Bioscoop-, theater-, schouwburg en congresmeubilair CWEC» ADVERTEREN IN FILM? BEL: 020-679.3843 CINEKID1992 MEER WETEN? voorzien en als het goed is, bent u dus als lezer/exploitant door uw belangenorganisatie over mogelijke aanvragen op de hoogte gesteld. Tot besluit Tot slot wil ik nog een kleine korrektie maken op het artikel van de heer Wolft. Hij suggereert dat 't Hoogt in Utrecht, waarvan ik di- rekteur ben, haar Europese subsidie reeds min of meer veilig ge steld heeft. Hij zegt ook dat het toch niet de bedoeling kan zijn, dat Europese bijdragen gaan naar reeds gesubsidieerde instellingen. Het eerste is niet waar. 't Hoogt heeft zich bij Europa Cinemas aangemeld als lid en dat is iets wat iedereen kan doen die de ideeën van Europa Cinemas onderschrijft. Daarnaast heb ik de or ganisatie laten weten vooralsnog geen financiële ondersteuning te vragen voor onze programmering die globaal reeds 75% Europees is. De tweede opmerking is hypothetisch en wat mij betreft een dis cussie die nodig eens gevoerd moet worden en waarbij alle subsi- die-mogelijkheden, ook de niet-culturele, betrokken dienen te wor den. Henk Camping Direkteur 't Hoogt In De Meervaart in Amsterdam vindt van 14 t/m 21 oktober Cinekid plaats, het film- en televisiefestival voor de jeugd. Het pro gramma van Cinekid is zoals elk jaar zowel gericht op het jeugdig publiek van 4 t/m 16 jaar, als op geïnteresseerde volwassenen en professionals die betrokken zijn bij de film- en televisieproduktie voor de jeugd. Competitiefilms De vijftien beste films uit de internationale filmproduktie voor de jeugd van het afgelopen jaar zijn geselecteerd voor de competitie om de Cinekid Award. De films zijn afkomstig uit twaalf verschil lende landen. Televisiefestival Cinekid besteedt al sinds enkele jaren veel aandacht aan de betere televisieproduktie voor de jeugd. Dit jaar dingen er negen genomi neerde televisieprodukties mee naar de Kinderkast Prijs. Zij worden vertoond op Cinekid, samen met nieuwe programma's van de omroepen in het komend seizoen en een selectie van het beste uit de internationale televisieprodukties. Cinekid voor de jeugd Voor het jeugdig publiek biedt Cinekid in de eerste plaats een doorlopend film- en televisieprogramma. Tussen de voorstellingen zijn er dagelijks twee confrontatierondes, waarin kinderen en vol wassenen in discussie kunnen gaan met de film- en televisie makers. Tijdens de "Rodeo" kunnen de kinderen direkt hun oordeel geven over een televisieprogramma. Door een druk op de knop mag een programma blijven doorlopen of wordt het voortijdig, keihard afgevoerd. Speciale aktiviteiten voor volwassenen Volwassenen zijn welkom bij de voorstellingen en de discussies met de film- en televisiemakers. Daarnaast zijn er voor hen een aantal speciale evenementen, waaronder een forumdiscussie over de mogelijke invloed van ouders op het kijkgedrag van hun kinde ren. Ook is een discussiemiddag gepland over controversiële tv- programma's met makers en eindredacteuren van de omroepen. Showroom, verkoop en informatiecentrum Bemuurde Weerd O.Z. 10, 3514 AN Utrecht Telefoon 030 - 730666 718448 717213 14

Film | 1992 | | pagina 14