AUDIOVISUEEL PLATFORM MEDIA Distributie MEDIA Opleiding Sharing stories '96 Eurimages steunt drie Neder landse projecten Desk Nederland Zojuist is de tweede 'call for proposals' voor MEDIA Distributie gepubliceerd. Er is steun beschikbaar voor: - de transnationale distributie van Euro pese films; - videodistributie en -uitgave van Europese films; - de productie van nieuwe televisieprojec ten waarbij minimaal twee Europese omroeporganisaties zijn betrokken; - de distributie van catalogi met recente Europese televisieprodukties. De deadline voor het indienen van aan vragen is 31 oktober, met de mogelijkheid om het dossier aan te vullen tot 15 novem ber. De richtlijn is, in vergelijking tot die van de eerste 'call', op een aantal punten aangepast en verhelderd. Naar verwach ting zal medio oktober bekend worden welke distributieprojecten in de eerste ronde zijn gehonoreerd. Hiervoor zijn 163 projecten ingediend: 64 daarvan hebben betrekking op de produktie of distributie van televisieprojecten; 38 op videodistri butie; bij de overige projecten zijn 310 filmdistributeurs betrokken, waarbij het gaat om de distributie van 61 films. De Europese Commissie heeft bekend gemaakt dat dit jaar 32 opleidingsprojecten zullen worden ondersteund met een bijdra ge uit het MEDIA Programma. Het gaat om 10 opleidingsprojecten op het gebied van nieuwe technologieën, 13 opleidings projecten op het gebied van productie en 9 op het gebied van scenarioschrijven. Alle gehonoreerde opleidingen hebben een grensoverschrijdend karakter en staan open voor deelnemers uit alle bij het MEDIA Programma aangesloten landen. Meer informatie over de opleidingsprojec ten is verkrijgbaar bij de MEDIA Desk. Van 22 tot 24 november wordt in Edinburgh voor de vijfde keer het co-productie evene ment 'Sharing Stories' georganiseerd. 'Sharing Stories' brengt producenten, broadcasters, financiers, distributeurs en beleidsmakers bijeen voor een weekend discussie, screenings en case studies. In 1996 bezochten vertegenwoordigers uit 17 landen dit evenement. Sharing Stories '96 wordt mede ondersteund door het MEDIA Programma. Tijdens de laatste vergadering van Euri mages zijn in totaal 18 projecten (14 speel films en 4 documentaires) gehonoreerd, voor een totaal bedrag van 25.105.000 FF. In drie daarvan participeert een Nederlands productiebedrijf. - When the light comes; Stijn Coninx; Ne derland (Added Films) België Noor wegen. - Women behind the Iron Curtain; Adela Peeva; Frankrijk/Nederland (Scarabee Filmproducties)/Bulgarije; - State ofDogs; Peter Brosens; België De nemarken Finland Nederland (Baltazar Film). Daarnaast is aan Argus Film een bijdrage toegekend voor de distributie van de Turkse film "L'amour plus froid que la mort" van Ganan Gerede. Audiovisueel Platform MEDIA Desk Nederland Postbus 256 1200 AG Hilversum telefoon 035-623 86 41 fax 035-621 85 41 e-mail avpmedia @euronet.nl bezoekadres: Sumatralaan 45 Mediacentrum kamer 301/303 .^jft»»»****"***»*4*'*!»»-- uf ]1-

Holland Film Nieuws | 1996 | | pagina 14