m lil If J lil hush hush rond "Crouching Tiger, Hidden Dragon" komt langzamerhand vanzelf onze kant op. Na verbluffende reac ties in Cannes kopt deze bijzondere Ang Lee film met een hele, grote meerderheid de People's Choice Award (gekozen door het festivalpubliek) van Toronto in. En hij zal zijn 'walk of fame' vervolgen tot en met het filmfestival in Rotterdam. Nadat wij, niet geheel onverdienstelijk, naar Australië zijn geweest, komt 'the man from Down Under' volgend jaar hier naar toe! Ofte wel, een derde "Crocodile Dundee"-film. En als je bedenkt dat de eerste twee films hier in Nederland zo'n tien miljoen hebben opgebracht kun je wel nagaan dat deze comeback ook niet onverdienstelijk zal worden. Wij weten inmiddels dat Matthew McConaughey flink wat hete vuren heeft doorstaan. Toch wil de goede man volgend voorjaar zijn huwelijk laten organiseren door Jennifer Lopez (heter vind je ze niet!). Zal hij weer de goede keuze maken? Wij zullen het zien in de romantische komedie "The Wedding Planner". PARADISO UPSTREAM Zoals eerder werd aangegeven, komt op 2 november de Blair Witch weer terug. Dit keer geregisseerd door Joe Berlinger, de bekende documentairefilmer. In deel 2 schrijven vier jonge mensen zich in voor een Witch Hunt, die georganiseerd is door een ene Jeff Patterson, wiens verleden heel dubieus is. Zij zetten hun kamp op in de bossen en wanneer ze 's och tends wakker worden, zijn er vreemde dingen gebeurd, die niemand zich kan herinneren. Deze mysterieuze gebeurtenis sen gaan door en worden zo erg dat de vijf helemaal door draaien, zonder het zelf door te hebben.... Om alvast in de sfeer van de Blair Witch te komen, komt er van 18 tot en met 20 oktober een grandioos webevent, waarbij men live kan chatten met de cast, prijzen kan winnen en veel meer. Dus kijk deze periode op www.blairwitchwebfest.com om een voorproefje te krijgen van chaos die The Blair Witch heeft achtergelaten. Claire Trügg Kerst wordt niet alleen erg vrolijk dit jaar, maar ook heel erg..GROEN!Jim Carrey is "The Grinch" en dat zullen we weten ook! Deze groene griezel woont vlakbij het dorpje Whoville. Daar wonen de Who's en die zijn dol op Kerstmis. Zij vinden Kerstmis de leukste tijd van het jaar. Maar "The Grinch" heeft een ontzettende hekel aan de Who's en vooral aan Kerstmis. Hij zal er ook echt alles aan doen om deze kerst voor de Who's te verpesten. "The Grinch" heeft echter niet gerekend op het pientere meisje Cindy Lou Who die het hem heel moeilijk zal maken zijn gemene plan uit te voeren! "The Grinch" zal op 30 november in de originele en Nederlands gesproken versie worden uitgebracht. De film is geregisseerd door Ron Howard ("Apollo 13", "Backdraft", "Splash") en is geproduceerd door Brian Grazer. Na "The Grinch" komt de nieuwe Coen Brothers film ("Fargo", "The Big Lebowski"), "O, Brother Wnere Art Thou?" uit met in de hoofdrollen George Clooney, John Turturro en Tim Blake Nelson. In deze komische film ontsnappen drie kleine criminelen uit de gevangenis en beleven het avontuur van hun leven. We zijn nog niet uitgelachen want in "Meet the Parents" maakt Ben Stiller kennis met de schoonvader 'from heil', Robert DeNiro. Deze is een oud CIA agent en test zijn aanstaande schoonzoon uitvoerig voordat hij met de vrouw van zijn dromen mag trouwen. Claire, Patty en Martine Vanaf 26 oktober in de bioscoop de nieuwste Lars von Trier, getiteld "Dancer in the Dark". De film ,met in de hoofd rollen zangeres Bjork en Catherine Deneuve, won in Cannes dit jaar de Gouden Palm en de Prijs voor Beste Actrice voor debuterend actrice Bjork. De film vertelt het verhaal van Selma, een Tsjechische die geëmigreerd is naar de Verenigde Staten om haar zoontje te kunnen helpen aan een operatie die moet voorkomen dat hij blind wordt. De film ging op 22 september jongstleden in première in de Stadsschouwburg in Utrecht ter gelegenheid van het Nederlands Filmfestival en werd daar bijzonder goed ontvangen door zowel publiek als pers. Nog steeds te zien is "Wilde mossels", de openingsfilm van het Nederlands Film Festival en het regiedebuut van Erik de Bruyn met Fedja van Huêt in de hoofdrol. Verder valt er in het najaar van Upstream Pictures nog te verwachten: "Angels of the Universe" van FridrikThor Fridriksson, "Les Petits Frères" van Jacques Doillon. Nieuw aangekocht is "Together", de nieuwe film van Lukas Moodysson, de maker van het zo succesvolle "Fucking Amal". WARNER BROS. Pooh zeg, net met pijn in mijn hart Buena Vista verlaten en vol enthousiasme binnen bij Warner Bros. en dan meteen een stukje schrijven voor HFN. De gevatte manier van schrij ven die Karel heeft, bezit ik helaas niet, dus dan maar kort en "Zeg.. Clint?" "...ja (zucht) Tommy?" "Hoe zit dat nou met dat ruimtepak?" "Hoe bedoel je?" "Nou als je naar de wc moet enzo" "...volgens de pers hebben we Depend bij ons!" Jaa na het "jonge grut" in oktober vergeten wij in november de "gouwe ouwe" niet en ze (Clint Eastwood, Tommy Lee Jones, Donald Sutherland en James Garner) spelen de sterren van de hemel (beter gezegd "het heelal") in "Space Cowboys" (2 november). "Space Cowboys" heeft een uitein delijke recette verwachting in de USA van 90 miljoen dollar! Niet slecht voor deze club oudjes. Ook de boekenwurmen met humor stellen wij tevreden met "Wonder Boys" met Michael Douglas (vóór de bevalling van Catherine, maar al wel met wallen onder zijn ogen..) in een zeer verrassende rol. Tenslotte nog even een herintroductie van de WB marketing afdeling met ondergetekende aan het roer: Diane (PR), Mirjam (Advertising/Creatie) en Cleon (stagiaire). Carmen Karel, Miranda, Wilco en Hans hoeven we niet meer voor te stellen..toch? Wie we nog wel moeten voorstellen is Charlotte Hendrickx, de nieuwe PA van Wilco wat betekent dat Stephany ons nu echt gaat verlaten.... snik 3 7 77K kpIhk"

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 34