ZITTEN 1 t FILMgids IS ONS VAK Fibrocit, daar zitten ze van te kijken, 11 f0®f\ Fibrocit laat per jaar honderdduizenden zitten. In bioscopen en theaters. In congrescentra en collegezalen. Voor ontspanning of inspanning. Fibrocit is al meer dan 75 jaar dominant aanwezig in de betere bioscoop. Fibrocit, niet te filmen hoe goed dat zit! Fibrocit levert een veelzijdige kollektie bioscoop-, theater- en auditorium stoelen. Eigen design, produktie en installatie/ onderhoudsfaciliteiten. KB 19 RP^^' 1 i - W^^f,,,,,,^fT '1^*1* werd gebracht. Korte fragmenten van een groot aantal nieuwe films, al dan niet voorzien van een kort commentaar. Dat zal ver moedelijk wel een illusie blijven en te maken hebben met ons - door velen hooggeprezen - publieke bestel. In 1960 maakte Albert Lamorisse (o.a. De Rode Ballon, Crime Blanc) zijn eerste hoofdfilm. De film was opgenomen volgens een nieuw systeem, waarop hij een patent had aangevraagd, namelijk stabiele fotografie vanuit de lucht. Het verhaal van de film was niet erg indrukwekkend, maar de op namen des te imponerender. De verwachtingen met betrekking tot deze film waren hoog ge spannen. De première zou in de drie grote steden plaatsvinden. Door een goed geslaagde perscampagne - alle dag- en weekbla den brachten lovende kritieken - waren de vooruitzichten goed. Een televisie-uitzending in een van de filmprogramma's was ook geregeld. De NCRV had zélf gebeld! Achteraf bleek de tv-uitzen- ding op de avond vóór de première de ondergang van de film te hebben veroorzaakt. De redaktie van het programma had zelf een scène geselecteerd en juist de enige uit de film die nooit gebruikt had moeten worden. Het betrof een drijfjacht, opgenomen vanuit de lucht, met vluch tende dieren, achtervolgende jagers en honden. Deze scène be stempelde de film als een documentaire. Voor de liefhebbers van dit genre film was het een aanbeveling, voor het gemiddelde bio scooppubliek anti-reklame! Vanaf de première-dag was de film één grote ramp! Wel een goe de les voor de toekomst: beter geen uitzending dan een film te la ten vermoorden door de verkeerde scène uit te zenden. Nu, met de reklame-zendtijd, liggen de zaken beter. Men kan door gaans zelf bepalen waar, wanneer en wat uitgezonden wordt. F.P.van den Berg Op de kontaktdag van 1 september jl. werd de FILMgids, een informatiesysteem over films en bioscopen, geïntroduceerd bij de leden. Voor diegenen die hierbij niet aanwezig waren, volgt hieronder een korte uiteenzetting van het systeem. Vanaf 1 oktober aanstaande komt FILMgids beschikbaar op RTL-tekst. De consument wordt hierdoor in staat gesteld de in formatie uit deze gids op zijn eigen televisie op te roepen d.m.v. het kiezen van een 06 telefoonnummer. FILMgids is een elektronische vraagbaak voor films en biosco pen. Deze vraagbaak bevat alle bioscopen en een groot deel van de filmhuizen in Nederland en wordt wekelijks gevoed met het actuele film-aanbod, samengesteld uit de berichtgeving van de N.F.C, en aangevuld met informatie van de diverse filmdis tributeurs. FILMgids is zo ingericht dat op verschillende manieren de in formatie kan worden geraadpleegd. Zo kan zowel de vraag "welke films draaien in (plaatsnaam of bioscoop-naam)?" als de vraag "Waar draait(filmtitel)?" door FILMgids worden be antwoord. FILMgids biedt naast de adressen en telefoonnummers van de bioscopen ook informatie over de films zelf. Van elke film wor den de acteur en regisseur vermeld en is er een korte synop sis. Sinds augustus biedt de gids bioscoop-exploitanten de moge lijkheid om de aanvangstijden te vermelden. Bovendien kunnen exploitanten d.m.v. de exploitanten-service beschikken over een electronisch berichten-systeem, waarmee men zowel on derling als met de FILMgids berichten kan uitwisselen. 1 BË %ï^"w/'^v" jji^l "ir y-ê contract furnishing seating nv Fibrocit sa - tel. 09.32 - 56 - 22 56 99 Voor Nederland 020 - 6 46 33 97 H. Jurrissen. faxnummer 020 - 6 46 53 80 30

Film | 1992 | | pagina 30