CINEWORLD BEVERWIJK GEOPEND KOK OPENT GERESTAUREERD TUSCHINSKI In een toelichting liet wethouder Gispen weten dat de gemeente het pand een culturele bestemming wilde geven en dat uitstel ertoe zou leiden dat een andere (niet culturele) gegadigde er met het pand vandoor zou zijn gegaan. Tegelijkertijd benadrukte hij nog altijd veel waarde te hechten aan het advies van de commissie. Joint venture De donkere wolken bleven echter boven Utrecht hangen, want ook bij de overhandiging van het advies bleven de betrokken exploitanten tegenover elkaar staan. De Wolf f Cinema Groep en 't Hoogt lieten weten op hoofdlijnen in te stemmen met de conclusie dat er in Utrecht ruimte is 'voor een cultiplex, dat bij voorkeur in een publiek-private samenwerking tot stand gebracht moet worden'. Beide partijen lieten weten een joint venture aan te gaan om dat te realiseren. Momenteel onderzoekt men of de locatie van Camera/Studio daartoe herontwikkeld kan worden. Jos Stelling daarentegen beantwoordde het advies van de commissie met een reactie geti teld Terug naar de menselijke maat, waarin hij opnieuw kenbaar maakte geen vertrouwen te hebben in de plan nen betreffende een enkel artplex. Huwelij ksdans De verdeeldheid zal er waarschijnlijk toe leiden dat er wel een artplex in Utrecht komt, maar dat het aantal zalen minder wordt dan de voorgestelde twaalf omdat elders in de stad het Louis Hartlooper Complex er ook drie zal her bergen. Zo adviseert ook de commissie. Dat de betrokken exploitanten elkaar in de dans om financiële middelen en het aanbod van culturele activiteiten nog wel zullen tegenkomen, is niet uit te sluiten. Maar ook dan zal het geen vreugdevolle dans zijn zoals die vaak wel op bruiloftsfeesten gedanst wordt. Op 17 mei jongstleden opende CineWorld, na anderhalf jaar bou wen, op het Stationsplein in Beverwijk de deuren. Het multiplex telt vijf zalen en heeft totaal 1.000 stoelen. De familie Kluft ziet met de opening van CineWorld een droom werkelijkheid worden. De 75-jaar oude Luxor bioscoop, op een steen worp afstand van CineWorld, is inmiddels gesloten, evenals Marquette Heemskerk. Daar krijgen de bioscoopbe zoekers wel wat voor terug. Met twintig voorstellingen per dag zal er voor elke filmliefhebber wat te zien zijn. Ook in het theatercafé, met groot terras, zal men zich echt 'uit' voelen. De grootste zaal biedt plaats aan 300 mensen. Mocht het totale aantal van 1.000 stoelen onvoldoende blijken te zijn, dan is er een mogelijkheid tot uitbreiding met twee zalen. Het pand werd ontworpen door Piekkers en Kooijman van Architectenbureau Van Overhagen/Piekkers/Lugo uit Utrecht. J.G. Nelis Bouw B.V uit Haarlem werd aangetrokken voor de bouw. Het Tuschinski Theater is terug in volle glorie. Op 8 april jongstleden opende Wim Kok Nederlands mooiste filmpaleis. Wim Kok en zijn vrouw arriveren bij het Tuschinski Theater Foto: Reinier Gingnagel - Picture On Line HOLLAND FILM NIEUWS - 1 7

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 17