Fil,i, X Een Inspectie Tocht Foster Parents in Heuvelpoort in Tilburg AUDIOVISUEEL PLATFORM s JJl Desk Nederland Nieuwe richtlijn MEDIA Ontwikkeling De Europese Commissie heeft een nieu we oproep gepubliceerd voor het aan vragen van steun (in de vorm van een renteloze lening) voor de ontwikkeling van film, televisie en/of nieuwe media projecten. De druk uit de sector om de voorwaar den van terugbetaling van de lening te wijzigen, heeft succes gehad. De nieuwe richtlijn bepaalt dat 100% van de lening moet worden terugbetaald op de eerste draaidag. In geval van een "lange" ont wikkelingsfase moet reeds 25% van de lening, 24 maanden na ondertekening van het contract worden terugbetaald. (Volgens de oude richtlijnen moest al na een jaar 25% worden terugbetaald.) 1 Ook het plafond in de maximale bijdra ge is aangepast. Uitgangspunt is nog steeds een maximale bijdrage van 50% van het ontwikkelingsbudget. Het pla fond van 35.000 Ecu (circa fl. 70.000) per project kan echter, in sommige gevallen, overschreden worden; het absolute plafond is 75.000 Ecu. De deadline voor het indienen van projec ten is 28 februari, de richtlijn en het aanvraagformulier zijn bij de MEDIA Desk verkrijgbaar. Nieuwe oproep voor MEDIA Opleiding Ook MEDIA Opleiding heeft inmiddels een nieuwe oproep voor het indienen van projectvoorstellen gedaan. Steun (in de vorm van een subsidie) is beschikbaar voor opleidingsprojecten op het gebied van: - economisch en commercieel mana gement; - het gebruik en de ontwikkeling van nieuwe technologieën; - scenarioschrijven. De richtlijn van de oproep geeft vrij gedetailleerd aan wat er inhoudelijk in de te ondersteunen projecten aan bod moet komen. De deadline voor het indienen van projecten is 26 maart, de richtlijn en het aanvraagformulier zijn bij de MEDIA Desk verkrijgbaar. Toekenningen De Europese Commissie heeft naar aan leiding van de tweede omroep voor MEDIA Ontwikkeling, 164 leningen toe gekend, voor een totaal bedrag van 4,7 miljoen Ecu (circa 9,4 miljoen gulden). Acht Nederlandse projecten zijn geho noreerd: Michelle Michelin, Balthazar Film; Video Watchers, Lagestee Film; jaffo, Lemming Film; drie projecten van Scarabee Films: Lange paden van oor sprong, Het betoverde oog en Biografi en twee projecten van First Floor Features: Vliegers onder het matras en Buitenstaanders. Van het totaal toege kende bedrag ging 46,1% naar fictie; In de nacht van 11 op 12 December 1996 is het bestuur van de Stichting Transport NFC op pad gegaan met van Gend en Loos. Tenslotte was het vervoerscontract zojuist ver lengd en wilden wij wel eens zo'n rit meemaken. De voorzitter volgde de route E, de penningmeester route A, terwijl het voor de secretaris een thuiswedstrijd werd. De voorzitter meldde zich om 00.30 uur bij het depot Den Haag, alwaar hij zijn geloofsbrieven aan de nachtportier over handigde, waarna de goede man toch nog vroeg wat hij kwam doen en wie hij was. Het antwoord luidde "voor het transport van films" en dat hij de baas was; dat laatste had de man reeds ge zien zo liet hij weten. Er werd iemand opgeroepen die hem meenam naar de werkvloer, een immense hal met een gigantische lopende band, die telkens pakken opzij liet glijden al naar gelang de postcode. Ter plekke aangekomen was een aarige doch zwijgzame jonge man bezig met de hand de te vervoeren goederen uit te zoeken want filmtran- sport is toch een speciaal soort tran sport. Na verloop van een bijzonder koud uur was de klus geklaard mede dankzij de inspanning van uw dienstwil lige dienaar, die meehielp om ervaring op te doen en om warm te