film 13^333533 Planet Hollywood My favorite Martin AMSTERDAM Martin Short over Warner's 'MARS ATTACKS' en zijn carrière in komedie. Ter gelegenheid van de opening van Planet Hollywood Amsterdam werd er door dit nieuwe trendy restaurant een origineel lederen Planet Hollywood jack ter beschikking gesteld wat weggegeven mocht worden door Holland Film Nieuws aan degene die het antwoord wist op de vraag "wat de allereerste film van Bruce Willis was", wat men zijn beste film vindt en vooral waarom men dat vindt. Deze miniquiz is met glans gewonnen door BAS HOL van UIP; het prachtige jack is hem inmiddels persoonlijk overhandigd (foto). Zijn antwoorden luidden: - eerste film "Blind Date" - beste film "The untitled "jackal"-project" - waarom? "Zijn andere films ken ik allemaal al en het kan natuurlijk altijd beter. Het origineel ("Day of the Jackal" van Zinnemann is één van mijn all-time favouri- te films; het boek van Forsythe staat hoog genoteerd op mijn favoriete boeken lijst. Tijdens de opening van Planet Hollywood Amsterdam zag Bruce Willis er uit als de perfecte huurmoordenaar (albino/kort haar, strak pak en listige blik in de ogen)". door Rick Schultz voor Boxoffice Hoeveel films over buitenaardse inva sies kan Amerika in één jaar aan? Dat zullen velen zich afvragen na de science-fiction hit 'Independence Day' en vóór 'Mars Attacks' van Warner Bros., die hetzelfde thema heeft. Als je het aan Martin Short, ster uit deze laatste vraagt, zal hij zeker zeg gen: minstens twee! "Het is iets heel anders" zegt hij over Tim Bur- ton's maffe ver filming van een serie plaatjes uit de 50-er jaren (worden nu col lectors-items!), die over de Rode Planeet gingen, die de Aarde aanviel. "'Inde pendence Day' had komische stukken, maar ik zou het geen komedie willen noemen" zegt Short. "De enige overeenkomst tussen de twee films is de buitenaardse invasie". Inderdaad, 'Mars Attacks' is iets heel nieuws, ook door de ongelofelijke reeks acteurs: Jack Nicholson, Glenn Close, An nette Ben ing, Michael J.Fox, Pierce Brosnan, Jim Brown, Danny DeVito, Pam Greer, Lu kas Haas, Tom Jones, Lisa Marie en Barbet Schroeder. Zelfs de gouden oude Sylvia Sydney speelt mee. Als aanbeveling zegt Short: "Je ziet meer beroemdheden de vernieling in gaan dan in 'Towering Inferno'", de film die een onnoemelijke hoeveelheid grote namen in vlammen liet opgaan in 1974. Martin Short speelt de rol van Jerry Ross in 'Mars Attacks', de pr-man van de president van de V.S. Qack Ni cholson). "Op papier is Ross een donkere, sexy soort Dick Morris". Hij verwijst naar de vroegere medewerker van Bill Clinton, die ervan beschuldigd werd dat hij een callgirl op de loonlijst had staan. "Ik wil niet teveel verklappen, maar het draait erop uit dat hij haar mee neemt naar het Witte Huis". Met zijn jarenlange ervaring om type tjes te bedenken voor zijn televisiepro gramma's "SCTV", "Saturday Night Live" en zijn eigen -kortstondige- "Martin Short Show", veranderde hij rr Een unieke samenwerking met het blad BOXOFFICE maakt het moge lijk dat Holland Film Nieuws U elk nummer een Nederlandse ver taling kan aanbieden van een achtergrondartikel afkomstig uit dit Amerikaanse vakblad. In dit nummer van Holland Film Nieuws een kennismaking met MARTIN SHORT naar aanleiding van zijn rol in Jerry Ross een beetje door hem de blauwste contactlenzen ter wereld en ook ander haar te geven. Short voelde zich meteen al aange trokken door Jonathan Gems' script. "Het is knettergek, heel vindingrijk", zegt hij. En het werken met Tim Burton maakte het nog beter. "Hij was veel losser

Holland Film Nieuws | 1997 | | pagina 6