Roxy Geleen maakt doorstart Cinerama Rotterdam grootste arthouse van Nederland Nieuwbouw in Hengelo Met de feestelijke Rotterdamse première van Ja zuster, nee zuster heropende Cinerama op 29 september jongstleden haar deuren. Met zeven zalen en 1.060 stoelen mag het zich nu - vóór het Nijmeegse LUX - de grootste arthouse-bioscoop van Nederland noemen. naar boven en de zijgangpaden, die hem naar de zalen leiden. Verwachtingen Het nieuwe theater is na Pathé Arena de grootste bioscoop van Nederland. De zalen van Pathé de Kuip zijn ruim opgezet met vaste stoelen en wand tot wand projectie schermen. De grootste zaal, zaal negen, oogt veel groter dan je zou verwachten gezien de 404 stoelen. Pathé richt zich met het complex op publiek uit de verre omgeving van Rotterdam Zuid, tot Dordrecht en zelfs Breda toe. Daarmee gaat zij de concurrentie aan met het popu laire megaplex van Kinepolis in Antwerpen. Jaarlijks moet Pathé De Kuip ruim één miljoen bezoekers trekken. Vanaf vandaag zal met de Neder landse première van Volle maan het Geleense publiek ook gebruik kunnen maken van het fenomeen servicebioscoop De exploitatie van het hernieuwde Roxy Theater is in handen van René van Steen (Merral Theaters) en Joost Peeren, die zich inmiddels expert op dit gebied mogen noemen. De twee zalen bieden ruimte aan res pectievelijk 350 en 90 bezoekers. Naast de in augustus in gebruik genomen bioscoop Foroxity zal het filmpubliek een nog ruimere keuze uit het filmaanbod kunnen maken in het verbouwde pand aan de Rijksweg. Door Frank de Neeve De grote zaal met 700 stoelen is door een ingrijpende en langdurige verbouwing in drieën opgedeeld. Deze zaal was te groot om met arthouse-films renderend te exploite ren. De verbouwing heeft onder meer zo lang geduurd, omdat er asbest werd aangetroffen. Het resul taat mag er zijn. De zalen zijn uitge rust met riante stoelen, aangezien Cinerama qua comfort moet concurreren met het Rotterdamse Schouwburgpleintheater. "Wij doen in kwaliteit niet onder voor Pathé," aldus exploitant Krijn Meerburg. Qua programmering is het echter niet de bedoeling te concurreren met Pathé. Meerburg wil arthouse-films een betere kans geven om een publiek te vinden. "We konden premièrefilms Een van de zalen van Cinerama vlak voor de oplevering. FotograafHans de Ruiter vaak maar één avondvoorstelling programmeren. Met deze extra zalen hopen we iedere premièrefilm alle avondvoorstellingen te kunnen geven." Op termijn hoopt Meerburg, in samenwerking met de gemeente, de gevel van het theater, met zijn karakteristieke luifel, in de oude staat terug te brengen. Voor Meerburgs Haagse bioscoop Babyion, dat recen telijk een fikse facelift onderging, liggen ook uitbreidingsplannen klaar, maar realisatie daarvan is nog afhan kelijk van gemeentelijke planontwik- keling. In Hengelo vinden momenteel de laatste besprekingen plaats over een nieuw te bouwen bioscoopcomplex met vijf zalen. De vijf zalen moeten plaats gaan bieden aan 850 filmbe- zoekers. Gepland is dat nog voor het einde van het jaar de eerste paal de grond in zal gaan, zodat het nieuwe complex de deuren kerst 2003 voor het publiek zal kunnen openen. De huidige exploitant van de Bellevue Theaters, Mevrouw Lok, zal samen met Merral Theaters zorg gaan dragen voor deze nieuwe exploitatie. HOLLAND FILM NIEUWS - 1 3

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 13