OPERATEURSEXAMEN 1993 (I) Het voorjaarsexamen werd gehou den op dinsdag 27 april 1993, ditmaal in de bioscopen Bellevue/Cinerama en Calypso te Amsterdam. Er meldden zich 36 kandidaten, tegen over 55 bij het voorjaarsexamen 1992 en 45 voor het najaarsexamen 1992. Op het examen verschenen tenslotte slechts 30 kandidaten; in 1992 waren die cijfers resp. 46 en 41. Van de genoemde 30 examinandi slaagden er maar liefst 24, te weten 22 voor het diploma A en 2 voor het B-diploma. Dat was dus 80% geslaag den in totaal tegenover nog geen 50% in 1992! Een reden voor dit grote verschil valt moeilijk te geven. Het lijkt erop alsof serieuzer is gestudeerd. De resterende 6 kandidaten moesten geheel of gedeeltelijk worden afgewe zen. Zoals gebruikelijk laten wij de namen van de geslaagde kandidaten hieron der volgen. Daarbij ook ditmaal de opmerking dat niet alle geslaagden het A-diploma meteen kunnen ontvangen. Sommigen hebben daarvoor namelijk Onze felicitaties voor de volgende geslaagden: Diploma-B R.J.Hendriks RJ.M.Peeters Diploma-A Mevrouw A.G.J.Aarssen S.Boersma Mevrouw L.A.ten Brink H.J.Buiter T.v.d.Bijl R.M.C.Crusio CJ.C.Dekker M.H.F.van Egmond J.A.Godschalk B.H.van der Hart E.van 't Hart P.J.van Helden M.Hoekstra R.Kerker G.J.Th.Kuiper L.Londema J.Smit M.Tibbe M.C.Verbeek Mevrouw K.Verhoeven E.J.Weelinck S.J.Westra Euro Cinema, Arnhem Plaza Futura, Eindhoven Kriterion, Amsterdam Molenstraat Theater, Wageningen Rialto/Meervaart, Amsterdam Bellevue Theaters, Hengelo Reehorst, Ede Alhambra, Rotterdam Springhaver Theater, Utrecht Euro Cinema, Alphen a/d Rijn Cineac, Den Haag Desmet, Amsterdam Kriterion, Amsterdam Cinema Circus, Zandvoort Camera Theaters, Groningen Reehorst, Ede geen Joh.Miedema BV, Sneek Cinerama, Rotterdam Varossieau, Almelo Euro Cinema, Arnhem Rialto, Amsterdam Camera Theater, Groningen Bellevue Theaters, Hengelo nog niet voldoende praktijkuren behaald. Zodra dat volgens hun werk boekje wel het geval is, krijgen zij het diploma op aanvraag alsnog toegezon den. Operateurscursus Door langdurige ziekte op het secreta riaat van het opleidingsinstituut te Amsterdam is stagnatie opgetreden bij de periodieke verzending van de les sen. Daardoor is er in januari jl. ook geen nieuwe cursus van start gegaan en hebben meer operateurs dan an ders de A-cursus ineens besteld. Ook op deze plaats nogmaals onze excuses voor het daardoor ontstane ongemak. In september a.s. zal de eerstvolgende reguliere cursus beginnen en gegadig den kunnen daarvoor vanaf heden de inschrijfformulieren bij het Federa- tieburo aanvragen. Daarna begint er weer een cursus in ja nuari 1994. Het ligt in de bedoeling na dien alleen nog in januari nieuwe cur sussen te laten beginnen. Men kan desgewenst ook tussentijds aan de schriftelijke cursus deelnemen, maar dan moeten de sedert september resp. januari verschenen lessen in één zending worden afgenomen en be taald. Uiteraard dient dan te worden geprobeerd de achterstand zo snel mogelijk in te lopen. L.Claassen WEEKEND DU CINEMA FRANCAIS Maison Descartes (Inst.Francais d'Amsterdam, Vijzelgracht 2A te Amsterdam) organiseert op 25, 26 en 27 juni het "Week-end du Cinema Francais" in samenwerking met Unifrance Film. Tijdens dit weekend beleven vijf zeer recente Franse films hun Nederlandse première. Vertoond worden: - "Riens du tout" van Cédric Klapish; -"A 1'heure ou les grandes fauves vont boire" van Pierre Jolivet; -"L'instinct de lange" van Richard Dembo; -"L'homme de ma vie" Jean-Charles Tacchella; -"Loin du Brésil" van Tilly. Nadere informatie: Maison Descartes, tel. 020 - 622.49.36, fax 020 - 623.36.31 FILMZOMER 1993 Van 1 juli tot 11 augustus vindt wederom het Filmzomerfestival plaats, georgani seerd door Lantaren/Venster in samenwerking met het Molenstraattheater en the Movies. Gedurende 6 weken worden in totaal 63 films - klassiekers en suksessen van de af gelopen jaren - vertoond tegen een gereduceerd tarief. Een buitenkansje voor iedereen die een inhaalslag wil maken of een film nogmaals wil zien! In het juli/augustusnummer van de Filmkrant verschijnt een bijlage met pro- gramma-gegevens en filmbeschrijvingen. Het aantal deelnemende theaters is verdubbeld ten opzichte van 1992. Dit jaar zijn de deelnemende theaters: secretaris Stg.Inst.voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel Circuit A. Circuit B: The Movies Amsterdam Schuttershof Middelburg Lantaren/Venster Rotterdam Cinesol Breda Springhavertheater Utrecht Jeroen Den Bosch Molenstraattheater Wageningen Scala Nijmegen Plaza Futura Eindhoven Alhambra Enschede Liga '68 Groningen Club 5 Leeuwarden 25

Film | 1993 | | pagina 24