandwonden. Hiermee werden de gasten op unieke wijze herinnerd aan deze fantastische avond, welke werd georganiseerd door PMS/First Alert, Cannon Group Nederland en U.I.P (Netherlands) B.V. m*^ ^*^B p|w ^^^■j'-,' ^vm^f^k A f' Een ladderwagen van de Amsterdamse Brandweer in aktie Presentatrice van de Gala-première, Tineke Verburg, samen met enkele brandweerlieden voor het Tuschinski Theater Het ijs met vuurwerk wordt na de vertoning van de film aan de gasten getoond, waarna men er zich tegoed aan kon gaan doen Hoofdrolspeler Scott Glenn overhandigt onder toeziend oog van Tineke Verburg een cheque van Hfl. 25.000,- zin de voorzitter van de Nederlandse Brandwonden Stichting, de heer J. van Nassau De heer G.H.EIeveld, Brigadier-Generaal Commandant van het Corps Mobiele Colonnes ende Hoofdcommisaris van de Amsterdamse Politie Drs.E.E.Nordholt in gesprek met een jour nalist Scott Glenn en Tineke Verburg 1 ï^H^B mm. dtél^s' C.Howard Wilkins Jr., ambassadeur van de Verenigde Staten, en zijn vrouw wor den welkom geheten door Max van Praag, manager van U.I.P. (Nether lands) B.V 26 27

Film | 1991 | | pagina 26