In 1991 werden door het Productiefonds toewijzingen verleend ten behoeve van de volgende speelfilmprojecten. (De toewijzingen werden door het Bestuur in principe gedaan; de finitieve toewijzingen zijn afhankelijk van het voldoen aan een aan tal voorwaarden.) Uit het volgende overzicht van premières blijkt, dat het na de be slissing van het productiefonds nog geruime tijd kan duren alvo rens een film wordt uitgebracht. De desbetreffende beslissingen dateren namelijk al van vóór 1991. De toegenomen complicaties bij het verwerven van de vereiste financiële middelen en de defini tieve vastlegging in financieringscontracten hebben de laatste ja ren meer dan voorheen een vertragende werking. Er zijn thans nog enige speelfilmprojecten bij het Productiefonds in behandeling. Voor de projecten waarvoor door het Productiefonds een toewij zing is verleend, zijn de volgende films in 1991 in première ge gaan: Scenario-ontwikkeling In 1991 zijn door het Productiefonds wederom bijdragen verleend voor het vervaardigen van filmscenario's of voor de verdere ont wikkeling van reeds vervaardigde scenario's. In een enkel geval werd een bijdrage gegeven voor het schrijven van een treatment, dat eventueel kan leiden tot de vervaardiging van een scenario. De scenarioschrijvers in kwestie zijn: Farideh Fardjam, Theo van Gogh, Trevor Griffith, Ruud van Hemert i.s.m. Brian Hoolahan, Haye van der Heyden i.s.m. Frans Weisz, Hugo Heynen i.s.m. Patrick Pesnot, Sytze van der Laan, Arjan Nederveen i.s.m. Tosca Niterink, René van Nie, Pim de la Parra i.s.m. Sherman de Jesus, Eric Terpstra, Jean van der Velde en Casper Verbrugge i.s.m. Bennie Roeters. De scenariobijdragen hebben het karakter van een voorschot, met dien verstande, dat dit alleen behoeft te worden terugbetaald of te worden verrekend met een Productiefondsfinanciering voor het desbetreffende speelfilmproject bij verfilming van het scenario. Dit laatste heeft ten aanzien van de vorenbedoelde scenariobijdragen in enkele gevallen plaatsgevonden. Er zijn thans nog enige aanvragen voor scenariobijdragen in be handeling. Drs.B.Stroink Titel Alles of niets De blauwe Johnsons Daens De drie beste dingen van het leven Ecotopia Flodder in Amerika Heat Wave De Noorderlingen Orlando Producent De Nieuwe Unie BV BV Lenox Holding Amsterdam Regisseur DignaSinke Rudolf v.d.Berg Shooting Star Filmcompany BV Stijn Coninx (co-produktie) Tijl de Rebel/ Tijl de Schelm Voor een verloren soldaat Toewijzingen t/m november 1991 Studio Nieuwe Gronden Allarts BV (co-produktie) First Floor Features BV JE International (co-produktie) First Floor Features BV Sigma Filmproductions BV (co-produktie) Cine/Vista BV (co-produktie) Sigma Filmproductions BV Ger Poppelaars René Daalder Dick Maas Paul Ziller Alex van Warmerdam Sally Potter Stijn Coninx Roeland Kerbosch Titel Eline Vere De onfatsoenlijke vrouw Oh boy! De provincie De Zondagsjongen Prospero's books Intensive care Producent Sigma Filmproductions BV Lenox Europe BV First Floor Features BV Horizon Films BV Allarts BV Allarts BV (co-produktie) Cineventura BV Regisseur Harry Kümel Ben Verbong Orlow Seunke Jan Bosdriesz PieterVerhoeff Peter Greenaway Dorna van Rouveroy Directeur van de Stichting Productiefonds voor Nederlandse Films "De Provincie". "De Onfatsoenlijke Vrouw". 25

Film | 1991 | | pagina 24