BIO NIEUWS door Simon Steenstra BIO WEER VOLOP IN DE BELANGSTELLING In de maand juni is Bio weer volop in de belangstelling geweest. Natuurlijk vormden de voorbereidingen van de traditionele zomercollecte de hoofdmoot van ons werk. Maar twee leuke 'onderbrekingen" zorgden voor een welkome afwisseling. Het inmiddels traditionele Film- Sport-Spektakel werd door ons bezocht. Wel via de zijlijn, maar toch intens genoeg om te kunnen con stateren dat de organisatoren Jacq Goderie en Paulette Buenting er weer in geslaagd waren een "spektakel" op te zetten met als hoogtepunten het schuimbad en het gevecht met de koe (of was het echt een stier). Menigeen zal met pijnlijke dijen de volgende dagen hebben doorgebracht. Ook was het leuk om te zien hoe sommige ge zichten kunnen veranderen en dat niet altijd in het voordeel van de bezitter! Het "speciale" voor Bio kwam weer aan het licht tijdens de prijsuitreiking. Ook dit jaar mocht de heer W.L.A. van Tuyll van Serooskerken een cheque in ontvangst nemen van 4000,00. Dit geld zal worden overhandigd aan de rolstoel-hockey-ploeg van Bio, die hiermee een aantal aanpassingen aan de rolstoelen kan realiseren die al een tijd op het verlanglijstje stonden. In verband met de vakantie van de hockeyspelers heeft deze overdracht nog niet plaatsgevonden. Daarom zult u in een volgende uitgave van FILM worden geïnformeerd over de Vervolg van pagina 33 accent zou hebben. De gemeenschappe lijke creativiteit resulteerde in een stand met het aanzien van een Hollandse huis kamer uit de jaren vijftig, meubels en ac cessoires uit die jaren.(Een Belgische collega dacht dat een plaatselijke meu- belhandelaar een stand had gehuurd om zijn 'kunst'-meubelen aan de man te brengen!) Bij aankomst was het even slikken (zie foto), doch het effect bleek in de praktijk juist zeer goed. De hele markt sprak ero ver, waardoor er toch extra aandacht voor de Nederlandse animatiefilm werd verkregen. Er werden in 4 dagen tijd 61 films bekeken. Onze videospelers en monitor vormden eigenlijk een dissonant in de hele entourage. uitreiking en ook over bijzonderheden van deze tak van sport. Op woensdag 30 juni j.1. werden op de Bio- Mytylschool weer een aantal Biocarren uitgereikt. Dit keer aan een aantal speel-o-theken in Nederland. Speel-o- theken zijn meestal vrijwilligersorganisa ties die speelgoed voor een bepaalde periode uitlenen aan gehandicapte kinde ren. Vaak is dit speel goed aangepast. Op de foto ziet u hoe de heer M.van Praag een feestelijk ver sierde Biocar heeft overhandigd aan een vertegenwoordigster van de speel- o-theek in Hilversum. Ook overhan digde de heer van Praag bij deze gele genheid een cheque van 10.000,- als gift aan de Stichting Bio- Kinderrevalidatie van United Inter national Pictures. Zoals bekend heeft U.I.P. het Biocar-project voor een aan tal jaren geadopteerd, waardoor Bio in staat is om Biocarren beschikbaar te stellen aan organisaties en instellingen die werken met motorisch gehandi capte kinderen. Het spreekt voor zich, dat de heer G.B.J.Sorgdrager, voorzit ter van onze Stichting, deze cheque in dank aannam. Het is de bedoeling om op ieder markt in Annecy met een ander, 'creatief' idee te komen. Annecy is een goed gespecialiseerd festi val met een overzichtelijke markt waar filmmakers en verkopers/kopers éénmaal per twee jaar samenkomen (2000 bezoe- kers).Nederland viel niet in de prijzen maar de belangstelling voor het retro spectief van Gerrit van Dijk was goed. De verzameltapes van Gerrit van Dijk en Paul Driessen zijn te bestellen tegen kostprijs, via het bureau van Holland Film Promotion, tel 020.664 46 49** Gehoooooord... Het filmfestival in Gent heeft dit jaar een speciale prijs (de Plateauprijs) ingesteld voor die ene Belg die DAENS nog moet zien. Het schijnt dat de heer Jan van Dommelen de enige kandidaat is voor deze speciale prijs. Jeroen Krabbé niet uitgenodigd op de party in Cannes, dus BOOS!! Waarom wisten we niet wie wanneer waar te be reiken was?? Jac.Goderie eindelijk weer eens in Cannes, AT5 heeft het uitgezonden. Eddy Terstal maakte "Transit" en kreeg ruzie met zijn producent over de lengte, de producent wilde een langere film dan de regisseur! De wereld staat dus toch op z'n kop. Dit jaar geen paraplu's van Titra, dus een party in de regen in Cannes. Volgend jaar zijn ze er gelukkig weer. 39

Film | 1993 | | pagina 39