I IFDDDTfüttaË HLnM©^ iFflDliïfïtaSË vertaling en ondertiteling 16 en 35 mm films FILM staat open voor een veelvoud van meningen, ook al stro ken die niet altijd met die van anderen. Uit dien hoofde past FILM geen inhoudelijke of tekstuele censuur toe. Zij prijst zich gelukkig indien artikelen c.q. ingezonden brieven aanleiding geven tot positieve discussie. Naar aanleiding van de ingezonden brief van de heer drs.Emjay Rechsteiner in FILM, no.1, 1992, pag.21, ontving de redaktie on derstaande brief. Goede Emjay, Natuurlijk weet ik niet welke avondbladen die sigarenboer van jou, na jouw terugkeer van Schiphol, in voorraad had. Wat ik wèl weet, is dat Het Parool iedere avond alle bioscopen, filmtitels en aan vangstijden in Amsterdam vermeldt. En daar hoeven de distribu teurs en exploitanten niet eens voor te betalen. Ik ben het overigens volkomen met je eens dat het hoog tijd wordt voor (de terugkeer van) een serieus filmprogramma op prime- time met aandacht voor het Nederlands produkt, zoals alleen Cees van Ede die maakt. Ga je daar wat aan doen? Verder zal het verhaal van Sandra Kamminga (in hetzelfde num mer van FILM als jouw brief) je ongetwijfeld aanspreken. P.Hans Frankfurther Waarom Nederlanders niet naar de film gaan kiem naschrift Van mijn artikeltje in de vorige FILM viel helaas de titel weg: Waarom Nederlanders niet naar de film gaan. Desondanks kreeg ik een stortvloed van reacties. Een collega merkte op dat ik in één stukje veel te veel items aan- slingerde, en daar had hij natuurlijk vreselijk gelijk in. Diverse inte ressante aanbevelingen voor het bedrijven van marketing werden in hetzelfde nummer van FILM al gedaan door Sandra Kamminga. Om de discussie zuiver te houden zal ik me hier verder beperken tot het specifiek door mij geconstateerde knelpunt: Nederlanders weten niet wat er draait. Kritiek ontving ik op deze stelling veelal in de volgende trend: "je had op die en die dag ook zus en zo blaadje moeten kopen, dan had je wèl geweten wat er draaide!" En precies daar ging het me nu om. Waarom moet je in Nederland als een soort Sherlock achter een simpel filmladdertje aan? Vrienden exploitanten en distributeurs! Publiceer wekelijks de 4 belangrijkste ladders (film bioscoop aanvangstijd) in alle TV gidsen, en ik voorspel u dat het bioscoopbezoek in één jaar stijgt met minstens 10%. Emjay Rechsteiner Nederlandse Bond van Bioscoop- en Filmondernemingen BOEKHOUDER/SYSTEEMBEHEERDER (M/V) Zo'n advertentie geeft toch altijd weer te denken. De kop (met het oude postbus- en telefoonnummer) is kennelijk ter reproduktie meegestuurd. Maar... hoe kan het logo dan zijn gekanteld?! Trouwens, wordt het geen tijd voor een nieuw ontwerp dat - beter dan een essentieel stukje techniek - iets overbrengt van de sensa tie van het kijken naar een film op een groot wide-screen doek?! En... hoe lang zou de Algemeen Secretaris op sollicitatiebrieven wachten, vóór hij zijn keuze gaat maken? Uit de advertentie is dat althans niet op te maken. P.Hans Frankfurther Bel voor meer informatie of vraag onze brochure aan. Satumusstraat 89, 2516 AG Den Haag Telefoon: 070-3824404 Fax: 070-3470476 4 Postbus 5048 1007 AA Amsterdam Telefoon 020-799261 In de NBB, gevestigd te Amsterdam, zijn verenigd de Nederlandse bioscoopexploitanten, filmdistributeurs en speetfilmproducenten. De vereniging ts een service-instituut van en voor de leden en werkt vanuit een klem deskundig secretariaat (13 medewerkers). In verband met het vertrek van de huidige functionaris zoekt de NBB op korte termijn een Gewerkt wordt met een Unisys B 28 Hij/zij is verantwoordelijk voor hot goed functioneren van het systeem als systeembeheerder. Het andere taakgebied bestaat uit de boekhouding van de NBB. voorbereiding begroting, financiële overzichten, statistische informatie e.d. Voor deze functie, rechtstreeks onder het Hoofd Administratie, zoeken wij een medewerker(ster) op MBA-niveau met ruime automatiseringservaring. Leeftijd: ca. 25-35 jaar. Nadere informatie over de functie kan worden verkregen bij het Hoofd van de Administratie. dhr. Ch. W. A. Helsloot ra., of bi| de huidige functionaris, dhr. D. Leeflang (tel. 020-6799261). Sollicitatiebrieven met relevante gegevens dienen te worden gestuurd naar de Algemeen Secretaris, dhr. H.J.A. Ti|ssen. Jan Luykenstraat 2. 1071 CM AMSTERDAM. 30

Film | 1992 | | pagina 31