Het bestuur van de Nederlandse Federatie voor de Cinematografie wenst alle lezers en relaties een in persoonlijk en zakelijk opzicht voorspoedig 1993. PROMOTIE BIOSCOOPBON Uit een in 1988 gehouden onderzoek naar het effekt van de Bioscoopbon op het bioscoopbezoek is gebleken, dat 25% van de gebruikers van een bioscoopbon zonder deze bon niet naar de bioscoop zouden zijn gegaan. In het recente verleden is dit gegeven voor de Commissie Marketing Communicatie aanleiding geweest te zoeken naar wegen om de bioscoopbon, als geschenkartikel, onder de aan dacht te brengen van de consument. Vanwege het teit dat de commissie destijds geen financiële mid delen beschikbaar had, konden ideeën daaromtrent geen vorm worden gegeven. Op initiatief en rekening van de heer W.van Dommelen, voorzitter van de commissie, is, vooruitlopend op een mogelijke realisering van promotionele aktiviteiten, aan een reklameburo opdracht ge geven een kampagne voor de bioscoopbon te ontwikkelen. Dit heeft geresulteerd in een voorstel onder meer rond bepaalde feestdagen reklameposters te maken, waarmee de bon als ge schenkartikel wordt aangeprezen. In de stand van de N.F.C, (toen N.B.B.) op de beurs in Dronten was het resultaat hiervan reeds te aanschouwen in de vorm van enkele posters. In de afgelopen maanden is door het bedrijf gebrainstormd over de mogelijkheden het bioscoopbezoek struktureel te stimuleren (de zgn.Strategieconferenties te Noordwijk, waarover de leden in middels uitgebreid zijn geïnformeerd). De in het kader van deze conferentie geformeerde werkgroep Communicatie heeft in zijn rapport naast een aantal andere zaken, gewezen op het belang van de bioscoopbon als promotioneel in strument en de aanbeveling gedaan op korte termijn stappen te ondernemen om te komen tot een eerste aanzet in deze promotie. De eerdere initiatieven van de Commissie Marketing Communicatie hebben het voor de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten mogelijk gemaakt alle leden voor de kerst periode de hier afgebeelde poster ter beschikking te stellen. De poster zal medio december aan alle theaters kosteloos worden toegezonden via het filmtransport. De bioscoopexploitanten zijn hierover door het secretariaat van de vereniging inmiddels nader geïnformeerd. Drs.J.Ph.Wolff, voorzitter R.Wijsmuller, vice-voorzitter J.van Dommelen, penningmeester Y.Brusse J.M.van Heijningen M.van Praag W.H.J.J.M.van Wouw HJ.A.Tijssen, Algemeen Secretaris

Film | 1992 | | pagina 5