Internationale Filmbeurs Heerlen FILM ART 1998 Screen Wereldpremière 'The Freshman' SA in USA Op tweede Paasdag 13 april a.s., organiseert het verzamelcollectief 'Sonopromotion' in samenwerking met het Laurel Hardy-genoot- schap "Them Thar Hills" de zesde Internationale Film Videobeurs in de Foyer van de Stadsschouw burg in Heerlen. De beurs staat geheel in het teken van de horrorfilm. Vanwege het thema zal de Engelse 'Queen of Hammer-horror" actrice Ingrid Pitt aanwezig zijn. Naast beelden uit films van Ingrid Pitt zal zij een kijkje geven in de wereld van de horrorfilms. Daarnaast worden er meerdere horrorfilms vertoond. Circa 120 exposanten uit België, Duitsland, Frankrijk, Engeland en Nederland nemen deel aan deze internationale beurs. Verzamelaars kunnen op de beurs o.a. filmpos ters, boeken, speelgoed en video's bewonderen, verkopen, kopen of ruilen. Films, camera's en projecto ren maken de beurs ook interes sant voor fotografica. Dit jaar wordt in Hong Kong voor de tweede maal de Hong Kong Inter national Film Market (FILMART) ge houden. Deze vakbeurs voor Films en TV-programma's in Azië is van 24 tot en met 26 juni 1998 te bezoe ken. De vakbeurs heeft tot doel de positie van Hong Kong als centrum van film- en televisieproducties in Azië te versterken. Het aanbod op Filmart 1998 omvat films voor cinema, televisie, kabel, satelliet, video en andere doelein den; televisieproducties; scree- nings; seminairs over de ontwikke lingen in de Aziatische film- en tele visie-industrie en de meest recente productie-technologie. De Stage Accompany Screen Series geeft u werkelijk alles wat het hedendaagse filmgeiuid, digitaal of analoog, te bieden heeft. Uitgerust met Stage Accompany's unieke Ribbon Compact Driver, onderscheidt deze luidspreker serie zich door een natuurlijke muziek weergave, perfecte spraakverstaanbaarheid en een ongekende dynamiek op alle geluidsniveaus zonder vervorming! Endoor het revolutionaire Super Space Saving design zijn de kasten slechts 23 cm diep! Durft een cinema geluidssysteem te kopen zonder Stage Accompany gehoord te hebben? ccompany Anodeweg 4 1627 LJ Hoorn, Holland Tel: 0229 282930 Fax: 0229 282920 E-mail: info@StageAccompany.com stage accompany Op zondag 29 maart a.s. vindt in het Theater aan de Parade in Den Bosch de wereldpremière plaats van de zwijgende film van Harold Lloyd, 'The Fresh man', begeleid door levende muziek van de Ameri kaanse componist Carl Davis. De nieuwe muziek van The Freshman' werd ge schreven voor het Willem Breuker Collectief. Harold Lloyd's film werd in 1997 gerestaureerd door een Amerikaanse filmhis toricus en het resul taat zal in Neder land voor het eerst te zien zijn. 'The Freshman' is een college-persifla ge uit de tijd waar in het aantal stu denten aan de Uni versiteit verdubbel de. In de film is Harold Lloyd een "freshman" en speelt een naïeve eerste jaars student die zich ten onrechte de populairste en sportiefste student van Tate College waant. Uiteindelijk wordt hij de held van de Universiteit door uit te blinken in het American Football. Naast de wereldpremière in Den Bosch vinden ook in Den Haag, Utrecht en Amsterdam voorstellingen plaats, gevolgd door een aantal vertoningen in Groot-Brittannië in mei. A NEW WORLÖ OF SOUND/6 Stage Accompany heeft begin maart het Crown Majestic Cinema Complex in Stamford, Connecticut VS uitgerust met de Screen Stage accompany Series Cinema geluids systemen. De realisatie van dit complex viel vlak voor de ShoWest cinema conventie in Las Vegas. Na Sho- West zullen genodigde en geïnteresseerde cinema directies,- technici en journalisten zichzelf overtui gen van de onderscheidende weergavekwaliteiten van de Screen Series cinema systemen van Stage Accompany. De belangstelling in de Verenigde Sta ten voor de Screen Series is overweldigend na de gerealiseerde projecten met o.a. Steven Spielberg en Jan de Bont. Het complex in Stamford bestaat uit 8 zalen en is onderdeel van de Crown Theatres cinemagroep met ruim 100 zalen in de VS. Belangrijkste reden voor Crown Theatres om af te stappen van hun huidige merk/systeem was de spraakverstaanbaarheid en de detaillering op ieder geluidsniveau. Super Space Saving Design Visit us on the Internet at \OTWW/.St SA 8535 Ribbon Compact Driv

Holland Film Nieuws | 1998 | | pagina 24