blijven. De chauffeur had zich inmiddels gemeld en ook meegeholpen met het sorteren om vervolgens over te gaan tot het laden van de vracht middels één van de vele rondzoevende vorkheftruckjes met berij der. Om precies 02.30 uur, na een snel le kop koffie in de kantine, gingen wij met een oplegger vol op pad richting Rotterdam. Hier, onder het wakend oog van de Euromast, werd nog meer inge laden om vervolgens naar Sliedrecht te rijden, je dendert wel midden in de nacht door de dorpskern naar een industrieterrein, waar de hekken auto matisch opengaan doormiddel van een radiografisch uitgezonden code. Hier weer wat vracht ingenomen en hierna naar Utrecht gereden naar het centrale depot. Daar vindt de overslag plaats. Alles wordt uitgeladen, op lijn gesor teerd om vervolgens weer te worden ingeladen. Een zeer praktisch en goed uitgekiend systeem. Bij zo'n nachtelijke rit maak je eindelijk weer eens mee hoe het is om filevrij te rijden. De terugrit verliep vlekkeloos, maar dan in omge- 20,7% naar documentaire; 4,3% naar animatie; 4,2% naar nieuwe technolo gieën en 24,7% naar bedrijfsleningen. Ook de toekenningen in de tweede ronde van MEDIA Distributie zijn inmid dels bekend. Voor filmdistributie zijn de aanvragen van drie Nederlandse distributeurs gehonoreerd (RCV Film Dis- tribution, IAF en Polygram). Voor video distributie zijn aanvragen van Neder landse distributeurs gehonoreerd (C-Sales en Cinemien Homescreen). Daarnaast ontvangen IDTV en Bos Bros in het kader van TV-distributie een bij drage in de productie van respectieve lijk Winter en Abel, the flying liftboy. keerde richting, waarbij alles niet in- maar ditmaal uitgeladen werd. Het was zeker geen stille tocht, de gesprekken tussen chauffeur en passagier waren zeer geanimeerd en behandelden in volgorde, het avontuurlijke beroep van chauffeur, de goede en slechte kanten van diverse politieke partijen, ons vor stenhuis en de Nederlandse adel, hierbij nuttigden wij roggebrood met kaas, thee en chocolade wafels. Dit alles mee gegeven door een zorgzame echtgenote. Om 07.15 uur arriveerden wij in Den Haag en na afscheid genomen te heb ben ging ondergetekende huiswaarts concluderend dat van Gend en Loos een goed toegeruste transporteur is, die met veel zorg en verantwoordelijkheid de hem toevertrouwde goederen vervoert. Voor de ervaringen opgedaan op route A wordt U verwezen naar de penning meester, die U hiervoor schriftelijk kunt benaderen. W. van Raab van Canstein Een aantal medewerkers/sters van "Cinema Heuvelpoort" in Tilburg legt iedere maand geld opzij om zo een Foster Parents-kind te "adopteren". Van bedrijfsleider AD VAN EEKELEN ont ving de Redactie een verslag wat hij maakte van zijn reis naar SRI LANKA waar hij "hun" Foster Parents-kind be zocht. Allereerst werd daar het "Plan"-kantoor bezocht in Badulla waar een uitleg werd gegeven over wat er zoal gedaan wordt voor het geadopteerde kind, de familie en projecten voor de gemeenschap. Met de "Plan"-jeep werd men daarna naar het dorpje gereden waar de begroeting en het voorstellen plaatsvond. Via een tolk die was meegereisd vertelden de ouders wat Foster Parents voor hen deed en dat zij erg blij waren dat de Cinema Heuvelpoortmedewerkers e.e.a. ondersteunden door middel van een maandelijkse bijdrage. AD VAN EEKELEN en MARC MARCUSSE willen door middel van dit bericht U een idee aan de hand doen: denk er eens over na om net als in Cinema Heuvelpoort dit goede doel te onder steunen en kinderen die het wat minder hebben getroffen een kans te geven op een betere toekomst.

Holland Film Nieuws | 1997 | | pagina 25