ERETEKENS N.F.C. TOEWIJZINGEN DOOR HET PRODUCTIEFONDS VOOR NEDERLANDSE FILMS IN 1992 Drs.B.Stroink Directeur van de Stg.Productiefonds voor Nederlandse Films Ten behoeve van de volgende speelfilmprojecten werden door het Productiefonds in 1992* toewijzingen verleend. Deze toewijzingen wer den door het bestuur in principe gedaan, definitieve toewijzingen zijn af hankelijk van het voldoen aan een aantal voorwaarden. Titel Angie Atonia Hartverscheurend Just Friends De kleine blonde Dood Spaghetti De Tussentijd Vals Licht De vliegende Hollander Wildgroei Waar is Krina Xime De zevende Hemel Producent Lagestee Films BV Bergen BV Studio Nieuwe Gronden Praxino Pictures BV (co-productie) Ver.Ned.Filmcompagnie BV Staccato Films BV Lenox Holding Amsterdam BV Sigma Filmproductions BV Jos Stelling Filmproductions BV Sigma Filmproductions BV Black Tulip Films BV Molenwiek Productions BVi.o. Added Films Int. BV (co-productie) Regisseur Martin Lagestee Marleen Gorris Mijke de Jong Mark Henri Wajnberg Jean van der Velde Sander Francken Marianna Dikker Theo van Gogh Jos Stelling Frouke Fokkema Herbert Curiël SanaNaN'Hade Jean Paul Lillienfeld Toewijzingen tot 1 december 1992 Onderstaande films, die met steun van het Productiefonds tot stand kwa men, gingen in 1992 in première. De meeste beslissingen m.b.t. deze films dateren al van voor 1992. Het blijkt in toenemende mate gecompliceerder te worden om de vereiste fi nanciële middelen en de definitieve vastlegging in financieringskontrakten rond te krijgen. In verband daarmee werden twee toewijzingen uit voor gaande jaren in 1992 ingetrokken. Titel première datum DeJohnsons d.d.14.02.92 De Zondagsjongen d.d.20.07.92 De Noorderlingen d.d.17.04.92 Voor een verloren Soldaat d.d.22.05.92 Flodder d.d.02.07.92 De Bunker d.d.01.10.92 De drie beste Dingen in het Leven d.d.03.12.92 Producent Lenox Europe BV Art en Commerce Holding BV First Floor Features BV Regisseur Rudolf van de Berg Pieter Verhoeff Alex van Warmerdam Sigma Filmproductions BV Roeland Kerbosch Dick Maas Gerard Soeteman Studio Nieuwe Gronden Ger Poppelaars First Floor Features BV Linden Films BV Scenario-ontwikkeling In 1992 werden er door het Productiefonds bijdragen verleend voor het vervaardigen van filmscenario's of voor verdere ontwikkeling van reeds geschreven scenario's. Deze bijdragen hebben het karakter van een voor schot, met dien verstande dat alleen terugbetaald hoeft te worden of te worden verrekend met een Productiefonds participatie voor het desbe treffende speelfilmproject bij verfilming van het scenario. De scenarioschrijvers in kwestie zijn: Hans van Beek, Herbert Curiël i.s.m. Frans Stroink, Danniel Danniel, Marianna Dikker, Tony Dirne, Frouke Fokkema, Tony Garcia en Sandra van Beek, Sander Francken i.s.m. Paul Ruven, Haye van de Heyden, Judith Herzberg i.s.m. Frans Weisz, Ruud van Hemert, Heddy Honigman, Roeland Kerbosch, Martin Lagestee, Ben van Lieshout, Salvatore Marcarelli i.s.m. Frans Weisz, Orlow Seunke en Wim Verstappen. In 1992 ontvingen de volgende medewerkers van bij de N.F.C, aangeslo ten bedrijven onderscheidingen: Zilveren speld C.Zaalberg M.B.T.de Ruyter G.J.Beudel L.Russchen G.Koolhof J.de Vries R.B.Pronk R.M.E.Schmit H.Koops P.C.C.van Kempen E.Veenhuizen J.W.van der Bent A.A.Koppers F.J.Poiesz M.A.M.Tio G.J.J.M.Brouwer Zilveren brochette Mevr.C.M.Okkersen Mevr.W.E.J.Rutjes Mevr.M.I.Risamasu-Jansen Mevr.M.Verdonk Mevr.H.W.V.Hultermans- Goossens Mevr.C.M.M.Muurmans- Spapens Mevr.Ramsanjhal Mevr.J.W.A.Wannet Mevr.A.C.van Oevelen Mevr.B.M.A.van der Geest- Groen Mevr.l.Delien Mevr.T.Valk Mevr.B.Steenbergen- Blancefloer Gouden speld G.Koopmans LAkkerman H.Geelen N.J.Morijn J.H.Dennen Gouden speld met diamant G.Vos R.B.Bakker F.Godhelp Gouden brochette met diamant Mevr.J.L.Vos-Prikken Concorde Film, Den Haag Jogchem's Theaters, Bunschoten Doetinchemse Biosc.Onderneming Doetinchemse Biosc.Onderneming City Theater, Delfzijl City Theater, Delfzijl Cineco BV, Amsterdam Cannon Cinema BV, Amsterdam Joh.Miedema BV, Sneek Gofilex Film BV, Nieuwegein Biosc.Ond.Veenhuizen BV, Enschede Renovo Film BV, Katwijk Ver.Ned.Bioscopen, Leeuwarden Ver.Ned.Bioscopen, Leeuwarden Ver.Ned.Bioscopen, Leeuwarden Biosc.Expl.Minerva, Amsterdam Concorde Film, Den Haag Jogchem's Theaters, Bunschoten Biosc.Expl.Minerva, Amsterdam Biosc.Expl.Minerva, Amsterdam Biosc.Expl.Minerva, Amsterdam Biosc.Expl.Minerva, Amsterdam Cannon Cinema BV, Amsterdam Jogchem's Theaters, Bunschoten Joh.Miedema BV, Sneek Concorde Film, Den Haag Toonder Studio's,N'horst den Berg Bioc.Expl.Minerva, Amsterdam Cannon Cinema BV, Amsterdam Video Hilversum, Hilversum Video Hilversum, Hilversum Toonder Studio's,N'horst den Berg Jogchem's Theaters, Bunschoten Cannon Cinema BV, Amsterdam City Theater, Steenwijk Biosc.Ond.A.F.WoIff BV, Utrecht Toonder Studio's,N'horst den Berg City Theater, Steenwijk 25

Film | 1992 | | pagina 25