UIP UPSTREAM PICTURES WARNER BROS. "Hebben jullie een mooi meisje met bruin haar gezien?" Andy:"Dahbenik! Hik." Wesley: "Heeft ze nogal puntige hoektan den?" Lance:"Ja!" Wesley: "Dan ben ik bang dat ze de ken nismaking met mijn werpmes niet kan navertellen." Andy:"Dan zzetik m'n tanduh wel in je!" Wesley schudt 'nee' en houdt grijnzend dreigend een werpmes omhoog. Terwijl dit nummer verschijnt zijn wij, dames van de publiciteit bij UIP, druk met het bezoek van Jeffrey Katzenberg en Bryan Adams aan Amsterdam ter pro motie van DreamWorks' nieuwste anima tiefilm Spirit. Spirit is een spannend avontuur over het leven van een wilde en vrijgevoch ten hengst in de ongerepte natuur van Amerika. Hij komt voor het eerst van zijn leven een mens tegen, maar hij laat zich niet temmen. Desondanks sluit hij een bijzondere vriendschap met de jonge Lakota Indiaan Little Creek. Daarnaast wordt de dappere jonge hengst verliefd op Rain, een mooie bonte merrie.Tenslotte groeit hij uit tot een van de onbekende helden van het Wilde Westen. Oscarwinnaar Matt Damon vertolkt de vertellende stem van Spirit. Daarnaast zijn er stemmen van James Cromwell en Daniel Studi. De muziek is van Hans Zimmer en de songs zijn van Bryan Adams. De Nederlandse stemmen zijn onder andere van Antonie Kamerling (vertellende stem van Spirit) en Hugo Metzers III (Little Creek) en de liedjes worden gezongen door Ruurd Boes. Spirit zal 11 juli in première gaan. In de zomer brengt Upstream Pictures de Franse dramafilm La Répétition (18 juli) uit. In deze film van Catherine Corsini spelen de actrices Emmanuelle Béart (onlangs te zien geweest als wulp se bediende in 8 Femmes) en Pascale Bussières de sterren van de hemel. La Répétition vertelt het verhaal van de hartsvriendinnen Louise (Bussières) en Nathalie (Béart). Ze kennen elkaar al vanaf de kleuterschool en zijn beiden gek op acteren. In hun tienerjaren blijkt al snel dat Nathalie meer acteertalent heeft dan Louise. Louise kan dit moeilijk accepteren. De vriendinnen krijgen vaker ruzie en meningsverschillen en na de middelbare school volgen Louise en Nathalie hun eigen pad.Tien jaar later ontmoeten ze elkaar weer. Nathalie is inmiddels een succesvolle actrice geworden, iets waar Louise alleen maar van durfde dromen. Louise raakt steeds meer geobsedeerd door Nathalie en dringt haar leven binnen met alle gevol gen van dien. Teleurstelling, de enige definitie die ik kan geven. Een inzending, 26 antwoorden, 25 fout, 1 goed. Voor de moeite is de slagroomtaart inmiddels gestuurd, persoonlijk bezorgen zat er natuurlijk niet meer in. Nog eenmaal de juiste antwoor den: Queen of the Damned 2 Scooby Doo 3 8 legged Freaks 4 Ja zuster, nee zuster We leven in interessante tijden, filmma- tig gezien natuurlijk (er gebeurt verder geen klap in de wereld).Terwijl de ene collega met lichtzwaarden de condities heeft afgedwongen voor het tweede, of vijfde ruimteavontuur en reuze blij is met de resultaten, zit er verderop iemand in Amsterdam-West in een strak blauw/rood pakje gillend van de lach spinnenwebben op voorbijgangers af te vuren. Wij blijven rustig en doen ons eigen ding, 400 slaapplaatsen regelen voor de Warner Bros. delegatie die ons tijdens Cinema Expo komt verblijden, typische Nederlandse uitjes verzinnen (kun je het maken om 's avonds tijdens het diner alleen een broodje Dobbe kroket op te dienen? En waar? Op de Wallen? Kan dat dan?) Over typisch Nederlands gesproken, Scooby-Doo is dat niet, maar zuster, nee zuster is dat zeker. Het wordt geweldig; onze hele internationale WB- delegatie zingend op de Wallen, Fuch, Fuch, Fuchsia... HOLLAND FILM NIEUWS -37

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 36