Onlangs was het een jaar geleden dat het Carolus Theater het Nijmeegse publiek het resultaat kon tonen van de ingrijpende ver nieuwing die daar was gerealiseerd. De gehele operatie in Carolus nam vier maanden in beslag. Door een grondige voorbereiding en planning was de bioscoop gedurende de gehele verbouwing alleen 's middags gesloten en konden de voorstellingen 's avonds gewoon doorgang vinden. Het resultaat mag er zijn! De grote zaal werd geheel vernieuwd en uitgevoerd als amfi theater, met 436 uiterst comfortabele Quinettestoelen met vaste zitting en veel beenruimte. Het projectiescherm werd bijna verdubbeld! Het nieuwe 'Floating Screen' meet 5 x 12 meter! De geluidsinstallatie is geschikt voor weergave in Dolby-SR. Ook zaal 2 is voorzien van dezelfde stoelen en een 'Floating Screen'. Ook in deze zaal kan het geluid worden weergegeven in Dolby-SR. De entree werd ingrijpend gewijzigd en heeft nu, mede door de nieuwe gevelpartij en de verplaatsing van de kassa naar de straat- zijde, een sterke uitstraling naar buiten gekregen. De kaartverkoop geschiedt m.b.v. het Duware-computersysteem. De foyer werd voorzien van een prachtig nieuw buffet, geheel in de stijl van de Jogchem's theaters. Alle toegangsdeuren naar de zalen kregen automatische sluiters, zodat de deuren zich bij aan vang van iedere voorstelling vanzelf afsluiten. Het ventilatiesysteem in de foyer is zo uitgevoerd dat rokers en niet-rokers zich daar prettig kunnen voelen. Kortom, een operatie die door het Nijmeegse publiek, gezien de positieve reakties van de afgelopen maanden, zeer geslaagd wordt genoemd. ALMERE KRIJGT BIOSCOOP In februari 1993 start in Almere de bouw van een bioscoop, die zal bestaan uit vier zalen met in totaal 600 zitplaatsen. Eind 1993 moet de onderneming ge reed zijn. Exploitant van de vier za len is bioscoopmaat schappij Polyfilm BV. Deze service-bioscoop wordt tijdelijk gevestigd op de eerste verdieping van een winkelblok. Het ligt in de bedoeling over een aantal jaren de bioscoop onder te brengen in een nog te ontwikkelen uit gaanscentrum in Almere. Voor de bioscoop heeft Polyfilm BV het recht van de eerste gegadigde. 17

Film | 1992 | | pagina 17