bio NIEUWS NA-OLYMPISCHE RECORDS Over de zomerspelen in Barcelona hoeven we het niet meer te hebben. Daar is genoeg over geschreven. Wij zijn bezig onze ei gen records te breken. De zomercollecte heeft als tussenstand een bedrag van ruim f. 220.000,=. Of dit echt een record is moeten we nog in de analen opzoeken. Dan kijken we tegelijkertijd of de re- cord-opbrengst van Tuschinski (ruim f. 17.000,=) ook als zodanig kan worden aangemerkt. Maar ook andere theaters zijn tot record hoogte gekomen. De lijsten met de eindstanden met het daaraan verbonden "ceremonie protoculair" zullen we later publiceren. Of er werkelijk records zijn verbroken (en door ons worden erkend), zal dan blijken. Maar we zitten in elk geval dicht in de buurt.... Nu we het toch over de Olympische Spelen hebben.... Vier jonge ren, die lange tijd op Bio hebben doorgebracht, nemen deel aan de Olympische Spelen voor Gehandicapten, die begin september ook in Barcelona van start zijn gegaan. Wilfred Henning, Paul Heersink en Berti Verbeek maken deel uit van het Nederlands voetbalteam, die een grote kans hebben de Olympische gouden medaille in de wacht te slepen. Manfred Kooy komt uit op enkele loopnummers bij atletiek. De 800 meter heeft zijn voorkeur en volgens ingewij den is hij op die afstand een medaille-kandidaat. Wij zullen u be richten of de verwachtingen uitgekomen zijn. De laatste "Bio-man" in Barcelona is fysiotherapeut Jan Hein Evers, die de verzorging van het voetbalteam voor zijn rekening neemt. Voor hem zal het hard werken zijn, maar uiteindelijk zal zijn verzorging van invloed zijn op de prestatie van "zijn" jongens. En die gaan voor goud IN EEN NIEUWE OMGEVING. Sinds enkele weken hebben de medewerkers van Bio hun nieuwe werkruimte in bezit genomen. Een hele verandering. Eerst ver spreid over het gehele terrein, nu op één afdeling met prettig werkbare ruimten. De bovenverdieping van het hoofdgebouw (u weet wel, met die Karel Appel op de gevel) heeft een verfje gekre gen, een aantal ruimten zijn aangepast en ingericht met de Bio- kleuren. Bij de inrichting is de relatie met de bioscoop- en filmwereld niet vergeten. Vele reacties hebben we al gehad op de prachtige film posters die overal hangen. Op de foto ziet u de kamer waar advi seur Kor Klazes en ondergetekende hun domicilie hebben. Verder hebben Ans Eernstman (secretariaat) en de heer van Tuyll van Serooskerken een kamer en is er een vergaderzaal voor de be stuursvergaderingen en andere besprekingen. Een klein keukentje maakt het geheel compleet. Mocht u in de buurt komen, u bent altijd van harte welkom. Maar belt u eerst even, we zijn nog wel eens "en route". BIO-65 JAAR... In het laatste nummer van FILM heeft u al iets kunnen lezen over de aktiviteiten, die worden georganiseerd in het kader van het 65- jarig bestaan van onze Stichting. Maar in de data was een foutje geslopen. Daarom vindt u hieronder alles nog eens op een rij ge zet: 23 september: Uitreiking van een Biocar Rolo en Solo aan alle re validatiecentra in Nederland waar kinderen worden behandeld. Deze overdracht wordt mede mogelijk gemaakt door een gift van U.I.P. (Nederland). 25 september: Golfen om de "Grote Bioscoop- en Filmprijs" in Spaarnwoude. Deelnemers dienen in het bezit te zijn van een golf- vaardigheidsbewijs. Nadere informatie bij Simon Steenstra (08308-38203) 26 september: Dressuur- en menwedstrijden voor gehandicapte jongeren. Ook zij strijden om de "Grote Bioscoop- en Filmprijs". Deze activiteit is mede mogelijk gemaakt door de che que die wij tijdens het Filmsportspektakel in ontvangst mochten nemen. 6 oktober: Contactdag in Euro-Cinema in Arnhem. Buiten de films die op zo'n dag gewoonlijk worden gedraaid krijgt u een kort over zicht van de projecten, die de afgelopen jaren zijn uitgevoerd. U krijgt dan een goede indruk wat met al de stuivers, dubbeltjes en kwartjes is gebeurt. Een indrukwekkende uitkomst! Voor deze contactdag heeft u inmiddels de uitnodiging ontvangen. Mocht u één van de activiteiten willen bijwonen belt u dan even. Wij houden dan met uw komst rekening! EEN GEZELLIG FEEST... Die reacties kregen wij tijdens en na de feestelijke vertoning van "Batman Returns" in Tuschinski. Een volle zaal, prachtige bloem stukken, heerlijke hapjes, goede muziek, vele bekenden en een bij zonder fijne sfeer. Voeg daaraan toe de cheque van f. 20.000 die de heer van Tuyll van Serooskerken uit de handen van Jean B.Heijl (Warner Bros.) mocht ontvangen en u begrijpt dat wij erg goed te spreken zijn over deze activiteit. Op deze plaats willen wij onderstaande sponsors bedanken voor hun bijdragen, in welke vorm dan ook. Zonder hun hulp was bo vengenoemd resultaat niet behaald. Hartelijk dank! Met dank aan: Aeso BV - Aalsmeer, Andre Kerstens B.V - Tilburg, Cannon Cinemas - Amsterdam, Coca Cola Nederland - Amstelveen, Douwe Egberts - Utrecht, Delta Lloyd Verzekeringsgroep N.V - Amsterdam, Hacker Interprint B.V. - Haarlem, Julius' Traiteurs - Amsterdam, Grolsch Bierbrouwerij Nederland B.V. - Enschede, Fa. Keizerswaard - Amsterdam, Preview Magazine - Amsterdam, P. Scheepstra en Zn. - Amsterdam, Visa Card Services - Diemen, Warner Home Video - Amsterdam, de bedrijfsleiding en medewerkers van Tuschinski (geweldig!) en natuurlijk de directie en medewerkers van Warner Bros. (Holland) BV - Amsterdam. S.Steenstra 37

Film | 1992 | | pagina 37