IN PRODUKTIE 4 VALS LICHT IDENTIKIT Regisseur/scenarioschrijver Theo van Gogh en producent Matthijs van Heijningen zijn 29 juni be gonnen met de opnamen van een nieuwe Nederlandse speelfilm "Vals Licht", naar de spraakmakende roman van Joost Zwagerman, die werd genomineerd voor de AKO Literatuur Prijs."Vals Licht" is een erotische thriller over de prostitutie waarin de moraal en waarden blootge legd worden van wat de schrijver noemt: de grootste subcultuur in Nederland. Maar allereerst gaat "Vals Licht" over de onmogelijke liefde van de student Simon Prins en de prostituee Lizzy Rosenfeld die beheerst wordt door angst en pa ranoia. De hoofdrollen worden gespeeld door de debute rende Ellik Bargai en de Zweeds/Nederlandse ac trice Amanda Ooms, die in Zweden een celebrity is en internationaal bekendheid geniet door rollen in 'Women on the Roof' van Carl-Gustav Nyquist, 'Busters Bedroom' van Rebecca Hoorn met Donald Sutherland en haar rol in 'The Young Indy Chronicles' van Lucas Film onder regie van Terry Jones. Zij worden bijgestaan door o.a. Thom Hoffman, Tom Jansen en Marijke Veugelers. De film zal eind Januari 1993 door Robbert Wijsmuller's Concorde Film in de bioscopen in Nederland en België worden uitgebracht. Deze zomer beginnen de opnamen van de nieuwe Nederlandse speelfilm "Identikit" naar de in 1979 verschenen vertelling "De Nietsnut" van Frans Kellendonk. "Identikit" is een 'road-movie'. De zoon heeft zijn leven lang pas op de plaats gemaakt om vooral niet in de voetsporen van zijn vader te treden, maar na diens dood probeert hij hem postuum tot een tragische held te maken. Tijdens een autorit naar de Ardennen (de plaats van de moord) vallen de puzzelstukjes van hun levens in elkaar. De rol van de zoon wordt gespeeld door Pierre Bokma en de vader door Willem Nijholt. Ook Marjon Brandsma en Ramses Shaffy vervullen cen trale rollen. De cast wordt uitgebreid met o.a. Wim van der Grijn, Els Dottermans, Rik van Uffelen, Hugo Maerten, Warre Borgmans en Misha Meijer. Een belangrijke gastrol is bestemd voor de Franse steracteur Jacques Bonnaffé. De muziek in "Identikit" wordt verzorgd door Henny Vrienten. Willy Stassen is Director of Photography. De film wordt geproduceerd door Shooting Star Filmcompany BV en komt tot stand met medewerking van Sigma Filmproductions, het Fonds voor de Nederlandse Film, de NOS-Televisie en het Cobo Fonds. 29

Film | 1992 | | pagina 30