On the move met Ronald Rosbeek Projectorpech? Bel Movietech! bedrijfsportret Movietech, facilitair bedrijf voor de bioscoopwereld, heeft in de korte tijd van zijn bestaan al een behoorlijk marktaandeel veroverd. Het bedrijf van Ronald Rosbeek en Henk Rijke, voortgekomen uit de technische dienst van Pathé, is toonaan gevend in de Nederlandse bioscoopwereld. Holland Film Nieuws ging een dag nieuwsgierig mee op stap met direc teur/eigenaar, maar ook meewerkend voorman, Ronald Rosbeek. Door Frank de Neeve 9 uur 's ochtends. Bij Ronald thuis in Rijswijk (ZH), laat hij trots het bioscoopzaaltje zien in zijn eigen garage.Twee Bauer-projectoren, buizenversterkers en de nieuwste Dolby Digital-processor vormen de technische uitrusting, maar het zaal tje zelf is ook fraai. Ronald heeft een aardige filmverzameling en de avond daarvoor heeft hij met vrienden nog Gone With the Wind gekeken. Na de koffie, onderweg naar bioscoop Delfia in Delft om een storing te verhelpen, vertelt Ronald waar Movietech zich mee bezighoudt. "Wij verzorgen de complete techni sche outillage, alles wat te maken heeft met de eigenlijke voorstelling in een bioscoop. Dus geen noodver lichting of stoelen, maar wel project oren, geluid, schermen en kaderin stallaties. Daarnaast verhelpen we storingen door heel Nederland, van Weert tot Winschoten." Ronald Rosbeek en Henk Rijke 10 uur. In Delfia blijkt het te gaan om een storing in het geluid van zaal twee. Bij het starten van de projector, gaat het zaallicht kort aan en hoort het publiek een enorme knal. "Het publiek kijkt dan ver schrikt om", zegt operateur Benjamin Dilling en houdt zijn han den voor zijn mond om het geluid na te doen: PFFOEFFF. Ronald heeft wel een idee van de oorzaak: "Het Dr. Frankenstein-apparaat", zegt hij gekscherend; de starter van de Xenonlamp. Er blijkt gelukkig nog een starter in huis, overgebleven van een ingewisselde projector. Als Ronald vertelt dat er 50.000 V door het apparaat gaat, doe ik maar een stapje achteruit als hij het defecte onderdeel uit de projector haalt, vooral als hij vervolgt dat hij nog wel eens een schok krijgt. 11 uur. Het probleem is verholpen. Tijd voor koffie met bedrijfsleider Harry Baden, voormalig eigenaar van Renovo. Hij kent Ronald al jaren en prijst zijn kennis. Baden is druk bezig om de bioscoop technisch op te waarderen, want Delfia krijgt binnenkort concurrentie van een nieuwe multiplex-bioscoop."Kan je ook nog even naar zaal vier kijken, Ronald?" Nou, snel dan. 12 uur. Even wat langsbrengen bij Movietech-monteur Wilko Coenen, die aan het werk is in Filmtheater Cinerama in Rotterdam. Onderweg vertelt Ronald dat hij ook de filmap- HOLLAND FILM NIEUWS - 1 5

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 15