UI BIO-KINDERREVALIDATIE BLIJFT VOLOP IN BEWEGING bl lil T Er gaat geen maand voorbij of er gebeurt wel iets waar de Stichting Bio- Kinderrevalidatie baat bij heeft. Van de ople vering van het gerenoveerde zwembad, de zomercollecte in de bioscoop tot het aanko mende Kunstgala. ii Door F. de Haas Bio zwembad Dankzij bijzondere giften en een substantiële bijdrage van het VSB-Fonds is het mogelijk geworden om het veertig jaar oude zwembad geheel te renover en en aan te passen aan de moderne eisen. Er is zelfs een verstelbare vloer in het zwembad aangebracht waardoor aangepast zwemmen voor gehandicapten mogelijk is geworden. De vloer kan versteld worden van een diepte van 10 cm tot 130 cm. Zomercollecte De zomercollecte 2000 heeft van half juli tot half augustus weer plaatsgevonden in ongeveer 60 bioscopen. Bij het ter perse gaan van dit nummer was de totale opbrengst nog niet bekend, maar lijkt het erop dat het resultaat niet gaat tegenvallen. Bio- Kinderrevalidatie wil alle bios coopdirecties, medewerkers en vrijwilligers bijzonder bedanken voor hun inzet en betrokkenheid bij deze fondsenwerving voor Bio. Het blijft nog steeds nodig. Multimedia In een van de vorige afleveringen van Holland Film Nieuws vertel den twee studentes uit Nijmegen over het multimediaweekend dat zij bij Bio hadden opgezet in samenwerking met de Vereniging Spierziekten Nederland en Bio- Kinderrevalidatie. De belangstel ling voor dit experiment was gro ter dan verwacht. Mede op grond van de opnieuw goede reacties werd besloten om dit project ver der te ontwikkelen. Het multi- mediaproject biedt gehandicapte jongeren de kans om met gebruikmaking van computer technieken digitaal muziek en beeld te creëren om daarna met gebruik van de computers een geheel eigen werkstuk af te leve ren. Bio's traditionele band met het bioscoopbedrijf kan in de toekomst dit project nog een extra dimensie geven omdat er sprake is van een vorm van beeld- en geluidsproductie, waar door het mogelijk wordt om workshops met filmmakers, edi- tors en geluidsafwerkers te orga niseren. Bio-Golfdag 18 oktober jongstleden werd de Bio-Golfdag gehouden op de banen van het Rijk van Nijmegen. Tot nog toe was de Bio-Golfdag een gezellige en sportieve dag waaruit een bedrag overbleef ten bate van Bio. Deze achtste Bio-Golfdag was wat anders van opzet en bood bedrij ven de mogelijkheid om een dag te golfen ten bate van Bio- Kinderrevalidatie. De belangstel ling voor deze sportieve fondsen werving was groot en de ver wachting is dat er een aanzienlijk bedrag voor Bio over zal blijven. Kunstgala Na het succes van het Kunstgala in de Beurs van Berlage in 1998 is besloten om samen met het ondersteunende comité van toen een nieuw gala te organiseren op 15 november aanstaande opnieuw in de Beurs van Berlage. Er worden weer tafels verkocht aan grote bedrijven en belang stellenden. Tijdens het diner zal er weer een kunstveiling worden gehouden. JHHI DISTRIBUTIEOVEREENKOMST BUENA VISTA SHOOTING STAR Tijdens de opnames van "Baby Blue" op Curacao sloten Shooting Star Filmcompany en Buena Vista Benelux onlangs een overeenkomst voor het uit brengen van een nieuwe reeks door Shooting Star te produ ceren films. Hiermee zetten zij de samenwerking voort die in 1998 begon tijdens de voorpro ductie van "Kruimeltje" (dertien miljoen bezoekers). Het pakket films bevat de vol gende titels: "Baby Blue" (Bloedlink), de psychologische thriller van Theo van Gogh,"Pietje Bell", de nieuwe grote familiefilm van Maria Peters "Tijl Uilenspiegel" (van de makers van "Daens") en "Sjors Sjimmie", een zwarte komedie van Theo van Gogh met in de hoofdrollen Paul de Leeuw en Eric van Sauers. Op de foto v.l.n.r.: Hans Pos, Eline Danker, Dave Schram, Maria Peters en Stan Hendriks (Buena Vista Home Entertainment Benelux) tekenen de overeenkomst. RCV Beste Carl, Er bestaat een idee van een Patrick Bateman, een soort abstractie, maar zelf besta ik niet echt, alleen een identiteit, iets illusoirs, en hoewel ik mijn koude blik kan verbergen en je mijn hand kunt schudden en je vlees kunt voelen dat dat van jou vasthoudt en je misschien zelfs het idee kunt hebben dat onze levensstijl waarschijnlijk vergelijkbaar is: ik ben er eenvoudig niet. Mijn ik is gefa briceerd, een aberratie. Ik ben een uit losse stukjes opgebouwd menselijk wezen. Mijn persoonlijkheid is oppervlakkig en vervormd, mijn harteloosheid zit diep en is hard nekkig. Mijn geweten, mijn medelij den, mijn hoop, ze zijn lang geleden verdwenen, als ze al ooit bestaan 3 4

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 31