H0LLANDITUS</«W*£. Godew STICHTING BIO-KINDERREVALIDATIE Filmsportspektakel 1996 Zomercollecte 1996 Bio Golfdag 1996 yjlNP^ Dit jaar stond het filmsportspektakel opnieuw in het teken van sportieve inspan ningen én Bio Kinderrevalidatie. De gewel dige sfeer tijdens de jaarlijkse Filmsportdag bewees opnieuw dat dit initiatief aan een behoefte voldoet en dat de Nederlandse Bioscoop- en Filmwereld, ondanks de vaak heftige verschillen van inzicht gedurende het hele jaar, op die ene dag toch een hech te onderlinge band heeft. Bio is er enorm trots op dat zij zelfs na bijna zeventig jaar nog steeds zo'n belangrijke plaats in het filmbedrijf inneemt. De positieve instelling en vele vriendschappelijke reacties op Bio- Kinderrevalidatie betekenen een grote on dersteuning voor de activiteiten van directie en staf van de stichting ten bate van het gehandicapte kind. De heer van Tuyll van Serooskerken mocht tijdens de prijsuitreiking een cheque van 4.000,- in ontvangst nemen. Hartelijk dank De Bio-Zomercollecte 1996 bracht volgens de laatste telling een bedrag op van 121.075,05. Dit resultaat is hoger dan de opbrengst van de vorige zomercollecte, die Het Nederlandse Filmfestival den dert nog na in mijn aderen. Ik heb het overleefd. Ik tril weliswaar nog na, maar met een opti mistisch gevoel ga ik een nieuw Ne derlands filmjaar in. Was er reden tot een feest? Het vorig jaar was toch wel uitzonder lijk. Meer lange films dan normaaltwee films die tot de publieksverbeelding spraken, FLODDER 3 en FILMPJE een commercieel en artis tiek succes met ZUSJE,mooie films als HOOGSTE TIJD en DE VLIEGENDE HOLLANDER op familieterrein waren we zoals vanouds weer uniek met de film LANG LEVE DE KONINGIN veel prij zen voor ZUSJE en een OSCAR voor ANTONIA. Tsjonge, tsjonge het kon niet op. Tel daarbij op dat het enfant terrible (kun nen we daar niet eens van maken L'Homme terrible zo'n kind is het niet meer weer met een nieuwe film werd beïnvloed door de hete zomer van '95. De nieuwe opzet, vernieuwde bussen en verpakkingen alsmede een andere wijze van ophalen, is goed bevallen. Wij zijn ons ervan bewust dat er nog enige aanpassingen nodig zijn om een en ander nog vlotter te laten verlopen, maar in principe zijn er veel minder problemen ontstaan dan mocht wor den verwacht bij zo'n ingrijpende operatie. Wij willen alle bedrijfsleiders en bioscoop medewerkers hartelijk danken voor al hun inspanningen om de collecte weer te laten slagen. Voor de komende Kerstcollecte wordt het ophalen van de bussen nog verder verbeterd en hopen wij dat het verfprobleem op de bussen volledig kan worden opgelost. Zoals u waarschijnlijk wel gemerkt zult hebben, zijn er nieuw gespoten bussen die een onbe dwingbare lust tot bladderen vertonen! Op vrijdag 13 september (Friday the 13th, part Bio...) vond alweer de vijfde Bio- Golfdag plaats op de golfbanen van de Edesche Golf Club bij sportcentrum Papendal. Het deelnemersveld bestond dit keer uit 43 golfers, die de 18 holes onder wisselende weersomstandigheden aflegden. Het deelnemersveld was bijna dubbel zo groot als in 1995. De sfeer was bijzonder ontspannen en gezellig met een positief resultaat voor Bio- Kinderrevalidatie van 4.425,-, dat besteed zal worden voor de aanschaf van speel apparaten voor het vakantieproject Bio- Arnhem. De Golfdag werd gesponsord door AC- TION FREIGHT BV, die golftallen en de prijzen voor de Longest Drive en de Neary beschikbaar stelde. De Hoofdpruijs werd gesponsored door Royal Leerdam Glasfabrieken en bestond uit een 24 delig glasservies voor het win nende team. De prijzen gingen naar: Longest Drive; Mevr. Van Heemskerk - Veeckers en de heer Derks Neary: de heer Slagt Ie prijs naar het team bestaande uit Mevr. Ridderikhof en de heren Blokker en Jansen. zij kregen ieder een compleet glasservies) Gezien de grote belangstelling voor deze lustrum editie van de Bio-Golfdag hopen en verwachten wij voor de zesde editie in 1997 op nog meer belangstelling. Golfliefheb- bers kunnen reeds nu hun belangstelling voor het volgende toernooi aan Bio kenbaar maken. (De volgende Bio Golfdag zal begin september '97 plaats vinden.) kwam, BLIND DATE, en prompt drie kal veren uit hun kisten sleurde. Op Werelddierendag zat het neusje van de zalm van de vaderlandse filmcrème gebroe derlijk (nou gebroederlijk aan tafel in het gezellige Jaarbeursgebouw te Utrecht te smullen van hun Diner du Cinema en wer den als entre-actes, tussen de gerechten door, de verschillende Kalveren ontkist. Voor alle duidelijkheid Rob Houwer kwam natuurlijk niet vanwege zijn oude vete met het bestuur van het Filmfestival, en de docu mentairemaker Hans Heijnen wilde niet naast Johan van der Keuken plaatsnemen omdat eerstgenoemde wederom niet geno mineerd was voor een Kalf en Johan wel voor de Grolsch-prijs (grootvijftig duizend gulden Aan het eind werd Heijnen geëerd met een speciaal Kalf (de Juryprijs) voor zijn films die in het programma draaiden; schrale troost want aan de beste lange documentai re (die naar Niek Koppen ging) zit een Cineco Award van 25 mille vast en de Grolsch-prijs is nóg meer geld waard. Een Jurykalf staat helemaal alleen in de wei ergo geen geld! Bij het in ontvangst nemen van zijn Beste Regie-Kalf liet Theo van Gogh zich weer eens als vanouds kennen als de in vitriool gedoopte azijnpisser die hij nu eenmaal zo nu en dan kan zijn. Matthijs van Heijningen en Rob Houwer kregen er ongehoord van langs. Lachte men eerst uit beleefdheid, allengs als een boer die kiespijn heeft om daarna gegeneerd het hoofd te buigen. Nou ja, het hele Festival door was er niets ranzigs voorgevallen, laat staan dat enige nieuwe roddels het levenslicht hadden aan schouwd, dus een beetje peper had niet mis staan. Maar dit was geen peper dit was een tijdbom. Enfin, zand erover zo'n 40 kubieke meter dan! Na het "gala" was er alle reden om in gepas te dronkenschap het Nederlandse Film festival af te sluiten. Het gaat goed met de Nederlandse films, zeker bij de televisie, en volgend jaar zijn er weer Kalveren. Om met een gepaste Werelddierendag quote af te sluiten: "Gouden Kalveren zijn een bedreigde diersoort" en "onze industrie is net zo marginaal of groot als de vader landse haringhandel" en zoveel haringen zijn er ook niet meer. Benieuwd wat er volgende maand weer in Nederlandse Filmminnend Nederland ge beurt. .over haringen gesproken. .succes voor DE ZEEMEERMAN? Nou J.G.

Holland Film Nieuws | 1996 | | pagina 27