BJQSCQ0P BIOSCOOP HOLLYWOOD IN WINSCHOTEN BREIDT UIT; Een vierde filmzaal in de voormalige brandweerkazerne. door Jos Stelling Veel te snel 'ja' gezegd tegen Leo Hannewijk. Waar moet dit in vredesnaam over gaan. Vertwijfeld zit ik met de pen te spelen. Aan wie zal ik dit ding straks eens doorgeven. Valse gedachten spelen door mijn hoofd. Allerlei kwalijke figuren uit de filmwereld passeren de revue. Het redak- tionele verzoek om daarvoor nu (vrijwil lig) maar eens een vrouw te kiezen ('die ken ik vast wel') maakt het niet eenvoudi ger. Na bestudering van wat recente edities van 'Het magazine van het Film- en Bioscoop bedrijf, besluit ik me te richten tot de exploitant, de uitbater, de bioscoop-boer, waarmee ik me al sinds zolang en zo graag identificeer: ik ben (me) er eentje. Jaren geleden was ik met vrouw en kinderen in een middelgroot plaatsje er gens in Noord Holland op vakantie. We gingen op een regenachtige dag naar de film. Het theater had twee zalen. In één zaal draaide 'Ciske de Rat' en in de ander werd 'Op Hoop van Zegen' vertoond. In de kassa bevond zich de allerjongste dochter van de exploitant. In de pauze zat ik in de foyer die wat ongelukkig tussen de twee cabines was ingebouwd: het aanwezige publiek werd regelmatig opgeschrikt door een man die met grote zweetplekken door de foyer rende en daarbij terloops nog wat ijsjes en koffie wist te verkopen. Het bleek de eigenaar. Aan het einde van de pauze hield ik hem staande en feliciteerde hem met de grote toeloop en dacht hem een hart onder de riem te steken door de kwaliteit van zijn stoelen te prijzen. Spierwit, bla zend en puffend legde hij uit dat hij voor beide films elk 60% filmhuur moest beta len en dat hij in 2040 de stoelen 'eruit had'. 'Dan ben ik 115 jaar', zei hij en rende ver der om de film te starten. Toen ik weer wegzakte in één van zijn fraaie stoelen en het licht langzaam uitging, verscheen hij 'zelfverzekerd' in het donker achter in de zaal en werd het stil zoals het hoorde. Alles werkte godzijdank. Gevoelens die niemand begrijpt speelden door mijn hoofd. Als 8-jarige gaf ik reeds 'filmvoorstellin gen' voor vriendjes uit de buurt in de kelder van mijn ouderlijk huis. Van mijn vader, gerenommeerd banketbakker, moest ik mijn vriendjes naar het toilet begeleiden omdat de weg ernaar toe via 'de winkel' liep. Sinds mensenheugenis had ik slechts twee korte filmpjes, die steeds opnieuw werden vertoond. Eén filmpje betrof een soort western met een achtervolging waar bij uiteindelijk 'een witte hoed' een 'zwarte hoed' van een paard gooide. Het andere filmpje betrof een 'documentaire' over het slachten van varkens. Ik herinner me mijn triomfantelijke waarschuwing voor de gru welijke beelden. Enige commerciële aspi raties (5 et entree) konden mij niet ontzegd worden: er werd collectief gespaard voor een derde filmpje. Als attractie draaide ik vaak, na enig aandringen, het varkensfilmpje weer terug en eindigde het zoals het hoor de: de varkens werden weer achteruitlo- Na vier jaren lang zeer succesvol drie zalen te hebben geëxploiteerd acht exploitant Geert Hollemans van de Hollywood Theaters in Winschoten de tijd rijp voor meer capaciteit. Zodoende werd het besluit genomen uit te brei den met een vierde zaal waarvan de bouw inmiddels van start is gegaan. De nieuwe zaal zal ook weer een servi cebioscoop worden die plaats zal bieden aan 100 bezoekers en voorzien zal zijn van een wand tot wand filmscherm met het daarbij behorende optimale geluid en zeer comfortabele Spaanse stoelen. Qua architectuur zal de nieuwe zaal zoveel mogelijk een identieke uitstraling krijgen als de andere drie zalen. Vanaf 12 december a.s. hoopt de Familie Hollemans Hollywood IV te kunnen gaan gebruiken. Naam: Hollywood Service Theaters Plaats: Winschoten Exploitant: De Heer G.Hollemans Zaal 1: 130 zitplaatsen, Servicezaal, Dolby SR Zaal 2: 108 zitplaatsen, Servicezaal, Dolby SR Zaal 3: 102 zitplaatsen, Servicezaal, Dolby SR Zaal 4: 100 zitplaatsen, Servicezaal, Dolby SR Geert Hollemans in de lege brandweerkazerne die over enkele maanden Hollywood 4 zal zijn. (foto: Richard Riemeijer) de,£e*L

Holland Film Nieuws | 1996 | | pagina 19