ZANDALEE DADDY NOSTALGIE CONCORDE FILM PRESENTEERT: New Orleans. De mooie Zandalee Martin leidt een rustig en geordend le ventje. Met haar man Thierry Martin woont zij samen in de knusse artiestenwijk van New Orleans. Overdag werkt zij in een boetiek, zij houdt van trimmen en als zij 's avonds thuiskomt is daar haar gevoelige, beetje saaie echtgenoot, die veel om haar geeft. Vroeger schreef hij gedichten. Op die man is Zandalee eigenlijk verliefd ge worden. Helaas komt hij, sinds zijn vader overleden is en hij het familiebedrijf tegen zijn zin in moest overnemen, niet meer aan dichten toe... Aan hun rustige leventje komt abrupt een einde als de kunstschilder Johnny Collins bij hen over de vloer komt. Ooit was hij de beste vriend van Thierry. Johnny is een levensgenieter en een verleider en ook Zandalee kan geen weerstand aan hem bieden. Vol vuur, zon der remmingen en met ontembare hartstocht geeft zij zich volledig aan hem over. Op de achtergrond kijkt Thierry gelaten toe. Hij kan zijn oude vriend Johnny niet haten. Vol schuldgevoelens verwijt hij zichzelf Zandalee sexueel verwaarloosd te hebben. Op het water, afkoeling zoekend vanwege de broeierige New Orleanse hitte, groeit tussen hen drieën de spanning tot een hoogtepunt... met o.a. Nicolas Cage, Judge Reinhold en Erika Anderson Regie: Sam Pillsbury In een villa aan de Zuidfranse kust brengt een jonge vrouw enige tijd bij haar ouders door. Haar vader heeft net een zware operatie ondergaan en haar moeder is overbezorgd. Het zijn dagen vol wrijvin gen, emoties en herinneringen. Soms gaan de drie warm en behoedzaam met elkaar om, dan weer di- rekt en fel. Langzaam herontdekken en hervinden ze elkaar. Totdat het geluk moet wijken voor de defini tieve scheiding... met o.a. Dirk Bogarde, Jane Birkin en Odette Laure Regie: Adolphe Viezzi

Film | 1991 | | pagina 8