FIL|§,= dan ik gedacht had. Het was echt een proces van samenwerken. We namen het script samen door en hij vroeg wat wij ervan vonden. Het ging hem niet zozeer om de exacte tekst, als wel om de aanpak van een scène. Improviseren vond hij best, en toch was hij helemaal de baas. Hij wist pre cies wat hij wilde." Temidden van alle top-acteurs was de eerste dag natuurlijk het moeilijkst voor Short. "Ik stond tussen Jack Nicholson, Rod Steiger, Pierce Brosnan en Paul Winfield in de ovale kamer van het Witte Huis. Pierce Brosnan en ik zeiden steeds tegen elkaar dat we zeker hallucineerden. Het was zo bizar!" "Nicholson zorgde er met zijn vakken nis voor dat de acteurs gingen functio neren. Hij was echt fenomenaal. Helemaal voorbereid, in het verhaal. Ook als de camera niet voor hem draaide, bleef hij in zijn rol en in zijn filmkleren om de andere acteurs met zijn geweldige energie bij te staan. Hij werkt nog altijd keihard.". SHORT's STORY Martin Short werd in 1950 geboren in Canada. Na school ging hij naar de McMaster University om sociaal werker te worden. "Het is heel wat anders om in Canada op te groeien dan in New York", zegt hij. "Om de showbusiness in te willen, was dus niet erg realistisch gedacht. Maar ik fantaseerde er wel altijd over. Ik deed de 'Martin Short Show' op zol der en speelde Marlon Brando in 'On the Waterfront' na of ik deed alsof ik in 'The long hot summer' speelde. Ik was zo'n beetje een combinatie van Sinatra en Brando met een tikje Jerry Lewis erdoor. Het was de bedoeling dat ik medicij nen ging studeren, maar switchte naar sociaal werker, terwijl ik eigenlijk voortdurend toneel aan het doen was." Een vriend spoorde hem aan om de toneelkant op te gaan. Bij een auditie voor 'Godspell' in Toronto werd hij uit 800 mensen gekozen, een idioot geluk noemt hij dat zelf. Halverwege de tachtiger jaren werkte hij voor 'Satur- day Night Live' en in 'SCTV", samen met John Candy. "Een briljant grappige man. Ook een echt lief mens. We waren een rare combinatie. John was niet alleen dik, maar ook groot. Bij een spelletje voet bal in de studio heeft hij mijn ribben een keer gebroken. Hij kon mij zo optillen en met me gooien, en dat deed hij dus ook." Sinds 'Mars Attacks' heeft Martin Short nonstop gewerkt. In Disney's familie-komedie 'Jungle 2 Jungle' van John Pasquin met Tim Allen, JoBeth Williams en Lolita Davi- dovich speelt hij een stockbroker, die Allen's leven op de helling zet als hij miljoenen verliest. En dan speelt hij de eerste mannelijke beschermfee in Universal's 'A Simple Wish', een komedie met special effects en met een wraakzuchtige Kathleen Turner. Dan zijn er nog plannen met Joe Dante (Gremlins) voor 'My favorite Martian', maar die zijn nog in het "Wat zou dat geweldig zijn..."-stadium. "Ik zou wel graag meer aan toneel doen. Acteren in een film is genoeg klei aan een regisseur geven, waar hij zijn beeldhouwwerk mee kan maken als jij klaar bent. In live-TV of op het toneel doe je het allemaal zelf." Alhoewel Short toch wel wat succes volle Hollywoodfilms heeft gedaan (o.a. 'Father of the bride'), is hij er nog steeds niet zeker van of hij er echt bij hoort. Hij houdt niet van dat soort films, die in het eerste weekend 27 miljoen dollar moeten opbrengen of anders een flop zijn ("Met explosies en een fluisterende acteur", zoals hij ze omschrijft) en hij ziet het ook niet zo zit ten om zich publiekelijk ten toon te spreiden met een serieuze dramatische rol. Gevraagd of hij dan wel een psychotische mooordenaar zou willen spelen, lacht hij: "Misschien!" En dan zegt hij serieus: "Komedies mislukken vaker wel dan niet, dat is een zekerheid. In een dramati sche film kan je het publiek tevreden houden met een serie momenten, maar als een komedie maar 20 van de 90 minuten grappig is, dan heb je een enorme flop." "MARS ATTACKS" Met: Jack Nicholson - Glenn Close en Martin Short Regie: Tim Burton Releasedatum: 6 maart 1997 Vertaling: Anne Marie van Vollenhoven

Holland Film Nieuws | 1997 | | pagina 7