NIEUWJAARSBORREL FILMWERELD Met een pleidooi voor algemene steun aan minister d'Ancona's plannen de Nederlandse film een nieuwe impuls te geven en een oproep voor meer saamhorigheid onder de filmers sprak de voor malig directeur van het Filmfonds, Ryclef Rienstra, het filmvolk in Theater Tuschinski op 20 januari jl. toe. Rienstra, net geridderd door de Franse regering, is thans Executive Secretary van Eurimages en beschouwt zichzelf zo'n beetje bewoner van niemandsland. Hij verklaarde zich bereid om in 1995, bij de viering van honderd jaar "Cinema", met de filmers de balans op te maken van al de goede voornemens voor 1992. Wat er ook voor meningsverschillen tussen de filmers bestaan, op de Nieuwjaarsborrel, die weer zeer geanimeerd verliep, was daar niets van te merken. Er waren meer sponsors dan voorheen (Egri Film, Haghefilm/RCM, W S Assurantiën, Warner Home Video, Metasound, Kodak en AV Magazine). De beroemde film- en tv-sterren lieten zich zien, zoals Monique van de Ven, Derek de Lint, Liz Snoyink, Marijke Veugelers, Hidde Maas, Mimi Kok en Edwin de Vries. En natuurlijk vele cineasten: Fons Rademakers, Theo van Gogh, Roeland Kerbosch, Herbert Curiël, Pieter Verhoeff, Jan Wiegel, Erik Fransman, Emiel van Moerkerken etc. Kortom wie was er niet? Nou, die mensen uit het vak die druk be zig waren met filmproduktie of distributie. Toch weer leuk die bijeenkomst van 1992 en ook zeer sfeervol. Tot volgend jaar...! Een deel van het NBF-bestuur: vlnr. Erik Fransman (Egri Film), Ger Poppelaars, René Solleveld en Thijs Ockersen Ryclef Rienstra richt zich tot de Nederlandse filmwereld Bert Antonissen heeft stralend gezelschap gevonden in Carla Plugge van HagheFilm Cameraman Paul van den Bos onderhuodt zich met Edwin de Vries en Monique van de Ven Derek de Lint haalt met Herbert Curiël herinneringen op aan "Rituelen" Trudy en Cor Koppies luisteren aandachtig naar wat cineast/bioscoop-exploitant Roeland Kerbosch te melden heeft TV-regisseur heeft een prettig gesprek met filmcritici Fred Bredschneider en Peter van Bueren 13

Film | 1992 | | pagina 13