Bioscoop-, theater-, schouwburg en congresmeubilair fflQDOSESM Mi DE BUNKER MEER WETEN? Wat voor films hebben jouw voorkeur? Het meest hou ik van wat serieuzere tilms. Ik zit niet zo gauw te schateren in de bioscoop. Eén van de weinige films, waarbij ik echt onder m'n stoel lag van het lachen, was Abel. Schitterend! Een andere film die ik heel goed vond, was "Sea of Love" met Al Pacino en Ellen Barkin, de combinatie van spanning en romantiek trekt me aan. Op het ogenblik heb ik door m'n eindexamen helaas weinig tijd om naar de film te gaan, maar een recente film die ik heel mooi vond, was "La doublé Vie de Veronique"." Plannen voor de toekomst? "Eerst eindexamen doen en dan zie ik wel. Misschien een tijdje rei zen, misschien naar de toneelschool, ik weet het nog niet. Ik vind acteren heerlijk om te doen, maar ik wil eerst even terug naar af, voordat ik een beslissing neem." A.D. Trouwe fans houden er tegenwoordig al rekening mee bij het plannen van hun wintersportvakantie: het jaarlijkse Weekend of Terror in het Amsterdamse Tuschinski theater. De 9e editie van dit door Stichting Film Events in samenwerking met MGM Cinemas georganiseerde 'mini-festival van de fantastische film' vindt plaats op vrijdag 20 en zaterdag 21 maart a.s. en zal, als gebruikelijk, weer vele premières en eenmalige Nederlandse bioscoopvertonin gen van horror-, fantasy- en science fiction-films bevatten. Bij het ter perse gaan van deze FILM was de programmering nog niet rond, maar de wandelgangen gonzen van titels als Freddy's Dead: The Final Nightmare (de zesde en laatste aflevering uit de Nightmare on Elmstreet-reeks, Wes Craven's The People under the Stairs, de Japanse tekenfilm Akira en een speciale hommage aan het obscure, New Yorkse produktiemaatschappijtje Troma. In tegenstelling tot een bericht in de vorige FILM begint de kaart verkoop voor The Weekend of Terror, Part 9 op zaterdag 14 maart aan de kassa van Tuschinski. Ook zullen vanaf die datum kaarten verkrijgbaar zijn aan de kassa's van een aantal andere bioscopen in het land. Inmiddels zijn de opnamen aan de gang van een nieuwe Nederlandse film, "De Bunker", naar een scenario en onder re gie van Gerard Soeteman. Het verhaal is gebaseerd op de oorlogservaringen van verzets strijder Gerrit Kleinveld; zijn eenzame strijd in de 'bunker' van het concentratiekamp Amersfoort tegen het fascisme. "De Bunker" is een co-produktie van Linden Film BV en de NOS en zal vermoedelijk dit najaar worden uitgebracht door Meteor Film. ..tl Hoofdrolspeler Thom Hoffman en regisseur Gerard Soeteman Showroom, verkoop en informatiecentrum Bemuurde Weerd O.Z. 10, 3514 AN Utrecht Telefoon 030 730666 718448 717213 26

Film | 1992 | | pagina 24