teasers A-FILM DISTRIBUTION BUENA VISTA INTERNATIONAL (NETHERLANDS) C-FILMS Het is weer zomer en daar hoort een zomerse film bij. Lucia y el Sexo is er zo eentje. Wanneer haar vriend verdwenen is, vlucht Lucia naar een verlaten, met zon overgo ten eiland in de Middellandse Zee. Daar ontdekt ze de donkere hoeken van hun relatie. Deze Spaanse film is vanaf 15 augustus te zien. De ope- ningsfilm van Cannes, Hollywood Ending van Woody Allen, zal vanaf 1 augustus vertoond worden. Op 29 augustus wordt de Hermit of Amsterdam uitgebracht onder de naam Snapshots. Een verhaal over een eerste liefde en een tweede kans. Geregisseerd door Rudolf van den Berg met onder andere Angela Groothuizen. Vanaf 26 september wordt het Spaanse Hable con Ella gereleased. Een film van Almodóvar die eerder een Oscar won met Todo sobre mi Madre. De familiefilm Thunderpants van Hewitt komt ook op 26 september uit. Deze komedie gaat over een jongetje dat, dankzij zijn enorme vermogen om scheten te laten, astronaut wordt. De debuutfilm van Stephan Brenninkmeijer, Swingers, over twee stellen die geconfronteerd worden met hun innerlijke gevoe lens tijdens een weekendje swin gen, gaat vanaf 3 oktober draaien. Marleen, stagiaire A-Film Vanaf 25 juli is Dragonfly in de bioscopen te zien. Dragonfly is een bovennatuurlijke thriller van Tom Shadyac, met Kevin Costner in de hoofdrol. Tijdens Cinema Expo waren er al vijfendertig bloedstollende minuten te zien van M. Night Shyamalans nieuwe film, maar vanaf 5 septem ber is Signs eindelijk - voor ieder een die dat durft - in zijn geheel te aanschouwen! De familie Hess wordt geconfronteerd met een mysterieus verschijnsel: een 150 meter groot patroon van cirkels en lijnen in hun graanveld. Graham Hess (Mei Gibson) staat voor een raadsel. Samen met zijn broer Merrill (Joaquin Phoenix) start hij een zoektocht naar de waarheid achter deze tekens. In het najaar verschijnen er twee familiefilms van Walt Disney Pictures. Vanaf 3 oktober Snow Dogs, waarin een tandarts uit het zonnige Miami meedoet aan een sle dehondenrace in Alaska. Vanaf 10 oktober keert Peter Pan na bijna 50 jaar weer terug in de bioscoop met ■H "litlEÉii'^ ;'^^!Mïi ■^foiü -.t^ Peter en de Slimme Jongens gaan op avontuur met Jane, de dochter van Wendy. Het BVI publicity team De komende maanden zal C-Films twee nieuwe titels uitbrengen: Het stenen vlot, de nieuwe film van George Sluizer (19 september 2002) en Lundi Matin van Otar Iosseliani (10 oktober 2002). Het stenen vlot (La Balsa de Piedra) vertelt het indrukwekkende verhaal van het Iberisch schiereiland dat op drift raakt nadat een aardbeving het heeft losgerukt van het Europese continent.Yvette Biro en George Sluizer schreven het scenario naar de roman van de Portugese een totaal nieuw avontuur in Peter Pan: terug naar Nooitgedachtland. Nobelprijswinnaar José Saramago. Het resultaat is een aangename ver rassing, die zich het best laat omschrijven als een mix van onder koeld surrealisme a la Luis Bunuel met een vette knipoog naar The Birds. "Het moet raar lopen wil dit straks geen stevige filmhuishit wor denaldus Hans Hoes in het Financieel Dagblad van 29 juni jongstleden. Lundi Matin vertelt het verhaal van Vincent, een fabrieksarbeider, die plotseling het monotone dagelijkse bestaan achter zich laat en op reis gaat. In Venetië HOLLAND FILM NIEUWS - 33

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 32