feature Een reactie op enkele namen en begrippen 11 "Ik blijf het een grof schandaal vin den hoe de independents daar met bepaalde bestuursleden zijn omge gaan. Het is dat ik tijdens de verga dering werd tegengehouden, maar ik was bereid over tafel te springen en de recalcitrante cowboys naar de keel te vliegen. De klachten van die leden hadden we kunnen bespre ken tijdens een borrel in het restau rant om de hoek. Er is totaal voorbij gegaan aan de bereikte akkoorden, zoals de Buma en BTW overeen komst. Ik vind echt dat de distribu teurs zich in de afgelopen twee jaar van de slechtste kant hebben laten zien. Nu is de situatie gelukkig weer geconsolideerd en is er met een directeur uitzicht op een betere toekomst. Nog meer turbulentie: de CV maat regel. Hoe kijk jij als distributeur, die zich altijd sterk heeft gemaakt voor lokaal product, aan tegen alle perikelen rondom filmproduc tie? "We waren op de goede weg. Zoals altijd zijn politici niet te vertrou wen. Ze hebben alles weer terugge draaid naar een situatie waarin het onmogelijk wordt om bepaalde pro jecten van de grond te krijgen. Natuurlijk zat er een aantal misluk kingen tussen. Wat denk je dan? Waar hebben we het over qua schandalen? In Hollywood heb je er elke week vijf! Dat die ambtenaren bij het Ministerie van Economische Zaken niet in de gaten hadden dat beleg gers ook echt van de regeling gebruik zouden gaan maken, ver baast mij.Wat ze nu hebben gedaan is eigenlijk gewoon misdadig." Wat gebeurt er als er geen oplos sing voor de lange termijn komt? "Dan komt het niet meer goed met de Nederlandse filmindustrie. Er is gewoon niet genoeg geld voor de meest populaire cultuurvorm. Ik blijf vinden dat de rol van de publieke omroep overbodig is. Zij willen nu voor een dubbeltje op de eerste rij zitten en hebben een te grote bemoeienis. Daar zou de poli tiek moeten ingrijpen. Elke produ cent moet het recht hebben om met alle omroepen, de publieke en de commerciële, te onderhandelen over de uitzendvergoeding. Het is een prachtige droom, maar niet rea liseerbaar. Daarvoor is film nog te veel ingebed in de politieke cultuur van dit land. Jac. Goderie RTL4 "Grenzeloze bewondering en grenze- "De Jan en Mien zender. Dat moeten loze irritatie. Een man die weet waar we ook zo houden." hij over praat." Abeltje Filmfonds "Wat ik aan Abeltje heb overgehou- "Moet gewoon meer kloten krijgen." den is de bewondering voor Ruud Tuschinski Lamers (van Warner Bros. Home "Ik heb mij de eeuwige woede op de Video; red.). Hij is zo iemand die met hals gehaald door tijdens mijn eerste een enorme drive dingen weet af te diner met Jac. Goderie en Fred dwingen bij de bazen. Hij is echt een Bertsch te roepen dat ik Tuschsinki van mijn grote voorbeelden in het een oude concertbak vond. entertainmentbedrijf." Tuschinski is voor mij nu een van de Federatie Filmbelangen mooiste theaters in de wereld." "In Vlaanderen zeggen wij: 'Neem René Mioch een café, neem een biljarttafel en "Ambassadeur van film als entertain- twee Nederlanders en je hebt een ment. Uitgekakt door onze vrienden recensenten, maar iemand die begrijpt dat film ook entertainment is." RCV "Screen International heeft de vijf honderd beste filmcompagnies van de wereld opgesomd. Daar was RCV er een van." Jan van Dommelen "De meest principiële man die ik ooit heb ontmoet. Ik ben het vaak niet met hem eens, maar ik respec teer dat hij gaat voor het verstand." biljartclub.'Totaal overbodig." Jean van de Velde "Als Jean in L.A. was geboren was hij Steven Spielberg geweest." Paul Visser en Rachel van Bommel "Paul is de beste booker van heel Nederland. Rachel is veel beter in marketing dan ik. De grootste kunst van managen is je te omringen met mensen die beter zijn dan jezelf." Dirk de Lille "The Three Year Itch. Steeds op zoek naar nieuwe uitdagingen." HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 11