IN PRODUCTIE Buena Vista International NIEUWS - NIEUWS - NIEUWS - NIEUWS - NIEUWS - NIEUWS - NIEUWS - NIEUWS succes en ik denk dat de speelfilm van de 101 DALMATIANS dat dit jaar met Kerstmis ook zal worden". Gevraagd over druk, zegt Schneider: Die is er veel minder dan anderhalf of twee jaar geleden. We lopen weer op 12 cylinders. Een tijd lang was de animatie-tak de grootste bron van inkomen. Een beetje te eenzijdig. De aankoop van ABC helpt, het gaat uitstekend met de pretpar ken dit jaar, de speelfilm-tak gaat voor de wind, de video-groep doet het geweldig, evenals Disney Products. Het bedrijf is veel meer gediversificeerd, waardoor het op een of andere manier makkelijker wordt je niet zo druk te maken over het feit of deze films wel of niet veel geld opleveren." En dan zijn we toch weer aangeland bij het punt "boxoffice", want dat is uiteindelijk waar het in de filmbusiness om draait. De 'Goldman Rule' is voor Hollywood nog altijd even waar als voor de rest van de wereld. Voor speelfilms en ook voor teken films: "Niemand weet het geheim van film". Schneider zegt eenvoudigweg: "We zoeken een goed verhaal". "Het gaat niet om getallen; zo denken wij niet. Verhuurders mis schien wel. Of andere filmmakers. Wij denken bij tekenfilms alleen: is het een goed verhaal; spreekt het ons aan; wat is het thema. Als dat er allemaal in zit, denken we dat we het met de Disney-aanpak en -naam, met de prachtige liedjes, de geweldige techniek en natuurlijk de typerende hoofdrolspelers, tot een wereldsucces kunnen maken. Tot nu toe heeft die aanpak ons in ieder geval succes gebracht. De mensen denken voor het slapen gaan niet aan getallen of geld", zegt Schneider. "Zij denken alleen: die film heeft mij iets gedaan. En dat zullen ze onthouden." Documentatie en verslag: Kim Williamson voor BOXOFFICE Vertaling: Anne Marie van Vollenhoven 1997 HERCULES Mythenvan de Goden humoristisch verfilmd. Stemmen van Jimmy Wood (de duivel), Rip Torn (Zeus), Danny DeVito en Tate Donovan (Hercules). Regie van John Musker en Ron Clements. Muziek door Alan Menken en David Zippel. 1998 THE LEGEND OF MULAN Gebaseerd op een Chinese sage uit de 15e eeuw. Aziatische schoonheid en waardigheid opgevrolijkt door een draakje met humor (vertolkt door Eddie Murphy). Regie van Barry Cook en Tony Bancroft. Muziek door Matthew Wilder en David Zippel. TARZAN Naar het wereldberoemde verhaal van Edgar Rice Burroughs. Regie van Chris Buck en Kevin Lima. Muziek door Phil Collins. .....en ook nog in productie DINOSAUR, BUGS en FANTASIA CONTINUES. Release-datum? Schneider antwoordt: "We zijn nog aan het bekijken hoe we dit allemaal nog deze eeuw kunnen inpassen". A'R'G'U'S F I LM Breaking the waves blijkt een doorslaand succes en is nog overal in het land te zien. De film maakt veel los bij het publiek, men is over het algemeen hevig geëmotioneerd en er wordt lang nagepraat. Ook Wallace Gromit are back! loopt goed, de uitvinder en zijn slimme hond beginnen aardig bekend te worden bij het Nederlandse publiek (in Engeland kun je zelfs Wallace Gromit heggen tegen komen...). Sinds 10 oktober is te zien A Couch in New York, de eerste big budget film van Chantal Akerman (Jeanne Dielman, Nuit et Jour), een romantische komedie met een voortref felijke cast, namelijk Juliette Binoche en William Hurt. Als het leven hem, een rijke succesvolle psychiater, te veel wordt, besluit hij zijn luxe appartement in New York in ruil aan te bie den. Zonder elkaar te hebben ontmoet, ruilt hij met een danseres, die een oude zolder woning in Parijs bezit. Vele verwikkelingen volgen... Tenslotte gaan er dit jaar nog twee films in première; op 21 november een pakket intri gerende films van de experimentele filmma ker Pieter Moleveld, die zijn opleiding genoot bij Frans Zwartjes in Den Haag. Mon Homme van Bertrand Blier met Anouk Grinberg (Zilveren Beer beste actrice, Berlijn '96) als gelukkige hoer, is onze laat ste release van dit jaar op 28 november. Mon Homme is een spraakmakende film van één van Frankrijks meest eigenzinnige regisseurs over de man-vrouw verhouding met verrassende wendingen in het verhaal en fantastische acteerprestaties. Met vriendelijke groet, Juliette Jansen "De Klokkenluider van de Notre Dame Europese Treintoer" Op 28 november a.s. gaat De Klokkenluider van de Notre Dame in de Nederlandse bios copen in première. Buiten de gebruikelijke activiteiten rond de nieuwe Disney anima tiefilm om is er dit jaar iets extra's, iets nieuws, iets unieks in Europa. 'De Klok kenluider van de Notre Dame Europese treintoer'. Van 24 september t/m 19 december trekt er een speciaal voor deze film ontworpen trein door Europa die zondagochtend 20 oktober Zwolle aandeed. Maandag 21 t/m 23 okto ber stond de trein in Utrecht en voordat de wagons ons land weer uitrijden, maken ze donderdag 24 oktober nog één stop in Roosendaal. Elke wagon is ingericht overeenkomstig een belangrijke locatie uit deze nieuwe animatie film. De prachtige, fantasierijke decors zijn omgetoverd tot een reële wereld met draai ende plafonds en bewegende muren. Een week voordat de Hunchback-gekte in Nederland uitbreekt, zal op 21 november Emma uitkomen. De verfilming van het gelijknamige boek van Jane Austen gaat over het gecompliceerde liefdesleven van Emma Woodhouse, gespeeld door Gwyneth Paltrow ("Seven"). Op 19 december besluiten we het jaar met Jack, de nieuwe film van Francis Ford Coppola. Robin Williams speelt hierin een 10-jarig jongetje dat lichamelijk vier keer zo snel groeit dan andere mensen en voor het

Holland Film Nieuws | 1996 | | pagina 30