De bezoeker aan het roer in Pathé De Kuip op locatie Op 3 oktober jongstleden opende Pathé De Kuip in Rotterdam haar deuren. De nieuwe bioscoop van Pathé ont leent haar naam aan haar buurman, het voetbalstadion van Feijenoord. Met veertien zalen en ruim 2.700 stoelen is De Kuip het op één na grootste theater van Nederland. One way traffic Door Lucia Alleman De gemeente Rotterdam is druk bezig het stadsdeel ten zuiden van de Nieuwe Maas op te waarderen. De Kop van Zuid is een prestigieus project, maar ook verderop, voorbij de Afrikaner Buurt en de wijk Feijenoord wordt er flink gebouwd. Op de strook tussen het Feijenoord Stadion en de Nieuwe Maas verrijst de komende jaren de nieuwe wijk De Veranda. Pathé zag hier een aantrekkelijke plek voor de vestiging van een bioscoop. In de eerste plaats van wege de naamsbekendheid van het Stadion - iedereen weet waar De Kuip ligt. Bovendien ligt hier de infrastructuur al klaar, met een uit gebreid wegennet en flink veel par keergelegenheid. Binnenkort wordt hier ook een sneltramlijn aangelegd. Het theater is ontworpen door Sjoerd Soeters, die met het Circus in Zandvoort bewees een zinnenprik kelend gebouw te kunnen maken. De Kuip heeft daarentegen het Pathé De Kuip interieur. Fotograaf Lucia Alleman uiterlijk van een modern utilistisch gebouw, strak vormgegeven en uit gevoerd in metaal en glas. Binnen zink je haast in het niet als je de hoge langwerpige hal betreedt. Oorspronkelijk was het de bedoe ling om hier de vorm van een schip na te bootsen. Dat idee is enigszins afgezwakt. Wel kun je je kaartje kopen bij de kassa's in de vorm van een reddingsband, hangen bruggen en roltrappen als loopplanken boven je hoofd en wapperen er vro lijke wit geel gestreepte luifeltjes, alsof je tegen de wand van een crui seschip aankijkt. In de hal wordt het publiek gestuurd volgens het principe van one way traffic. Dat heeft te maken met het concept van Pathé De Kuip, waarbij de bezoeker zoveel mogelijk zichzelf bedient. Als klant kun je bijvoorbeeld thuis al, via Internet en met je credit card een kaartje kopen. Een bewijsje met streepjescode print je uit en neem je mee. Je hoeft dan niet in de rij voor de kassa, maar je laat je printje door de automaat scannen, die ver volgens het kaartje uitspuugt. Daarna kom je terecht in een zelf bedieningswalhalla, waar je naar believen koffie, cola, popcorn, piek 'n mix of andere versnaperingen kunt pakken. Afrekenen graag aan het eind bij de kassa. De bezoeker komt tenslotte terecht bij de trap 12 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 12